Jump to content



Σε αναζήτηση προσιτού gadget για ανάγνωση pdf.


Jerry007

Recommended Posts

Έχω μερικά βιβλία σε PDF, και όσο νανε μετά από καμιά 50ρια σελίδες είναι κουραστικό να τα διαβάζεις στην οθόνη του υπολογιστή. Οπότε ψάχνω κάποια υπηρεσία online που να αναλαμβάνει να στα εκτυπώσει και να τα δέσει σε ένα βιβλίο.

Τα PDF είναι κατά μέσο όρο στις 200 ή 400 σελίδες, έγχρωμα αλλά όχι με πάρα πολλές εικόνες. Έχει ασχοληθεί κανείς;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

EDIT:

Έγινε αλλαγή τίτλου γιατί ξέφυγε λίγο το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

η πας σε ένα "φοτοτιπικαδικο" και σου τα βγάζουν όλα ασπρόμαυρα με 0,15-0,25E την σελίδα και σου βάζουν και ένα spiral της πλακας και σου βγαίνει κανένα +-60E το βιλίο με 300 σελίδες.

το ίδιο βιβλίο άμα βάλεις και καμια 50 έγχρωμες σελίδες μπορεί άνετα να πάει +-90E το βιβλίο.

και άμα πας σε κανονική βιβλιοδεσία με σκληρά εξώφυλλα και normal χαρτί, θα πάει και 250E το βιβλίο με 300 σελίδες

Link to comment
Share on other sites

Λογικά στο Πολυτεχνείο εκεί στα Χανιά θα υπάρχουν μπόλικα φωτοτυπάδικα που θα χρεώνουν πολύ πιο κάτω από 15 λεπτά τη σελίδα...

Σε εμάς [Ζωγράφου] είναι 3-4 λεπτά η σελίδα, + 1€ το δέσιμο. Κάπου εκεί θα πρέπει να είναι και σε εσάς

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.amazon.co.uk/Kindle-Wireless-Reader-Wifi-Graphite/dp/B002Y27P46/ref=amb_link_159056867_2?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-1&pf_rd_r=0C00DY3W9AE0CM4NGH2F&pf_rd_t=101&pf_rd_p=231165927&pf_rd_i=468294]Kindle Wireless Reading Device, Wi-Fi, Graphite, 6" Display with New E Ink Pearl Technology: Amazon.co.uk: Kindle Store[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα, και είδα μερικά video reviews του Kindle 3. Είναι αρκετά καλό αλλά όλοι αναφέρουν ότι τον πίνει στα pdf λόγω της πολύ μικρής οθόνης του. Πρέπει κάθε φορά να κάνεις zoom σε συγκεκριμένο σημείο της σελίδας, και μετά μόλις γυρίσεις σελίδα πρέπει να ξανακάνεις zoom. Τώρα δε ξέρω όμως τι παίζει με τις μετατροπές των pdf σε format ειδικά για e-book.

Link to comment
Share on other sites

Ξεφευγει σε τιμη αλλα ειναι best value for money: Nook Color. Το εχω εδω και 10 μερες και εχω ξετρελαθει :dance3: (review pending for next week)

Εχει φανταστικη οθονη IPS 1024x600 και παιζει και σαν tablet pc

Με περιπου 270€ στα χερια σου, καινουριο σφραγισμενο, πληρωμενα τελωνεια τα παντα ολα! :p

Link to comment
Share on other sites

Σαν το χαρτί δεν είναι κανένα.

Φτηνή είναι και η λύση laser εκτυπωτή που δέχεται αναγόμωση στα toner.

Προσωπικά αυτή τη μέθοδο προτιμώ + spiral στο βιβλιοπώλη της γειτονιάς!

Link to comment
Share on other sites

Ξεφευγει σε τιμη αλλα ειναι best value for money: Nook Color. Το εχω εδω και 10 μερες και εχω ξετρελαθει :dance3: (review pending for next week)

Εχει φανταστικη οθονη IPS 1024x600 και παιζει και σαν tablet pc

Με περιπου 270€ στα χερια σου, καινουριο σφραγισμενο, πληρωμενα τελωνεια τα παντα ολα! :p

Το είδα και αυτό μεταξύ άλλων αλλά δεν ασχολήθηκα λόγω της τιμής του, άμα είναι να δώσω $250 μόνο για e-Book reading δεν βλέπω το λόγο να μην δώσω κάτι extra να πάρω ένα Tablet PC φάση Galaxy Tab ή iPad που θα το ευχαριστηθώ περισσότερο :)

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και αυτό μεταξύ άλλων αλλά δεν ασχολήθηκα λόγω της τιμής του, άμα είναι να δώσω $250 μόνο για e-Book reading δεν βλέπω το λόγο να μην δώσω κάτι extra να πάρω ένα Tablet PC φάση Galaxy Tab ή iPad που θα το ευχαριστηθώ περισσότερο :)

1ον με 250 δεν παιρνεις ουτε iPad ουτε Galazy Tab.

2ον εγω σαν tablet to χρησιμοποιω του εχω περάσει CyanogenMod 7 Gingerbread :p

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω βαριά βαριά με 350€ παίρνεις ένα iPad μεταχειρισμένο. Αλλά μην περιμένεις να μπορείς να διαβάσεις άνετα σε εξωτερικό χώρο.

Επειδή όμως από ότι φαίνεται θα χρειαστείς πάνω από ένα βιβλίο, νομίζω ότι μία τέτοια λύση είναι καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω βαριά βαριά με 350€ παίρνεις ένα iPad μεταχειρισμένο. Αλλά μην περιμένεις να μπορείς να διαβάσεις άνετα σε εξωτερικό χώρο.

Επειδή όμως από ότι φαίνεται θα χρειαστείς πάνω από ένα βιβλίο, νομίζω ότι μία τέτοια λύση είναι καλύτερη.

Κατω απο 400 δεν εχω δει καποιο εστω 16αρι WiFi. Συν οτι ειναι ΠΟΛΥ μεγαλο και βαρυ για να ειναι ανετο για διαβασμα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.