Jump to content



τι σκληρο να παρω???


Recommended Posts

μετα απο μεγαλη γκατεμια σημερα....2 σκληροι πηραν φωτια μετα απο βραχυκυκλωμα.....

λεω να παρω αυριο κανα δισκο...

δινω μεχρι 160 ευρω...

τι δισκο να παρω??

σκεφτομαι για 2χ80 sata η 1χ200 ATA SEAGATE εσεις τι λετε??ειναι η πρωτη μου φορα πουλεω να παρω sata....

Link to comment
Share on other sites

Για λόγους ταχύτητας και αξιοπιστίας θα έλεγα να πάρεις 2x80GB

Κατά τα άλλα 1x200GB φαίνεται μια πολύ καλή χωρητικότητα για ένα δίσκο που θα κρατήσει πολύ Επίσης θα σου αφήσει και την μια θύρα SATA κενή για περαιτέρω αναβάθμιση χωρίς να χρειαστεί να αντικαταστήσεις κάποιο δίσκο.

Τώρα από μάρκα δεν μπορώ να σου πω

Πιστεύω ότι έχουν παραπλήσιες επιδώσεις μεταξύ τους οι δίσκοι διάφορων κατασκευαστών, αυτής της κατηγόριας (7200rpm, 8mb case)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από billpeppas

Εγω περισσότερο για λόγους αξιοπιστίας ( τόσους έχω , και πολύ πολύ καιρό ) , θα έπαιρνα 2 Maxtor 80GB SATA.

Αυτους εχω κ εγω. Αθορυβοι κ αποτελεσματικοι...

Link to comment
Share on other sites

τελικα πηρα εναν sata 80ari seagate και σε λιγες μερες θα παρω αλλον εναν για raid!!εχω μια απορια !οταν εβαλα τα xp πατησα το f6 Και εβαλα την δισκετα με τους drivers αλλα στο device manager στα raid scsi controllers δεν βλεπω τον sata controller!!γιατι?πως θα μπορεσω να τον κανω update?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.