Jump to content



Επιλογη DSLR(Nikon d3100/5000 Η Canon 500D)!!


Recommended Posts

δεν εννοουσα αν θα γινεις επαγγελματιας και αν 8α βγαλεις λεφτα απο το ....."χομπυ".

Ναι καταλαβα αλλα μονο σαν χομπυ μπορω να αρχισω κατι για να το αγαπαω! Θα χαθω στους δρομους,βουνα,λιμνες/θαλασσες και θα φωτογραφιζω! Αυτο θελω σαν αρχη! ΑΑΑΑ και εξωτερικο πολυ συντομα!!

*Δηλαδη να παω αφοβα για την Nikon? Για φακους και φιλτρα το συζηταμε οταν ειναι με το καλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ρωτήσω;

πόσα χρήματα διαθέτεις γιά όλο τον εξοπλισμό;για όλο μως ε;

Κια τί σού αρέσει πιο πολύ να φωτογραφίζεις;η δέν έχεις κατασταλάξει κάπου ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη θα παρω μηχανη,τριποδο,καποιο UV φιλτρο και μετα οταν παλι μαζεψουμε σιγα σιγα θα παμε και σε φακους! Δεν εχω ορια γενικα μιας και ημουν σπαταλος και στα pc αλλα τωρα ειναι αλλιως γιατι μπαινω σε κατι καινουργιο! Στο θεμα της φωτογραφιας ακομα δεν εχω κατασταλαξει μιας και ειναι τοσες πολλες οι επιλογες! Μικρα βηματα για αρχη και βελτιωση σταδιακα! Ευχαριστω παντως για την ανταποκριση!

Link to comment
Share on other sites

δωσε κατι λιγοτερα και παρε

Canon Eos 40D 350 € Δευτερο χέρι σε πολύ καλή κατάσταση *

Αν την εριχνε και λιγο ακομα καλυτερα..

Η καλυτερη επιλογη που μπορεις να κανεις στην παρουσα φαση..

Θα σου βρουμε και ενα φακο και εισαι υπερκομπλε.

*Αγγελια απο dpgr...(δεν εχω καμμια σχεση)

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκανα εγγραφη σε αυτο το φορουμ και σημερα θα κοιταξω και τις αγγελιες καλα καλα! Απλα τωρα δεν μπορω να κανω κρατηση καποια μηχανη μιας και περιμενω τα λεφτα:wall::wall:

Την εχω δει και την D90 αλλα ξεφευγουμε λιγο,εχουμε καιρο για να παμε σε πιο hardcore μηχανες!

Link to comment
Share on other sites

eos 40D ....IS hardcore.

Σε μια πρωτη αναγνωση δεν ειχε τιποτα αλλο..

Μια nikon D80 me ton 18-55 @350..αλλα για μενα δεν τα αξιζει τοσα.

Την 40αρα την επαιρνα και στα 350 αν ηταν/ειναι σε καλη κατασταση.

edit

ξεχασα και μια canon eos 50d ..@550...αλλα μαλλον ανεβαινεις σε budget..

Link to comment
Share on other sites

Ναι διαβασα για τις canon 40/50D ! Οταν εχω τα χρηματα ετοιμα,αμεσως θα κοιταξω να δω τι παιζει! Προς το παρον,κατεβαζω ξενα περιοδικα για φωτογραφια και αρχιζω να παιζω με το photoshop γιατι ειχα σκουριασει!

Link to comment
Share on other sites

εξίσου αξιόλογος είναι και ο Sigma 17-70 HSM, που προαιρετικά βγαίνει και με σταθεροποιητή. (υπόψην ότι αν καταλήξεις στην 3100 πρέπει να κοτάς φακούς AF-S για nikon, HSM για sigma και ΒΙΜ για Tamron αν θέλεις να έχεις αυτόματη εστίαση-η tokina αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχει βγάλει μόλις ένα φακό με ενσωματωμένο μοτέρ)

ο Sigma 17-70 σε μια D90 ή D7000 για αρχή είναι καλό ματσάρισμα η τσάμπα λεφτά?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.