Jump to content



Ερωτησεις για o\c σε P5K Premium..


Recommended Posts

θα τρεξεις το μεμτεστ 1.7 σε bootable μορφη.Δηλαδη σε cd,flashaki,floppy..Μερικες λουπες στο 5 τεστ.Καμια 15αρια..(με το που μπουταρει πατας c 1 3 5 για να επιλεξεις το τεστ που σου λεω)

Δεδομενου οτι οι cellshock σου εχουν d9gmh οπως λεει το πλαισιο δεν θα επρεπε να εχεις προβλημα σε αυτη την συχνοτητα και με αυτη την ταση.Η χαλασαν η ηταν ελλατωματικες.Συμβαινουν καθε μερα με τα d9 αυτα..

Το 1.4 στο chipset δεν ειναι πολυ αλλα αρκετο μαλλον για αυτο το fsb.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply
θα τρεξεις το μεμτεστ 1.7 σε bootable μορφη.Δηλαδη σε cd,flashaki,floppy..Μερικες λουπες στο 5 τεστ.Καμια 15αρια..(με το που μπουταρει πατας c 1 3 5 για να επιλεξεις το τεστ που σου λεω)

Δεδομενου οτι οι cellshock σου εχουν d9gmh οπως λεει το πλαισιο δεν θα επρεπε να εχεις προβλημα σε αυτη την συχνοτητα και με αυτη την ταση.Η χαλασαν η ηταν ελλατωματικες.Συμβαινουν καθε μερα με τα d9 αυτα..

Το 1.4 στο chipset δεν ειναι πολυ αλλα αρκετο μαλλον για αυτο το fsb.

οκ..ευχαριστω για τις συμβουλες!Θα κανω οτι μου ειπες και θα σου πω..:cool:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε παιδιά...:finger001:

Τόσες πληροφορίες μέσα σε ένα τόσο μικρο θέμα.

Κάπως έτσι θέλω να απαντάμε σε ερωτήματα (ο καθένας ότι ξέρει).

Να σκέφτεστε ότι αυτά που φαίνονται αυτονόητα για μερικούς μας... μπορεί να είναι εντελώς άγνωστα σε άλλους ...και αντιθέτως.

Αυτό θα κάνει την διαφορά στο φόρουμ μας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και παλι..και σορυ για τη καθυστερηση αλλα ειναι και η δουλεια στη μεση;)!Τελικα ετρεξα memtest εχοντας της μνημες μαμα στα 800 με 4-4-4-12 και μου εβγαλε errors!οποτε φταινε μνημες..τωρα για να ειμαι 100% σιγουρος οτι θα ανεβω ανετα, τι εχετε να μου προτεινετε?Σαν πρωτη ματια που εριξα και ρωτησα και λιγο ειδα αυτες σαν πολυ καλες..http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977727&product=1026399 Τι λετε?Περιμενω να ακουσω τις αποψεις σας..:rauch003:

Link to comment
Share on other sites

οι συγκεκριμενες λεγεται οτι εχουν D9GMH τσιπακια. θα τσεκαρεις οτι υπαρχει το γραμμα Ν διπλα στο seirial number και θα τις παρεις. ειναι και σε πολυ καλη τιμη. και μολις τις παρεις ξανατρεξε memtest!!!

Link to comment
Share on other sites

οι συγκεκριμενες λεγεται οτι εχουν D9GMH τσιπακια. θα τσεκαρεις οτι υπαρχει το γραμμα Ν διπλα στο seirial number και θα τις παρεις. ειναι και σε πολυ καλη τιμη. και μολις τις παρεις ξανατρεξε memtest!!!

