Jump to content



Σταματάνε τα 1500 λεπτά και sms απο ολες τις εταιριες


NooDle

Recommended Posts

Σταματάνε τα απεριόριστα λεπτά σε όλες τις εταιρίες καρτοκινητής γιατί λένε δεν βγαίνουν..

Παρ όλα αυτά στις συνδέσεις με συμβόλαιο θα υπάρχουν κανονικά τα απεριόριστα προς ίδια δίκτυα..

Είναι δίκαιο αυτο? Να μας βάλουν με το ζόρι να κάνουμε συμβόλαιο?

Στις άλλες χώρες τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε βάζουν με το ζόρι να κάνεις τίποτα...

Ιδιωτική επιχείρηση είναι ακολουθεί ότι πολιτική την συμφέρει ανά περιοόδους

Σκέψου λίγο οτι αμα βάλεις μια κάρτα των 10 ευρώ μπορείς να μιλήσεις 8 με 12 λεπτά δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο...

Στην ουσία πας αναγκαστηκά σε συμβόλαιο σιγα να μην ψάχνω εγώ μεσα στην νύχτα περίπτερο για να βάλω κάρτα..

Αλλα ουτε περίπτερο κατάστημα θα ψάχνω κινητής τηλεφωνίας..

Γιατί τα περίπτερα μποικοτάρουνε τις εταιρίες...

Μια κάρτα των 10 ευρώ χονδρική έχει 9,90 ευρώ..

papatsonis την απόφαση την έχουνε πάρει.. Το όλο πακέτο για την βόνταφον λήγει τον Ιούνιο για τις άλλες εταιρίες δεν ξέρω πότε..

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote έχει στείλει μήνυμα στους συνδρομητές whats up ότι πλέων με ανανέωση των 10 ευρώ θα έχουν δωρεάν 600 λεπτά + 600 μηνύματα προς whats up. Μέχρι 30/6/2010. Μετά πάμε για φούντο.

edit.

Δεν έχει δωρεάν sms

Link to comment
Share on other sites

Παντως και το What's Up που εχω εγω κανονικα επρεπε να εχει τελειωσει 31/1/2011 αλλα εχω ακομα κανονικα και εχω αυτο που βαζεις μοναδες και σου βαζει αυτοματα 1500+1500

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου λίγο οτι αμα βάλεις μια κάρτα των 10 ευρώ μπορείς να μιλήσεις 8 με 12 λεπτά δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο...

Θα μιλήσω για το What's Up, γιατί δεν ξέρω τι προσφέρουν οι άλλες εταιρείες.

Αν λοιπόν σε κάλυπταν τα 1500+1500 του What's Up, τότε προφανώς οι ανάγκη σου είναι να μιλάς κυρίως με άλλους χρήστες What's Up, και όχι με άλλα δίκτυα, σταθερά κλπ.

Θα δίνεις λοιπόν 7€ το μήνα, θα βάζεις το PLUS και θα έχεις 1200+1200.

Με λίγη σύνεση, δε θα έχεις πρόβλημα με τα 300 λιγότερα λεπτά και μηνύματα.

Εμένα δίκαιο μου φαίνεται.

Γιατί διαμαρτυρόμαστε δεν καταλαβαίνω.

Όλο τον καιρό που ίσχυε η προσφορά, βάζαμε κάρτα και παίρναμε 1500+1500, αλλά είχαμε και όλη την κάρτα ατόφια.

Και το σκύλο χορτάτο δηλαδή και την πίτα ολόκληρη.

Εγώ και παλιότερα με το PLUS, μια χαρά τα έφερνα βόλτα.

Παντως και το What's Up που εχω εγω κανονικα επρεπε να εχει τελειωσει 31/1/2011 αλλα εχω ακομα κανονικα και εχω αυτο που βαζεις μοναδες και σου βαζει αυτοματα 1500+1500

Πιθανότατα η προσφορά θα ισχύει ακόμα για ανανεώσεις χρόνου που θα γίνονται μέχρι και 31/01.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ήδη θέμα στο οποίο έχουμε σχετική συζήτηση.

Όπως έγραψα και εκεί,

Θυμάμαι πως τα προγράμματα unlimited στα καρτοκινητά είχαν παρουσιαστεί εξ αρχής σαν προσφορά για το 2010, οπότε είναι και αναμενόμενο να σταματήσουν. Δεν ήταν νέα προγράμματα που θα έμεναν για πάντα.

Δείτε για παράδειγμα εδώ για vodafone, όπου αναγράφει ξεκάθαρα ότι Η διάρκεια ισχύος του θα είναι έως τις 30/06/2011

και εδώ για Cosmote.

