Jump to content



Ομαδική αγορά Superlux HD668B


papajim

Recommended Posts

καπου ειχα δει πως μπορεις να αλλαξεις τα pads με αυτα του AKG K240 αξιζει ή τα δικα του ειναι καλα?

Για πολύ ώρα gaming καλύτερα να τα αλλάξεις. Είναι δερματίνη τα pads και θα ιδρώνεις το καλοκαίρι...

Link to comment
Share on other sites

Superlux - HD668B

Για πολύ ώρα gaming καλύτερα να τα αλλάξεις. Είναι δερματίνη τα pads και θα ιδρώνεις το καλοκαίρι...

Και όμως για τον χειμώνα είναι ότι πρέπει ιδικά άμα δεν έχεις θέρμανσης στο δωμάτιο

:rofl::rofl::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε οτι θα δω διαφορα απο τα tactic alpha?

Tactic specs:

Driver Units: 40mm Neodymium magnet (Superlux Neodymium iron 50mm)

Frequency Response: 20Hz ~ 20kHz

Impedance: 32 ohms (Superlux 56Ω)

Sensitivity: 100dB/mW (Superlux 98dB)

Έγινε επεξεργασία από digitaltiger
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για άλλη ποιότητα φίλε! Καταρχάς σκέψου το εξής και αν κάποιος που τα έχει πιστεύει ότι είμαι υπερβολικός ας με διορθώσει...

Όλα τα gaming headset τα ξεφτιλίζει!!!

Είναι σε άλλο επίπεδο!

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να τα βάλεις στην onboard ναι για μένα μην τα πάρεις, εκτός αν θα τα ακούς και ενισχυτή η αν έχεις κάποιο dac/amp αλλιώς σε σκέτη onboard δεν θα ακούγονται καν με ένταση...

φιλε μου εγω που τα πειρα και τα εχω στην onboard του λαπτοπ μου τι μου προτεινεις να αγωρασω ωστε να τα χαρω στο επακρο τα ακουστικα?

τι ειναι το ποιο οικονομικο που μπορω να αγωρασω και να κανω την δουλεια μου?

περα οτι μου φαινονται αψογα ακομα και στην onboard καμια φορα σε ροκ και μεταλ κοματια νιωθω σαν να μπουκωνουν λιγο,δεν ξερω πως να το χαρακτηρισω,πχ σε σολο ηλεκτρικης κιθαρας φενεται λες και εχει παρα πολυ μπασο,λιγο περιεργα.

τα κομματια ειναι ολα flac φυσικα αριστης ποιοτητας.

Link to comment
Share on other sites

@haris013

Κατά την γνώμη μου, μιας και δεν είμαι κανένας ειδικός, το καλύτερο

που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις μια καλή μεταχειρισμένη κάρτα ήχου!

Με αυτόν τον τρόπο θα κερδίσεις 2 πράγματα ταυτόχρονα!

1) Θα κουφαθείς από την αλλαγή της ποιότητας ήχου στα πάντα! και στο υπογράφω, με τα συγκεκριμένα ακουστικά

+ μια κάρτα ήχου αξιοπρεπέστατη, θα ακούς ήχους σε παιχνίδια και τραγούδια που δεν ήξερες ότι υπάρχουν!

2) Μιας και οι περισσότερες κάρτες ήχου (καλές) είναι ικανές να οδηγήσουν αυτά τα ακουστικά άλλα και πιο απαιτητικά,

γλιτώνεις και τα λεφτά ενός amp οπότε θα ακούς και πιο δυνατά!

πχ για να σου δώσω να καταλάβεις πόσο σημαντικό είναι η κάρτα να μπορεί να τα οδηγεί... το 20% στο volume των windows όταν τα ακουστικά είναι πάνω στην Xonar D2X

η στην fatal1ty pro είναι τουλάχιστον 2 φορές πιο δυνατό και πολλές φορές πιο καθαρό από το 100% της onboard...

Από κάρτες ήχου αν μπορείς να βρεις, μεταχειρισμένες η καινούργιες (δικό σου θέμα) μια από αυτές, πιστεύω θα είσαι οκ!

Με σειρά προτεραιότητας κατά την γνώμη μου!

Xonar D2X

Xonar DGX

Η DGX έχει και amp πάνω για headphones!

Σε creative δεν σε πάω καν και κατά την γνώμη μου αν σέβεσαι τον εαυτό σου και τα αυτιά σου μην κοιτάξεις καν!

Μπορείς βέβαια να κρατήσεις την onboard και να πας σε έναν FiiO E6 amp ο οποίος έχει πάνω κάτω 30ε αλλά δεν δίνεις άλλα 10-20 να πάρεις την DGX;

Πωωωω!!! και αφού έγραψα όλο αυτό είδα ότι μιλάς για laptop :p

Νομίζω πως το καλύτερο για σένα είναι ο [ame=http://www.amazon.com/FiiO-E11-Portable-Headphone-Amplifier/dp/B0053KWDES]FiiO E11[/ame] είναι και portable amp και τουλάχιστον πιο future proof από τον E6

Έγινε επεξεργασία από NOP$TRIM
Link to comment
Share on other sites

@haris013

Κατά την γνώμη μου, μιας και δεν είμαι κανένας ειδικός, το καλύτερο

που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις μια καλή μεταχειρισμένη κάρτα ήχου!