Λοιπον..τις πειρα τις μνημες και τις εβαλα πανω..μεχρι ενα σημειο δν ειχα problem!Αρχικα ειπα,επειδη θελω να ανεβω να τις ξεκινησω απο οσο πιο χαμηλα μπορω ωστε να εχω περιθωριο για FSB μετα!Φτανω παλι μια χαρα στα 3.4 και τισ μνημες στα 750 περιπου..μπαινω win,παω να τρεξω memtest να δω αν ειναι ολα ok και μετα απο ενα λεπτο μου σκαει restart το pc..ελεος λεω παλι!Μετα τσιμπαω λιγο παραπανω FSB και αρχιζουν και οι μπλε οθονες,και λεω να ανεβασω λιγο τις μνημες να δω τι παιζει..τις παω στα 900 με 2.0 Volt και απο τοτε σταματησαν οι μπλε οθονες!Τωρα ειτε κολαει στι μπαρα των win ειτε κανει restart εκει!Να σημειωσω οτι δοκιμαζα σιγα σιγα CPU Volt μεχρι 1.52 V!Το northbridge μεχρι 1.70 V και το southbridge 1.20 V!Καμια ιδεα?Α,και το bios μου ειναι πολυ πιθανον να περιεχει bugs διοτι εχω λαθος temps..Οπιος γνωριζει ας βοηθησει..:(

Link to comment
Share on other sites

900 με 4αρια και 2 volt παιζει να μη το σηκωνουν αν ειναι κακα κομματια.βαλε 5αρια μεχρι να βρεις που παει η cpu.Σιγουρα εχουν Ν?

Δεν με ακουσες με το memtest....την bootable μορφη λεμε.οχι για τα win.

Link to comment
Share on other sites

900 με 4αρια και 2 volt παιζει να μη το σηκωνουν αν ειναι κακα κομματια.βαλε 5αρια μεχρι να βρεις που παει η cpu.Σιγουρα εχουν Ν?

Δεν με ακουσες με το memtest....την bootable μορφη λεμε.οχι για τα win.

Κοιτα απο οτι βλεπω στο διπλα στο barcode εχει Ν..οποτε μαλλον τα καλα κοματια ειναι..θα το δοκιμασω παντως!Σορυ αλλα με το memtest ψιλομπερδευτικα και το ετρεξα τελικα απο win..αλλα και παλι μου εβγαλε errors!

Link to comment
Share on other sites

900 με 4αρια και 2 volt παιζει να μη το σηκωνουν αν ειναι κακα κομματια.βαλε 5αρια μεχρι να βρεις που παει η cpu.Σιγουρα εχουν Ν?

Δεν με ακουσες με το memtest....την bootable μορφη λεμε.οχι για τα win.

Λοιπον εκανα οτι μου ειπες αλλα τπτ..τα ιδια!Προσπαθησα να bootαρω στα 9χ386 και μου σκαει restart στη μπαρα των win..Τωρα ομως εχω ενα αλλο problem!Αφοτου δοκιμασα οτι μου ειπες και ανοιξα ξανα το pc στισ μαμα συχνοτητες μολις μπηκα win μου πεταει αυτο

qp8h2omq8exwfbjmc2xf_thumb.jpg

και μετα απο λιγο η μπαρα των Χp μου εγινε ετσι

adevuo1l1c817cbffxd2_thumb.jpg

Μηπως γνωριζει κανεις τι ειναι ολο αυτο?πρωτη φορα μου συμβαινει!

Link to comment
Share on other sites

A παιδια και κατι αλλο..ουτε ηχο εχω τωρα..μα τι εγινε?δν πειραξα τπτ!:eek:..παω να παικσω τραγουδι και μου λεει οτι εχει problem το sound device..ελεος!!!Δν ξαναπερνω Asus..αμαν πια!Θα κοιταξω αυριο μπας και παρω με rma καμια Abit IP35Pro να βρω την υγεια μου!Τι λετε να φταιει και τι προτεινετε φυσικα για mobo???

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται φορματ.

για τον ηχο κανε απλα clear cmos.

