Jump to content



Best 2.1 μεχρι 100� ?


unstoppable

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Κάτι λίγο off topic αλλά και λίγο σχετικό. Έχω ένα micro hi-fi της SONY (RG-330) με ηχεία 120W RMS και δεν τολμάω να τα βάλω πάνω απ'το 1/3 γιατί τρίζουν οι ντουλάπες :p :p :p.

Μη συγκρίνεις τα ηχεία των στερεοφωνικών με αυτά που μας πασάρουν στους υπολογιστές

Τα ηχεία των hi-fi είναι μακράν καλύτερα και πραγματικά ισχυρά

Στα ηχεία των υπολογιστών έχουμε χάσει την αίσθηση των Watt

Τα 110 Watt αν ήταν πραγματικά όχι μόνο θα ήταν υπεραρκετά .. αλλά υπερβολικά!

Αυτά θα αρκούσαν για να κανείς το σπίτι σου disco και μιλαω για πραγματικό ηχο και όχι για τη δόνηση που προκαλεί το sub προκαλώντας μεν δέος αλλά χωρίς να προσφέρει ουσιαστική ένταση στον ήχο (μιλάω πάντα για τα ψευτο subs που μας παρουσιάζουν στον χώρο των ηχείων για υπολογιστές)

Και το λέω ανοιχτά!

Αμφισβητώ ότι αυτά τα ηχεία δίνουν 110WRMS και ας λέει ότι θέλει η εταιρία.

Εγώ σου προτεινω αντ αυτού να πάρεις ένα σύστημα 5,1 που θα είναι σαφώς τιμιότερο και ποίο εντυπωσιακό στον τομέα της απόδοσης στα παιχνίδια και τις ταινίες.

ΠΧ τα CREATIVE INSPIRE T5400 (5.1) με 21W στο sub 8W x4 δορυφόρους και 20W στο κεντρικό. Πιστεύω ότι θα σε ικανοποιήσουν. Μη σου φαίνονται λίγα τα Watt αυτά τουλάχιστον είναι πραγματικά

Κι αν θες κάτι παραπάνω πάρε τα CREATIVE INSPIRE T7700 (7.1) 24W sub 8Wx6 δορυφόρους 20W κεντρικό.

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=30&Nav_Section_Id=911&Catalog_Id=1&Product_Id=156273&Merchant_Id=1&sts_cid=3

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Αρχική απάντηση από Tsunami

Και γιατί να πάρεις ηχεία και να μην συνδέσεις το στερεο απευθείας με τον υπολογιστή?Δύναμη όχι βλακείες!!!Και κρατάς και τα λεφτά για άλλα πράγματα!!!:D

Τα Altec Lansing MX-5021 που πηρα ειναι καλυτερα απο το AIWA στερεοφωνικο μας(200W) παντως

Link to comment
Share on other sites

Ok!Τα δικα μου τα inspire είναι για το χώμα.Και το χειρότερο είναι ότι τελευταία και το στερεοφωνικό μου αρχίζει να τα παίζει!!Σκεφτόμουν λοιπόν να τα συνδέσω και τα δύο με τον υπολογιστή να παίζουν σαν 4.1.Από θεωρητικής απόψεως γίνεται.Από πρακτικής δεν ξέρω...Καμίά ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Tsunami

Ok!Τα δικα μου τα inspire είναι για το χώμα.Και το χειρότερο είναι ότι τελευταία και το στερεοφωνικό μου αρχίζει να τα παίζει!!Σκεφτόμουν λοιπόν να τα συνδέσω και τα δύο με τον υπολογιστή να παίζουν σαν 4.1.Από θεωρητικής απόψεως γίνεται.Από πρακτικής δεν ξέρω...Καμίά ιδέα??

Τι κάρτα ήχου έχεις; Βασικά θα πρέπει να συνδέσεις το στέρεο στην 2η έξοδο της κάρτας και θα δηλώσεις στα windows ότι έχεις πόσα;;;; Έλα μου ντε. Στα παράθυρα μπορείς να πεις ότι έχεις 4 ή 5.1

Αν έχεις live 5.1 τότε υπάρχουν κάποιοι drivers. KVX νομίζω, δεν θυμάμαι πως λέγονται, που μπορείς να δηλώσεις ακριβώς πόσα ηχεία έχεις.

Δεν ξέρω αν έπεσα μέσα σε αυτό που ήθελες.

Link to comment
Share on other sites

....κ αλλο ενα off topic!!!!....για το logitech z-680 τι γνωμη εχετε????Επισης λεει περισσοτερο να παρω αυτα η ενα στερεοφονικο της philips που συνδεεται μεσω usb με pc(δεν θυμαμαι ονομα,αλλα τα ηχεια λεει οτι ειναι 2χ200 αν δε κανω λαθος)!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.