Jump to content



Ομαδική αγορά monitor calibration tool #3


hayabusa

Recommended Posts

Mvp εσυ εχεις τηλεοραση πλασμα αν θυμαμαι καλα?

Αν ναι μολις τη σενιαρεις γραψε εδω τις εντυπωσεις σου αλλα και καποιες οδηγιες αν θες για μπουσουλα προς τους επομενους, μιας και εισαι ο πρωτος με τηλεοραση που το παιρνει..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ναι τελείωσα, δεν πήρα κανένα pm ομως για να το δώσω στον επόμενο. Ρύθμισα την οθόνη μου (Dell 2408WPF, οθονάρα πριν 2-3 χρόνια) (όμως την είχα πάρει σχετικά ρυθμισμένη από τον προηγούμενο κάτοχό της) και τα αποτελέσματα είναι εμφανή. Ρύθμισα και την plasma (Panasonic P42U20) και παρότι δεν έχει αρκετές επιλογές ούτε στο service menu, η διαφορά είναι εμφανής.

Θα γράψω ένα guide με οδηγίες και εντυπώσεις.

Περιμένω κάποιον να πάρει το εργαλίο μέσα στο σ/κ γιατί δευτέρα πρωί θα φύγω από αθήνα για καμιά βδομάδα (πάω Πάτρα, αν δε το θέλει κανείς από Αθήνα το πάω στο συμφορουμίτη που είναι Πατρινός).

Ακόμη, νομίζω πως το είχε αναφέρει και κάποιος, ο σένσορας στη χαμηλή φωτεινότητα δεν είναι αρκετά ευαίσθητος και τα κάνει όλα λίγο πιο κόκκινα απ'ότι πρέπει, θα το δείτε στα γραφήματα που θα ανεβάσω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

αν ο φιλος ερχεται Πατρα,θα μπορουσαμε να αποφυγουμε περιττα εξοδα αποστολης και αναμονες..

μου το φερνει δευτερα και το επιστρεφει ο ιδιος,με την επιστροφη του αθηνα..

νομιζω αξιζει τον κοπο να γινει μια εμβολιμη παραδοση επαρχια,να ξεμπερδευω και εγω..

αν υπαρχει εστω και μια αντιρρηση(Mpilias :coax: ),πασο..θα περιμενω να τελειωσετε ολοι..

Link to comment
Share on other sites

αν ο φιλος ερχεται Πατρα,θα μπορουσαμε να αποφυγουμε περιττα εξοδα αποστολης και αναμονες..

μου το φερνει δευτερα και το επιστρεφει ο ιδιος,με την επιστροφη του αθηνα..

νομιζω αξιζει τον κοπο να γινει μια εμβολιμη παραδοση επαρχια,να ξεμπερδευω και εγω..

αν υπαρχει εστω και μια αντιρρηση(Mpilias :coax: ),πασο..θα περιμενω να τελειωσετε ολοι..

Πιστευω ειναι καλη λυση και δεν μπαινουν στη μεση τα Ελτα πραγμα σημαντικο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε με πήρε χθες ο Blade. Φεύγω αύριο πρωί πρωί και θα γυρίσω Παρασκευή μάλλον. Αν μέχρι το απόγευμα δεν έχει ενδιαφερθεί κανείς να συναντηθούμε να το πάρει λέω να το πάω στον sofix και να το γυρίσω όταν επιστρέψω. Ούτως ή άλλως αν δε το πάρει κανείς σήμερα, για μια βδομάδα θα κάθεται πάνω στο γραφείο.

Περιμένω απαντήσεις... Στείλτε pm για να πάρετε τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω... Μπορεί να το χρησιμοποιήσει και κάποιος που δεν έχει πληρώσει? Αν όχι, μπορεί να πληρώσει μήπως κάποιο ποσό και να το δουλέψει λίγο?

Θα το χρειαζόμουν για μια μερούλα είναι η αλήθεια, και επειδή δεν ξέρω τι παίζει είπα να ρωτήσω. Αθήνα μένω, κέντρο στο Νέο Κόσμο.

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι σε λίγους μήνες θα γίνει και άλλη ομαδική. Κλείσαμε τους συμμετέχοντες πριν 2 βδομάδες και ακόμα μόνο 3 άτομα έχουμε καλιμπράρει. Έχουμε δρόμο μέχρι να τελειώσουμε όλοι.

Link to comment
Share on other sites

Θα γράψω κάποια πράγματα για τις hardware ρυθμίσεις για τηλεόραση και οθόνη αλλά αυτή τη βδομάδα δεν προλαβαίνω καθόλου. Μάλλον το ερχόμενο σ/κ. Τα περισσότερα είναι όπως τα γράφει στον οδηγό που έχει ήδη δοθεί, με κάποιες αλλαγές αναλόγως τη συσκευή του καθενός. Αξίζει πάντως τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.