Jump to content



Ομαδική αγορά monitor calibration tool #3


hayabusa

Recommended Posts

Επειδή είδα ενδιαφέρον για το εργαλείο της αγγελίας αυτής -: http://www.thelab.gr/pwliseis/monitor-i-tv-calibrator-spyder3-express-91174.html και με ενδιαφέρει και εμένα, ας ανοίξουμε αυτό το θέμα για να δούμε τι μπορεί να γίνει (συμμετοχές, ποιος θα αναλάβει τη δουλειά κλπ)

Πάμε λοιπον :)

ΥΓ: Το ποστ θα ενημερώνεται κάθε φορά που θα υπάρχει κάποια εξέλιξη, συμμετοχή κλπ

Λίστα ενδιαφερόμενων (updated 17/2/2011 13:50)

hayabusa: Μοσχάτο

redbighunter: Αθήνα

sofix: Πάτρα

Daidalos: Δάφνη

FANISTELROOY:Γαλάτσι

tifozif1: Αθήνα

SirDiman: Γλυφάδα

Jerry007: Χανιά

qbiefox

tragikos: Αθήνα

Mpilias: Περιστέρι

aggelopas

fotme

YDinopoulos: Γλυφάδα

panosk82: Ν.Ιωνία

papajim: Μοσχάτο

victor: Μοσχάτο

schumifer: Αθήνα

tstverikoko (?)

Mvp: Γαλάτσι

Έγινε επεξεργασία από hayabusa
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

δηλωνω ενδιαφερον σε περιπτωση που βρουμε εργαλειο καλυτερο του προηγουμενου,αρκει να κανει και για πλασμα τηλεορασεις..

καλο θα ειναι να μαθουμε απο λαθη προηγουμνης ομαδικης,αν και στην ομαδικη #1 δεν ειχαμε καποιο θεμα..

φραγμας λαμβανει,δωσε τα φωτα σου να δουμε αν μπορουμε να κανουμε τπτ για τις πλασμα μας...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μέσα αρκεί να είμαστε μέχρι 10 για ποσο μέχρι 150Ευρώ και μέχρι 15 για ποσό μέχρι 300Ευρώ. Καλό θα ήταν να δουλέυει παντού και αν βγαίνουν τα χρήματα γιατί όχι και για κάποιο που καλιμπράρει εκτυπωτή.

Μενω Αθήνα

Link to comment
Share on other sites

15€ θα βγει αν μαζευτούμε 5 άτομα. προωπικά πιστεύω ότι υπάρξει ενδιαφέρον και από άλλους. (αυτό αναφέρεται σε περίπτωση που πάμε για το εργαλείο της αγγελίας του πρώτου ποστ)

Επί τη ευκαιρία, συμφωνείτε να περιορίσουμε τους συμμετέχοντες μόνο σε όσους μένουν Αθήνα για να μην μπλέκουμε με Ταχυδρομεία, καθυστερήσεις κλπ; (όπως προτάθηκε στο θέμα της προηγούμενης ομαδικής)

Link to comment
Share on other sites

αν κανει και εκτυπωτη ειμαι μεσα και εγω

αν δεν, παλι μεσα ειμαι λογικα

Μοναχα που θα πρεπει να ειναι ανταξιο ή καλυτερο του προηγουμενου...

Οποιος εχει χρονο ας το κοιταξει και να ενημερωσει

Link to comment
Share on other sites

με ενδιαφερει κι εμεν αρκει να κανει και για led τηλεορασεις!
δηλωνω ενδιαφερον σε περιπτωση που βρουμε εργαλειο καλυτερο του προηγουμενου,αρκει να κανει και για πλασμα τηλεορασεις..

Καλό θα ήταν να δουλέυει παντού και αν βγαίνουν τα χρήματα γιατί όχι και για κάποιο που καλιμπράρει εκτυπωτή.

Να με συγχωρείτε για την παρέβμαση, αλλά ο Hayabusa έχει δώσει Link για συγκεκριμένο μεταχειρισμένο μηχάνημα από αγγελία.

Αντί να αναλώνεστε σε ερωτήσεις που περιμένετε να σας απαντήσει ο πωλητής που θα πάρει την προμήθεια (ω ναι, δεν υπάρχει εδώ πωλητής), ρίξτε ένα googlάρισμα και δείτε τα specs του μηχανήματος που μιλάτε :)

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι για αγορά ενός καλύτερου και εγώ είμαι μέσα, τώρα όσον αφορά τους συμμετέχοντες μόνο από Αθήνα στην προηγούμενη ομαδική υπήρχαν αρκετά άτομα από την υπόλοιπη Ελλάδα. Εμείς τι θα κάνουμε, να μείνουμε με το πο*λι στο χέρι; :hehe:

Σοβαρά τώρα επειδή το πιθανότερο είναι να μην βρεθούν άλλα άτομα από Κρήτη για άλλη μια ομαδική εγώ είμαι μέσα και δεν με νοιάζει αν το πάρω και τελευταίος, έτσι μπορείτε να ξεκαθαρίστε εσείς οι Αθηναίοι που είστε κοντά πρώτα :)

Link to comment
Share on other sites

αν τελικά καταλήξουμε να το πάρουμε και τηρηθεί η προϋπόθεση που λέει ο jpavly τότε δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Απλώς αυτό απαιτεί μια υπεύθυνη στάση από όλους και όχι φαινόμενα σαν αυτά της προηγούμενης ομαδικής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα κι από μένα. Αν θέλετε να με ρωτήσετε κάτι για το spyder3 ευχαρίστως να βοηθήσω. Κάνει για όλες τις τηλεοράσεις, led, plasma και απλές lcd. Εγώ έχω μια full rgb led samsung le46a786 και λειτουργεί μια χαρά. Για οθόνες εννοείται ότι είναι συμβατό με όλες και όλους τους τύπους.

