Jump to content



Bioeffects of selected non-lethal weapons


Jaco

Recommended Posts

Μα ποτέ δεν υπήρχε η αμφιβολία ότι οι ακτινοβολίες επηρεάζουν τον οργανισμό. Η διαμάχη γίνεται στο αν προκαλούν μόνιμες βλάβες (καρκινικούς όγκους, οριστική απώλεια μνήμης κλπ) ή όχι. Από εκεί και μετά όλοι οι μεγάλοι στρατοί της γης έχουν την τάση να χρησιμοποιούν οποιαδήποτε τεχνολογία τους φαίνεται χρήσιμη. Αξίζει να διαβάσει κανείς το κείμενο πάντως. Μιλάει ακόμα και για μετάδοση μηνυμάτων κατευθείαν στο κρανίο του ανθρώπινου δέκτη μέσω ραδιοσυχνοτήτων (RF radiation).

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν στην Αγγλία το BBC είχε δείξει ένα χάρτη της Αγγλίας, ο οποίος είχε κόκκινες κουκκίδες, οι οποίες έδειχναν που είναι οι καρκινοπαθείς.

Για πέστε μου τι κινώ είχαν τα μέρει των καρκινοπαθών?

Κάπνιζαν πολύ, έπιναν, ......ε λιπών όχι.

Απλώς πέρναγαν τα καλώδια υψηλής τάσης ρεύματος κοντά στα μέρει που έμεναν.

Πέντε χιλιόμετρα δεξιά, και πέντε χιλιόμετρα αριστερά, από εκεί που πέρναγαν οι πυλώνες υψηλής τάσης, ο χάρτης ήταν γεμάτος με καρκινοπαθείς.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Όταν ήμουν στην Αγγλία το BBC είχε δείξει ένα χάρτη της Αγγλίας, ο οποίος είχε κόκκινες κουκκίδες, οι οποίες έδειχναν που είναι οι καρκινοπαθείς.

Για πέστε μου τι κινώ είχαν τα μέρει των καρκινοπαθών?

Κάπνιζαν πολύ, έπιναν, ......ε λιπών όχι.

Απλώς πέρναγαν τα καλώδια υψηλής τάσης ρεύματος κοντά στα μέρει που έμεναν.

Πέντε χιλιόμετρα δεξιά, και πέντε χιλιόμετρα αριστερά, από εκεί που πέρναγαν οι πυλώνες υψηλής τάσης, ο χάρτης ήταν γεμάτος με καρκινοπαθείς.

Αυτοί ήταν γεννημένοι-μεγαλωμένοι εκεί ή μήπως τους ''τραβά'' η υψηλή τάση;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Εγώ όταν ήμουν στην Αγγλία και έμενα σε εστία αποφάσισαν να βάλουν 2 τεράστιες κεραίες κινητής τηλεφωνίας στην ταράτσα. Μιλάμε για ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ,όχι τίποτα μικρά πιάτα... αφού είχαν ολόκληρη αίθουσα για μετασχηματιστές και παροχές ρεύματος και δεν ξέρω τι άλλο.Αφού το βράδυ ακουγόταν το κλασικό μπππζζζζζ που κάνει το ρεύμα και δεν μπορύσαμε να κοιμηθούμε!

Πάλι καλά που μετά από 1 χρόνο έφυγα.

Γενικά στην Αγγλιά δεν λογαριάζουν και πολύ τέτοια πράγματα αν είναι στη μέση το κέρδος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.