Jump to content



Τζαμάτος εξωτερικός δίσκος


astrolabos

Recommended Posts

Εξωτερικός δίσκος με τζάμι για να τον βλέπουμε να γυρνάει. 380 € το τεμάχιο. Είστε για καμία ομαδική να πάρουμε έναν; :hehe:

Στείλε μου τον δίσκο σού (άν έχεις κότσια:p) και στον κάνω έτσι τσάμπα!:)

Link to comment
Share on other sites

η ιδεα του τζαματου δισκου πρωτοϋλοποιηθηκε απο modders πολλα χρονια πριν

την υλοποιησε πρωτη για εμπορικη διαθεση η WD με τον Raptor-X αν δεν απατωμαι

αυτοι εδω τι ακριβως κανανε?

κολλησαν ενα ξυλο απο κατω κι ενα αλουμινιο/γυαλι απο πανω

που κοστισαν στην χειροτερη 30$ με την επεξεργασια/laser,κοπη/χαραξη/ρουταρισμα

αυτο ειναι design που δικαιολογει τετοια τιμη?

χωρις καν να εχει την υπογραφη ενος διασημου designer/εμπνευστη βρε αδερφε

DIY και τα μυαλα στο dremel ρε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αυτοι εδω τι ακριβως κανανε?

κολλησαν ενα ξυλο απο κατω κι ενα αλουμινιο/γυαλι απο πανω

που κοστισαν στην χειροτερη 30$ με την επεξεργασια/laser,κοπη/χαραξη/ρουταρισμα

αυτο ειναι design που δικαιολογει τετοια τιμη?

Αν είσαι πχ Κηφισιά στις 02:00πμ, ποδαράτο, και θες να πας Πειραιά, δεν θα το σκάσεις το εικοσαρικάκι σου; Τί δικαιολογεί το γδάρσιμο; Η ομορφάδα του ταρίφα; Το ότι θα πας βόλτα με όλα τα ροκφόρ που έλεγε κι η Βασιλειάδου; Όχι. Πληρώνεις αυτό που δεν μπορείς να κάνεις μόνος σου. Καλή ώρα DIY άνοιγμα σκληρού -αλλαγή καπακιού- επιβίωση σκληρού μετά την τραυματική εμπειρία.

Το αν αξίζει να τα πλερώσεις βέβαια, αλλουνού παπά. Άμα εγώ τα είχα διαθέσιμα, θα προτιμούσα να έπαιρνα έναν σκέτο εσωτερικό κι ένα enclosure να κάνω δουλειά, και τα υπόλοιπα 3 κατοστάρικα να τα δωρίσω πχ σε ορφανοτροφείο, παρά να βλέπω τη φάτσα μου στα platters να με ρωτάει πόσα κιλά είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι πχ Κηφισιά στις 02:00πμ, ποδαράτο, και θες να πας Πειραιά, δεν θα το σκάσεις το εικοσαρικάκι σου; Τί δικαιολογεί το γδάρσιμο; Η ομορφάδα του ταρίφα; Το ότι θα πας βόλτα με όλα τα ροκφόρ που έλεγε κι η Βασιλειάδου; Όχι. Πληρώνεις αυτό που δεν μπορείς να κάνεις μόνος σου. Καλή ώρα DIY άνοιγμα σκληρού -αλλαγή καπακιού- επιβίωση σκληρού μετά την τραυματική εμπειρία.

Το αν αξίζει να τα πλερώσεις βέβαια, αλλουνού παπά. Άμα εγώ τα είχα διαθέσιμα, θα προτιμούσα να έπαιρνα έναν σκέτο εσωτερικό κι ένα enclosure να κάνω δουλειά, και τα υπόλοιπα 3 κατοστάρικα να τα δωρίσω πχ σε ορφανοτροφείο, παρά να βλέπω τη φάτσα μου στα platters να με ρωτάει πόσα κιλά είμαι.

+1000 :clap::clap::clap:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.