Jump to content



Ομαδική αγορά Superlux HD668B


papajim

Recommended Posts

αρα βαζω την ενταση στη μεση δλδ? και στις ποσες ωρες ειναι το τελειωμα?

Καλημέρα, βασικά και στα δύο η απάντηση είναι σχετική.

Ανάλογα με τον ενισχυτή σου, μπορεί μέτριες στάθμες (δηλαδή να πέζουν αρκετά δυνατά ώστε να μπορείς να τα φοράς για 3 ώρες χωρίς να σε πιάσει πονοκέφαλος κλπ) να είναι σε πολύ λίγο του volume ή σε πολύ. Εσύ ξέρεις.

Πότε θεωρείται ότι στρώσανε; Όταν έχει "πάρει" τους τζόγους η κόλλα, το ύφασμα κλπ. Εγώ τα έχω στις 10 ώρες και ακόμα στρώνουν. Πιστεύω ότι την διαφορά θα την δω κυρίως ψηλά που τσιρίζουν ακόμα λίγο. Χαμηλά είναι πολύ καλά ήδη, αλλά δεν έχουν μεγάλη ατάκα. Ουσιαστικά, με το αυτί κρίνεις αν πλέον ο ήχος τους δεν αλλάζει όσο και αν παίζουν, τότε θεωρούνται στρωμένα.

Link to comment
Share on other sites

μπορείτε να τα βάλετε να παίζουν flac κλασσική μουσική όλη νύχτα με repeat σε σχετικά χαμηλή ένταση. την επόμενη μέρα το ίδιο αλλά με ελαφρά μεγαλύτερη ένταση, οπότε πχ την πρώτη μέρα να είναι στο 20-30% και την τελευταία μέρα να είναι στο 60-70% ανάλογα βέβαια με τον ενισχυτή.

Η ουσία είναι να κάνει σταδιακά ομαλό στρώσιμο σε χαμηλή προς μέτρια ένταση

Link to comment
Share on other sites

redbig πρεπει να μας πεις και μια ωρα που να σε βολευει για να συναντηθουμε αυριο πειραια:rubik:

αυριο 11-12 σας βολευει? στον ηλεκτρικο ας πουμε? μονο πειτε μου ποιοι θα ερθετε και αν θα παρετε και αλλων παιδιων ακουστικα, για να μην τα κουβαλαω ολα...:p

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με βολεύει αφάνταστα, οποιοσδήποτε σταθμός ησαπ ή μετρό, αρκεί να λειτουργεί βεβαίως-βεβαίως, και οποιαδήποτε ώρα της ημέρας :)

Εφόσον ο indiko xoiridio και ο tragikos δεν μπορούν να έρθουν, δεν έχω κανένα πρόβλημα να παραλάβω τα ακουστικά τους εγώ, και να τα πάρουν από εμένα.

Μόνη προϋπόθεση για αυτό, να πάρω μαζί και ένα αντίγραφο της απόδειξης, μη σπάσει κανένα διάολος το ποδάρι του και με μαζεύουν για κλοπή ή οτιδήποτε :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αύριο μέχρι απόγευμα-βράδυ θα είμαι Χαλκίδα, οπότε ναι με βολεύει πολύ περισσότερο να τα πάρει o deninho και να περάσω από Πεύκη που είναι κοντά μου να πάρω τα δύο πακετάκια μου (αφού γυρίσω). :D

Υποθέτω μπορεί να βγάλει κάποια φωτοτυπία ο red για να είσαι καλυμμένος αν και με 4 κουτιά δε νομίζω ότι συντρέχει λόγος ανησυχίας

Τι να πει και ο red με τα 20+; :p

Link to comment
Share on other sites

και εμενα με βολευει για αυριο......11-12 στον ησαπ του πειραια

απλα αν ειναι να πουμε μια στανταρ τοποθεσια και ωρα.....να ανταλλαξουμε και κινιτα με πμ μεχρι το βραδυ

Link to comment
Share on other sites

Αυριο το πρωί τελικά δεν θα μπορέσω. Αν κάποιος μένει νοτιανατολικά προάστια και μυ τα πάρει καλώς αλλιώς θα έρθω σπίτι σου κατευθίαν κάποια αλλη μέρα.

Σάββατο απόγευμα η Κυριακή απόγευμα μπορείς?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να ευχαριστήσω τον deninho που παρέλαβε και τα δικά μου. :)

Όταν κοίταζα παλιότερα για τα 681 πολλοί τα χρησιμοποιούσαν σε συνδυασμό με αυτόν τον ενισχυτή.

Τι λέτε, αξίζει καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να ευχαριστήσω τον deninho που παρέλαβε και τα δικά μου. :)

Όταν κοίταζα παλιότερα για τα 681 πολλοί τα χρησιμοποιούσαν σε συνδυασμό με αυτόν τον ενισχυτή.

Τι λέτε, αξίζει καθόλου;

Tα παρελαβα και εγω τα ακουστικα.thanks redbig:T:

Αυτος ο ενισχυτης πιο πολυ φερνει σε ipod nano.Παντως αν ειναι καλος εγω ειμαι μεσα γιατι ψαχνομαι.Ξερει κανενας να μου προτεινει καμια καλη καρτα ηχου πιο πολυ για μουσικη και ταινιες?:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Σπίτι κι εγώ, επιτέλους, και έχω να πω ότι τα φανταστικά είναι εκπληκτικά. Τώρα, αυτό που αναρωτιέμαι είναι αν μπορούν να παίξουν στο galaxy, ή θα ζορίζεται πολύ και θα χαλάσω τίποτα :/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.