Απορώ πώς όλοι έχουν ξεχάσει ότι ήταν ετήσια προσφορά και ξαφνιάζονται που τελειώνει τώρα. Στα συμβόλαιο φυσικά και θα μείνουν, νομίζω είναι λογικότερο να υπάρχει unlimited σε πρόγραμμα με πάγιο (και σταθερά έσοδα για την εταιρεία) παρά σε ένα καρτοκινητό.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου στην βόνταφον δουλεύω..

Για βονταφον οταν ξεκίνησε η προσφορά ήτανε μέχρι Ιούνιο του 11

Επειδή αποφάσισαν όλες οι εταιρίες να τα σταματήσουν μια και καλή και επειδή η βονταφον έκανε πιο αργά αυτη την προσφορά απο τις άλλες εταιρίες για να μην την κλείσουν τώρα.. και αδικηθούν οι συνδρομητές της βόνταφον και το πάνε κάποιοι δικαστικά

Συμφωνησαν λοιπόν οι εταιρίες να τα σταματήσουν τα πακέτα τους οταν τελείωσει και της βονταφον.

Αυτά..

Προσφορές ξανα γιοκ!

Link to comment
Share on other sites

..

Όλο τον καιρό που ίσχυε η προσφορά, βάζαμε κάρτα και παίρναμε 1500+1500, αλλά είχαμε και όλη την κάρτα ατόφια..

..

Πιθανότατα η προσφορά θα ισχύει ακόμα για ανανεώσεις χρόνου που θα γίνονται μέχρι και 31/01.

πότε γινόταν αυτό? 3€ έβαζες(τουλάχιστον εγώ για το 1500+1500.. )

1/2 έκανα έβαλα κάρτα και έστειλα μύνημα για 1500+1500 κανονικά

Link to comment
Share on other sites

πότε γινόταν αυτό? 3€ έβαζες(τουλάχιστον εγώ για το 1500+1500.. )

1/2 έκανα έβαλα κάρτα και έστειλα μύνημα για 1500+1500 κανονικά

Ναι ξέχασα ότι άλλαξε ο μήνας χτες :hehe:

Δεν ξέρω, μπορεί να ισχύει για λίγο ακόμα...

Πάντως, όταν έβαζες 3 Ευρώ, σου έμεναν. Δεν τα ξόδευες. Αυτό θέλω να πω.

Ήταν απλά μία προσφορά για το 2010 και κάποια στιγμή θα έληγε. Δεν μπορούσαν να χαρίζουν λεπτά.

Πάντως, με τη νέα προσφορά, εγώ προσωπικά θα τη βγάζω με 10 ευρώ για 2 μήνες άνετα ;)

Link to comment
Share on other sites

και μενα μου το πανε αυτο για Ιουνιο του 11,αλλα οτι τα συμβολαια δεν επηρεαζονται.Λογικο ηταν ρε παιδια,εχουν αρχισει να αποκτουν το προβλημα που ειχαν οι παροχοι με τα 24 mbps..Πολλοι συνδρομητες...

Link to comment
Share on other sites

με 20Ε μηνιαια σου παρεχει η whatsup call them all plus (1200 λεπτα ομιλιας και 1200 μηνυματα) δωρεαν

εμενα με συμφερει αυτο γιατι το 70-80% εβαζα 2 δεκαρες τον μηνα γιατι εκτος απο προς whatsup , εκανα χρηση και προς αλλα δικτυα

τωρα θα εχω 20Ε τον μηνα και για ξενα δικτυα

ενταξει μπορει να μου ερχεται λιγο πιο ακριβα , αλλα μεχρι ποτε θα ηταν τσαμπα ;

καλομαθαμε και τωρα μας κακοφαινεται..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα μπαίνει κανονικά ακόμα μέχρι τον Ιουνιο.

Οσο για το αν μας κακοφάνηκε ναι.

Απο την αρχή ήμουν αντίθετος με τα 1500 γιατί ολοί καίνε τον εγκέφαλο τους...

Οχι οπως παλιότερα ελα που είσαι έρχομαι και το κλείναμε..

Και μεγαλύτερο κακο γίνεται στις μικρότερες ηλικίες, τουλάχιστον μπορούσαν να το κάνουν εξ' αρχής 500 λεπτά πχ..

και οχι 1500 που το ξεφτίλισε η cosmote και μετά ακολούθησανε και οι άλλοι

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ρε παιδες μου εστειλε το μεσημερι sms η cosmote και ανεφερε εν συντομια:

-με καθε καρτα ανανεωσης των 10 ευρω θα εχεις 1500 λεπτα προς whats up.Η προσφορα αυτη ειναι μεχρι τελος Ιουνη. Μηνυματα δεν ανεφερε καπου.

- Με 7 ευρω θα εχεις 1500' και 1500 sms αν στειλεις εναν κωδικο καπου(εχει βαλει και σχετικο λινκ ενα παιδι παραπανω).

Αυριο θα ανανεωσω και σας λεω!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.