Jump to content



μήπως χρειάζομαι νέο cdrw


Recommended Posts

εχω ένα teac cd-w552e v.1.14 και νέρο ν.5.5.10.50.προσπαθώντας να ψήσω ένα σι-ντι μουσικής κόλλησαν τα πάντα και τώρα ουτε γράφει αλλά ούτε και διαβάζει τίποτα.στην αναφορά λαθών λέει οτι έχει παρουσιαστει λάθος id 7.επίσης τα προπερτις του οδηγού cd δείχνουν οτι το μηχάνημα είναι γεμάτο και αναγνωρίζει ακόμα τον αριθμό του cd που προσπαθούσα να ψήσω.αν και έκανα επανεγκατάσταση και του νέρο(με αναβάθμιση σε ν.5.5.10.56) ο οδηγος παραμένει κολλημένος.

εχει καποια ιδέα κανείς ή παω για καινούριο οδηγο?

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μπορεί να είναι software και να μη φταίει το φταίει το drive σου.

Μια λύση που μου έρχεται τώρα στο μυαλό είναι το format

Κάποιος άλλος που έχει αντιμετωπίσει (έντονα) το συγκεκριμένο πρόβλημα μπορεί να στο πει κάτι ποιο συγκεκριμένο.

Και λέω (έντονα) γιατί όλοι λίγο ως πολύ έχουμε αντιμετωπίσει κάτι τέτοια κουλά που συνήθως λύνονται με ένα restart. Απλά σε εσένα το παρατράβηξε

Μη βιαστείς να πετάξεις το CD-R σου

Και αν τελικά το πετάξεις μη πάρεις CD-R αλλά DVD-R τώρα πια είναι αρκετά φτηνά και φτάνουν σε αρκετά υψηλές ταχύτητες εγγραφής CD

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δημήτρη τι συστημα εχεις?

κλεισε το pc ξανα ανοιξετο. Δοκίμασε να γράψεις με κανένα αλλο προγραμμα.

Κανε ενα φορματ... Βαλε την τελευταια εκδοση του nero 6.3.1.10.

H 5,5 ειναι αρκετα παλία..

Και λογικα θα δουλευει.. Δεν χρειάζεται να πάρεις καινουριο cd-r και μην παρεις dvd-r αν δεν εχεις το κατάλληλο συστημα.

Link to comment
Share on other sites

προς kaynd:φιλε restart εκανα.για το νερο ν.6 θα κανω μια προσπαθεια.

προς lord of the rings:εχω ένα celeron 2.6 με μητρικη intel d865perl , mem ddr2*256/400,vga asus v9520 fx5200 128mb

billpeppa υπαρχει το θεμα της εγγυησης που θα χασω αν βαλω χερι μονος μου,αλλιως η σκεψη ειναι σωστη.

ευχαριστω ολους.αν προκυψει κατι νεο εδω ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Θα χάσεις την εγγύση???? γιατι???

Γιατι θα το βάλεις σε αλλο pc?? ή αν κανεις format...??

Πισω στο κουτι βάζουν ενα αυτοκόλλητο βγαλτο με προσοχη κανε την δουλεια σου και μέτα ξανα βάλτω.....

Ενα τετοιο θέμα συνέβει με εναν φιλο που ειχε χαλάσει ο σκληρος και του τον εβγαλα και τον πάμε στο μαγαζι που τον πηρε,, Εκείνοι ελεγαν μα και μου γιατι το εβγαλες, Μετα τους αρχιζω λίγο στο μπινελίκομα κατάλαβαν οτι ήξερα απο pc και το βούλωσαν και του εδωσαν new σκληρο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Δημήτρη.

Δεν χάνεις την εγγύηση αν βγάλεις το CD Recorder και το δοκιμάσεις αλλού.

Δικαίωμά σου είναι.

Απλά τα καταστήματα λένε κάτι μπαρούφες τέτοιες για να...καταλαβαίνεις.

Μπορείς και να τους το πας και στο χέρι σκέτο και να στο στείλουν για αλλαγή.

Δεν είσαι υποχρεωμένος να πας όλο το μηχάνημα.

( α ρε ελλάδα... ! )

Επίσης μπορείς να στείλεις μόνος σου το μηχάνημα στην αντιπροσωπεία για RMA ( Service & Repair ).

Έτσι θα ξέρεις και τι γίνεται ( ενώ αν το στείλεις με το κατάστημα , αυτοί μπορεί να μην το έχουν στείλει καν ακόμα , και να σου λένε ότι αργεί η αντιπροσωπεία... )

Δοκίμασέ το σε ένα άλλο PC σε παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ρε παιδια.ετσι θα κάνω.μέχρι το σάββατο θα το χω κανονισει.ευχαριστω για την υποστηριξη.θα τα ξαναπουμε πιστευω.

πλακα πλακα ειναι το πρωτο ελληνοφωνο site για τέτοια θέματα που βρισκω(εεε!ειμαι λίγο νέος στο χωρο)και βρήκα την υγεια μου,αφου με επαναφέρατε στην ελληνική πραγματικοτητα.

και παλι ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.