Jump to content



nforce kai nvidia


problem

Recommended Posts

Για και χαρά σε όλους σας !!!

Βασικά έχω μια μικρή απορία..

Έχω ένα σύστημα με μητρική με nforce chipset. Μέχρι τώρα είχα μια ATI 9500 για τα γραφικά στο σύστημα μου!

Τελευταία μου μπήκαν ιδέες να αγοράσω μια NVIDIA κάρτα γραφικών υποθέτοντας ότι έτσι θα έχω καλύτερες επιδώσεις στο σύστημα μου! (ξέρετε συνεργασία των chipset μητρικής και κάρτας γραφικών!)

Θα δω καμιά βελτίωση λέτε ή να κρατήσω τα λεφτά μου για κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως σε ποιά ΑΤΙ βρίσκεσαι και σε ποιά nvidia σκέφτεσαι να μεταβείς. Δε νομίζω πως τίθεται θέμα ιδιαίτερης συνεργασίας μεταξύ των chip της κάρτας και της μητρικής. Πόσα λεφτά διαθέτεις; Η κάρτα που έχεις είναι pro/non pro, 64/128;

Link to comment
Share on other sites

Όχι , δεν θα δείς διαφορές ( αυτό εξαρτάται από την κάρτα που θα αγοράσεις ).

Δεν τίθεται κανένα θέμα συνεργασίας GPU - Motherboard Chipset.

Αν είναι να πάρεις νέα κάρτα γραφικών , πες μας πόσα λεφτά διαθέτεις για να σου προτείνουμε.

Link to comment
Share on other sites

...Οπως ειπαν και τα παιδια να εχεις κατι σε 9500pro 128mb ...δεν αξιζει να παρεις κατι πιο κατω απο FX5900/5950 .....;) .....και στην τελικη αμα ειναι να παρεις κατι αλλο καλυτερα να πας για 9800pro και πιο συμφερουσα λυση και πιο αποδοτικη:T:

Link to comment
Share on other sites

Ok παιδία το έπιασα! Θα μείνω στην ΑΤΙ που είδη έχω! Να μην μπαίνω και σε περιττά έξοδα. Δεν έχει νόημα από ότι κατάλαβα!!!

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από billpeppas

Chosen , δεν μπορώ να καταλάβω κάτι.

Που κολλάει / συσχετίζεται η αντοχή της κάρτας στο ανεβασμένο AGP Clock , σε σχέση με αυτό το thread?

[ no offense ]

No offence βρε! Αμα δεις το λινκ που εδωσα, δεν αναφεροταν σε thread, αλλα σε συγκεκριμενο post μεσα στο thread ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.