Jump to content



Best 2.1 μεχρι 100� ?


unstoppable

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Βασιλης

....κ αλλο ενα off topic!!!!....για το logitech z-680 τι γνωμη εχετε????Επισης λεει περισσοτερο να παρω αυτα η ενα στερεοφονικο της philips που συνδεεται μεσω usb με pc(δεν θυμαμαι ονομα,αλλα τα ηχεια λεει οτι ειναι 2χ200 αν δε κανω λαθος)!

Είναι λίγο off topic, αλλά ελπίζω να μας επιτρέπεις λίγο.

Είναι κόπροι oi drivers αυτοί, αλλά τώρα δεν θυμάμαι καθόλου πως τους λένε. Αν κάποιος θυμάται ας το πει.

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω μια γνώμη?

για 2.1 δεν αξίζει να δώσεις

παρε με 30 τελική τα YAMAHA YST-MS201 2x6Watt RMS +12Watt to SUB

Party δεν κάνεις αλλά και ταινίες βλέπεις άνετα και όλα τα παιχνίδια έχουν πλούσιο μπάσο

πιο τίμια λύση και χωρίς να πιάνει χώρο δεν θα βρεις εγγυημένα....

και στην τελική σε παιρνει και να τα παρεισ μονο να τα ακουσεις :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Question:

Τι θα διαλέγατε από τα: altec cs-21, altec 5021, altec 621??

Τα ηχεία θα μπουν στο laptop με την εξωτερική κάρτα ήχου usb zalman που έχει το πλαισιο, και θέλω ένταση χωρις να γαμι@#έται ο ήχος όμως. Και οποιαδήποτε άλλη προταση δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bleo8onhs

Question:

Τι θα διαλέγατε από τα: altec cs-21, altec 5021, altec 621??

Τα ηχεία θα μπουν στο laptop με την εξωτερική κάρτα ήχου usb zalman που έχει το πλαισιο, και θέλω ένταση χωρις να γαμι@#έται ο ήχος όμως. Και οποιαδήποτε άλλη προταση δεκτή.

Το θεμα ειναι τι σηκωνει η τσεπη σου, απο τα 5021 εγω ειμαι πληρως ευχαριστημενος(και σε ενταση ειναι υπεροχα), δυστηχως τα αλλα 2 δειχνουν πολυ χειροτερα απο θεμα ποιοτητας ( τα controls των cs-21 ειδικα ειναι χαλια) χωρις να τα εχω ακουσει ομως.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Αρχική απάντηση από bleo8onhs [29-06-2004 15:44]

Question:

Τι θα διαλέγατε από τα: altec cs-21, altec 5021, altec 621??

Τα ηχεία θα μπουν στο laptop με την εξωτερική κάρτα ήχου usb zalman που έχει το πλαισιο, και θέλω ένταση χωρις να γαμι@#έται ο ήχος όμως. Και οποιαδήποτε άλλη προταση δεκτή.

Δεν είδα νωρίς την ερώτηση :wall:

5021 καλύτερα σε ποιότητα ήχου συνολικά.

cs-21 λίγο πιο δυνατά ηχεία, κυρίως στα χαμηλά (μπάσα)

621 μία κλάση κάτω και σε ήχο και σε τιμή.

Είσαι σίγουρος όμως ότι θέλεις να δώσεις 150+ ευρώ για ηχεία σε laptop; :...:

Link to comment
Share on other sites

εχω τα altec 621 και τα logitech z3 black

ta 621 einai pio δυνατα αλλα τα z3 ειναι πραγματικα ηχεια.

creative kai altec ta θεωρω ηχεια της σειρας.

altec kai yamaha μονο αν θελεις ηχο και οχι φασαρια.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 8 μήνες περίπου έχω τα altec 621...

Είναι αυτό που λέμε value for money, πολύ καλός και δυνατός ήχος για τα λεφτά τους...

Με κριτήριο όμως τον ήχο και όχι τα χρήματα, θα έλεγα ότι είναι μέτρια προς καλά... με χαλάει η παραμόρφωση όταν ανεβαίνει το volume, τόσο από το sub αλλά περισσότερο από τους δορυφόρους.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καποια καλυτερα ηχεια απο τα 2.1 υπαρχουν? Η ποιοτητα με ενδιαφερει του ηχου οχι η ενταση.

Ακομα γνωριζει κανεις ασυρματα ακουστικα 5.1 που να ειναι σχετικα ελαφρια? Πηρα τα 5.1 απο το πλαισιο(ενσυρματα) αλλα σου πεφτει το κεφαλι ρε παιδι μου απο το βαρος!

Link to comment
Share on other sites

Η Klipsch έχει πολύ μεγάλη ιστορία στο χώρο των ηχείων HiFi - ειδικότερα ηχείων κόρνας. Για υπολογιστές έχει τη σειρά Promedia. Αν ψάξεις στο Google θα βρεις πολλά "διθυραμβικά" reviews. Τα ηχεία της είναι τουλάχιστον μια κλάση επάνω σε σχέση με όσα έχουν αναφερθεί εδώ - αλλά δυστυχώς το ίδιο συμβαίνει και με τις τιμές τους στην Ευρώπη. Στην Ελλάδα, τελευταία φορά που κοίταξα, τα έβρισκες μόνο σε καταστήματα που ασχολούνται με το HiFi.

http://www.klipsch.com/

(αναφέρομαι σε ηχεία υπολογιστή)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.