οσο για τα αλλα προβληματα που σου παρουσιαστικαν στα Win, κανε ενα repair των windows και λογικα θα στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα οτι μου ειπες αλλα τπτ..τα ιδια!Προσπαθησα να bootαρω στα 9χ386 και μου σκαει restart στη μπαρα των win..Τωρα ομως εχω ενα αλλο problem!Αφοτου δοκιμασα οτι μου ειπες και ανοιξα ξανα το pc στισ μαμα συχνοτητες μολις μπηκα win μου πεταει αυτο

qp8h2omq8exwfbjmc2xf_thumb.jpg

και μετα απο λιγο η μπαρα των Χp μου εγινε ετσι

Αυτο φιλε μου ειναι ο λογος που τρεχουμε το μεμτεστ εξω απο τα win οταν εχουμε unstable ρυθμισεις.Για να μην τα παρουμε στο χερι οπως εσυ καλη ωρα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο φιλε μου ειναι ο λογος που τρεχουμε το μεμτεστ εξω απο τα win οταν εχουμε unstable ρυθμισεις.Για να μην τα παρουμε στο χερι οπως εσυ καλη ωρα...

Οταν λες τα πειρα στο χερι τι ακριβως θες να πεις?Και τελικα αυτο το παραθυρο τι δειχνει?Αν μπορειτε εξειγηστε μου γτ δν καταλαβαινω..

Link to comment
Share on other sites

φιλε κατι συμαντικο format εκανες ?

Το ξερω οτι με το format θα φτιαξει..ειπαμε δν ξερουμε καπια πραγματα αλλα οχι και ετσι!και στο κατω κατω δν με νοιαζει τωρα τοσο να το φτιαξω οσο να βρω τι ειναι αυτο που μου κανει και απο που προεκυψε..;)

Link to comment
Share on other sites

Και τελικα αυτο το παραθυρο τι δειχνει?Αν μπορειτε εξειγηστε μου γτ δν καταλαβαινω..

αν και δεν καταλαβαινω που ειναι το δυσκολο ας κανω μια μεταφραση...

μια εφαρμογη των Win32 αντιμετωπισε ενα προβλημα και πρεπει να τερματιστει.

Αν ησασταν στην μεση καποιας εργασιας, οι πληροφοριες στις οποιες δουλευατε πιθανον να εχουν χαθει.

Παρακαλω ενημερωστε την Microsoft για αυτο το προβλημα.

Εχουμε δημιουργησει μια αναφορα για το προβλημα την οποια μπορειτε να μας στειλετε για να μας βοηθησετε να βελτιωσουμε τις διεργασιες για τις υπηρεσιες των Win32. Θα θεωρησουμε αυτην την αναφορα ως εμπιστευτικη και ανωνυμη.

σε πολυ ελευθερη μεταφραση...

αυτο το προβλημα προφανως δημιουργηθηκε οταν προσπαθησες να bootαρεις.

τα Win σου εκαναν αλλαγες σε καποια αρχεια και με το restart τα αρχεια εμειναν μισα η ημιτελη.

κανεις repair των windows μηπως και στρωσει.

Αν δεν στρωσει η λυση ειναι μια.................. FORMAT! :D

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν καταλαβαινω που ειναι το δυσκολο ας κανω μια μεταφραση...

σε πολυ ελευθερη μεταφραση...

αυτο το προβλημα προφανως δημιουργηθηκε οταν προσπαθησες να bootαρεις.

τα Win σου εκαναν αλλαγες σε καποια αρχεια και με το restart τα αρχεια εμειναν μισα η ημιτελη.

κανεις repair των windows μηπως και στρωσει.

Αν δεν στρωσει η λυση ειναι μια.................. FORMAT! :D

Οκ..ευχαριστω!Περα απο αυτο ομως επειδη το mobo εχει bugs θα το στειλω να το δουνε και αν κατσει να το αλλαξω!Ευχαριστω παντως για τον χρονο σας!;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.