Με αυτόν τον τρόπο θα κερδίσεις 2 πράγματα ταυτόχρονα!

1) Θα κουφαθείς από την αλλαγή της ποιότητας ήχου στα πάντα! και στο υπογράφω, με τα συγκεκριμένα ακουστικά

+ μια κάρτα ήχου αξιοπρεπέστατη, θα ακούς ήχους σε παιχνίδια και τραγούδια που δεν ήξερες ότι υπάρχουν!

2) Μιας και οι περισσότερες κάρτες ήχου (καλές) είναι ικανές να οδηγήσουν αυτά τα ακουστικά άλλα και πιο απαιτητικά,

γλιτώνεις και τα λεφτά ενός amp οπότε θα ακούς και πιο δυνατά!

πχ για να σου δώσω να καταλάβεις πόσο σημαντικό είναι η κάρτα να μπορεί να τα οδηγεί... το 20% στο volume των windows όταν τα ακουστικά είναι πάνω στην Xonar D2X

η στην fatal1ty pro είναι τουλάχιστον 2 φορές πιο δυνατό και πολλές φορές πιο καθαρό από το 100% της onboard...

Από κάρτες ήχου αν μπορείς να βρεις, μεταχειρισμένες η καινούργιες (δικό σου θέμα) μια από αυτές, πιστεύω θα είσαι οκ!

Με σειρά προτεραιότητας κατά την γνώμη μου!

Xonar D2X

Xonar DGX

Η DGX έχει και amp πάνω για headphones!

Σε creative δεν σε πάω καν και κατά την γνώμη μου αν σέβεσαι τον εαυτό σου και τα αυτιά σου μην κοιτάξεις καν!

Μπορείς βέβαια να κρατήσεις την onboard και να πας σε έναν FiiO E6 amp ο οποίος έχει πάνω κάτω 30ε αλλά δεν δίνεις άλλα 10-20 να πάρεις την DGX;

Πωωωω!!! και αφού έγραψα όλο αυτό είδα ότι μιλάς για laptop :p

Νομίζω πως το καλύτερο για σένα είναι ο FiiO E11 είναι και portable amp και τουλάχιστον πιο future proof από τον E6

να'σε καλα βρε αδερφε! :D :D

δηλαδη θα υπαρχει ακουστικη διαφορα αμα κουμπωσω τον fiio στο λαπτοπ και απο εκει τα ακουστικα ε?

καλη φαση η συσκευη,δεν ηξερα καν οτι υπαρχουν τετοια μαραφετια.

αμα ειχα desktop θα πηγαινα βοουρ για την d2x καθως ξερω τι καρταρα ειναι.το καλοκαιρι που θα στησω επιτελους το πολυποθητο hi-end συστημα που θελω θα αγωρασω και μια καλη καρτα ηχου καθως παντα ειχα μια τρελα με την μουσικη ;)

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω με αυτό που θα σου πω να μην σε μπερδέψω και ελπίζω αν το δει κάποιος

να με διορθώσει αν κάνω λάθος!

Ένας amplifier (amp) θα σου δώσει ένα πιο δυνατό και καθαρό ήχο αλλά όχι ποιοτικότερο αν με καταλαβαίνεις...

λόγο του ότι αυτό που θα ενισχύσει θα είναι αυτό που θα πάρει από την κάρτα ήχου σου... (κάποιοι βέβαια λένε πως καλυτερεύει και τον ήχο)

Θα αυξήσει σίγουρα το καταπληκτικό soundstage των ακουστικών και μιας και ο συγκεκριμένος amp έχει ακόμα πιο γεμάτα μπάσα, mids και lows

θα κάνει τα hd668b να ακούγονται ακόμα πιο ωραία αν σκεφτείς ότι έχουν αρκετά highs...

Όμως ακόμα και έτσι πιστεύω θα είναι η μέρα με την νύχτα σε αυτό που ακούς!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες τα 668b δε νομίζω να τα ξαναφέρει η thomann για να κάνετε ομαδική.

Μου φαίνεται είναι Out Of Stock δεν γίνεται να έχει όλα τα αλλά Superlux μοντέλα και τα 668Β να μην δεν..

αλλά τώρα όντως αυτό το Messege εκεί πέρα είναι λίγο περίεργο μπορούσε να πει Out Of stock άμα δεν είχε όχι όλο το..

Sorry!

The item Superlux HD-668 B is not part of our current product thomann range anymore.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αντικαταστήθηκαν απο τα 669 αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Αν ήταν out of stock θα υπήρχε έστω το προϊόν στον κατάλογο. Δε τα έχει καν.

άλλο πράγμα έτσι?

NuXdD.jpg

το κακό είναι ότι δεν έχουν μικρόφωνα ρε γαμότο..

Link to comment
Share on other sites

Με πατέντα μπαίνει και μικρόφωνο.

Περιμένω ένα καλώδιο audio extenstion για να βάλω το μικρόφωνο που βρήκα, να το δοκιμάσω και να σας πώ και αν αξίζει κλπ πληροφορίες...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.