Link to comment
Share on other sites

Εχω να κανω 2 προτασεις. Μπορει να στενοχωρησω καποιους, αλλα πιστευω οτι και οι κατοχοι της 2ης ομαδικης στενοχωρηθηκαμε οταν χαθηκε ο καλιμπρατορας απο αμελια καποιων...

Ή

1. Στην νεα ομαδικη, να συμμετεχουν μονο οσα ατομα θελουν απο την 2η ομαδικη. Γιατι ουσιαστικα η προσπαθεια ξεκινησε για να κανουν την δουλεια τους τα ατομα αυτα, τα οποια ηδη εχουν δωσει ενα ποσο και γενικοτερα εχουν ασχοληθει με το θεμα. Οι υπολοιποι μπορουν να κανουν εκ νεου αλλη ομαδικη.

Ή

2. Αν ειναι να βαλουμε αλλα ατομα μεσα, να κοιταξουμε οσοι θα ειναι σε αυτην την ομαδικη να ειναι ολοι απο αθηνα, ετσι ωστε η παραδοση του καλιμπρατορα να γινεται παντα με συναντηση, ετσι ωστε να μην υπαρξουν εκ νεου θεματα.

Προσωπικα, με βολευει το 2ο, γιατι δεν γουσταρω να μπλεκω με αποστολες και ιστοριες. Ειδικα με οτι εγινε την τελευταια φορα. ΑΛΛΑ, πιο δικαιο ειναι το 1ο, και επειδη υπαρχουν παιδια που ηδη εχουν πληρωσει, και επειδη αν μαζεψουμε και αλλα ατομα, θα μαζευτουμε πανω απο 20. Προσωπικα πιστευω οτι 10 ατομα ειναι αρκετα, δεν χρειαζεται παραπανω.

Εννοειται οτι πλεον θα υπαρξει περισσοτερος ελεγχος, οπως ειναι και ο jpavly, για να μην εχουμε παλι ντραβαλα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στις οθονες υπολογιστων καλιμπραρουμε μεσω του υπολογιστη, στις τηλεορασεις πως ακριβως γινεται; πρεπει να εχει εισοδο usb η τηλεοραση;

για να καλιμπραρω εγω πχ το μονιτορ μου στη λειτουργια τηλεορασης, πως θα το κανω;

Link to comment
Share on other sites

που λέει τιμή και δεν την βλέπω ; :p
[ame=http://www.amazon.de/Spyder-Studio-SR-PC-CD/dp/B002N2Z332/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=software&qid=1297859938&sr=8-1]Spyder 3 Studio SR(PC CD) [import]: Amazon.de: Software[/ame] 435Euro μεσα και τα ταχυδρομικά (νομίζω)
Link to comment
Share on other sites

Εχω να κανω 2 προτασεις. Μπορει να στενοχωρησω καποιους, αλλα πιστευω οτι και οι κατοχοι της 2ης ομαδικης στενοχωρηθηκαμε οταν χαθηκε ο καλιμπρατορας απο αμελια καποιων...

Ή

1. Στην νεα ομαδικη, να συμμετεχουν μονο οσα ατομα θελουν απο την 2η ομαδικη. Γιατι ουσιαστικα η προσπαθεια ξεκινησε για να κανουν την δουλεια τους τα ατομα αυτα, τα οποια ηδη εχουν δωσει ενα ποσο και γενικοτερα εχουν ασχοληθει με το θεμα. Οι υπολοιποι μπορουν να κανουν εκ νεου αλλη ομαδικη.

Ή

2. Αν ειναι να βαλουμε αλλα ατομα μεσα, να κοιταξουμε οσοι θα ειναι σε αυτην την ομαδικη να ειναι ολοι απο αθηνα, ετσι ωστε η παραδοση του καλιμπρατορα να γινεται παντα με συναντηση, ετσι ωστε να μην υπαρξουν εκ νεου θεματα.

Προσωπικα, με βολευει το 2ο, γιατι δεν γουσταρω να μπλεκω με αποστολες και ιστοριες. Ειδικα με οτι εγινε την τελευταια φορα. ΑΛΛΑ, πιο δικαιο ειναι το 1ο, και επειδη υπαρχουν παιδια που ηδη εχουν πληρωσει, και επειδη αν μαζεψουμε και αλλα ατομα, θα μαζευτουμε πανω απο 20. Προσωπικα πιστευω οτι 10 ατομα ειναι αρκετα, δεν χρειαζεται παραπανω.

Εννοειται οτι πλεον θα υπαρξει περισσοτερος ελεγχος, οπως ειναι και ο jpavly, για να μην εχουμε παλι ντραβαλα...

έχω την εντύπωση πως το πρώτο που λες, δεν έχει κανένα απολύτως νόημα για διάφορους λόγους. (ας μην τους αναλύσουμε τώρα)

για το δεύτερο δεν με πειράζει και ιδιαίτερα μιας και μένω Αθήνα, αλλά προσωπικά πιστεύω ότι αν τηρηθεί μια υπεύθυνη στάση από όλους δεν θα υπάρχει πρόβλημα.

@Tiffozi: Μάλλον παραείναι ακριβό αυτό.

Γενικώς, αφού ο wacko_gr είπε πως το δικό του κάνει και για τηλεοράσεις κλπ, δεν προχωράμε για αυτό που θα μας έρθει και σχεδόν τζάμπα;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.