Jump to content



The 3700EB Thread


RootX

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Pieros

Βρε ακόμα δεν τις πήρες κ τις ξεβράκωσες?

Η φωτο είναι πραγματική ή από αλλουνού που έχει τις ίδιες?

Εχμ, δεν συνηθίζω να "κλέβω" photos χωρίς να λέω από που τις πηρα Piero, πραγματική είναι...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από soki

Πανε οι micron τοσο καλα? Εχω δοκιμασει κατι τετοιες και πραγματι πηγαν με 2.5-2-2-5 καπου στα 230 mhz. Αλλα 250+ λιγο δυσκολο το βλεπω.

240 μέχρι στιγμής, με 3-2-2-5... με 2.85V.

Οι μνήμες ζεματάνε, και η χρήση ανεμιστήρα επιβάλετε για πάνω από 2.85-2.9V.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma

Micron tech

:D

soki με τι volts πήγαν 230? Παραπάνω δεν την άκουγαν?

Με HSP ήταν?????ένας φίλος έχει αυτές και πήγαν στο NF7 225 error free περίπου με 2.98-3V 2.5-2-2-11 αλλά δεν έχει το Vdimm στο NF7 :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 10:38]

240 μέχρι στιγμής, με 3-2-2-5... με 2.85V.

Οι μνήμες ζεματάνε, και η χρήση ανεμιστήρα επιβάλετε για πάνω από 2.85-2.9V.

λλλλιωστες ρε Root:devil:

να δουμε ποσα απιδια χωρα ο σακκος.....

το ζητημα πλεον καιει (και κυριολεκτικα...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JiMk

’ντε να δούμε αν ακούνε το ρεύμα..... χεχε με 2.85 τα 240 είναι γαμάτα.

Jim, μην ξεχνάς ότι μέχρι στιγμής, αν και πήγαν καλά για 2.85V, χάνουν από τις bh-5/6, τουλάχιστον στο abit, λόγω του ότι δεν τους αρέσουν τα διάφορα performance settings με τα οποία τα winbond κερδίζουν τουλάχιστον 120-150MB bandwidth στην ίδια συχνότητα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shidokanjohn [Σήμερα, στις 21:28]

3-4 μηζ να χασουν οχι και 10!

Εμ... με Geil PC3200 Ultra σε μια DFI LP-B (nF2) και 3.3V Vdimm & 1.7V chipset εχω:

Στις θεσεις 2-3 (DC): 255MHz Memtest stable / 244MHz Prime stable / 233MHz 3dMard2001 stable &

Στις θεσεις 1-3 (DC): 259MHz Memtest stable / 247MHz Prime stable / 238MHz 3dMard2001 stable ...

Ολα με τις μνημες σε 2-2-3-11 και τον επεξεργαστη πολυ πιο κατω απο το οριο του για να βρω ορια στις μνημες...

Ειπατε τιποτα για 3-4MHz διαφορα; Προς θεου, δε "σου την λεω" Shido, απλα γινονται και τετοια κουφα. Μακαρι να κανω εγω μλκια και να την εντοπισω...

Sorry για το :OT:

Link to comment
Share on other sites

Εκλεκτε μην ανχωνεσε :p

Και εμενα μου κανανε αυτα που λες και πιστεψε με ηταν θεμα τσιπσετ .Το nforce2 γενικα τον *παιζε με οτι ειχε σχεση με 3d γενικα.Με τις ιδιες μνημες ειμαι ακομα με την ιδια ταση και παιζουν με 3,25 ταση στα 244 για καθε μερα τα παντα.Ειναι το 24/7 setup μου,

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτές που έχουν αυτή τη συμπεριφορά με το που τις πήρα τις άφησα 2-3 βράδια με memtest Και μετά τους έδωσα sandra,3dmark με αποτέλεσμα να συνηθίσουν το memtest λολ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Εχμ, δεν συνηθίζω να "κλέβω" photos χωρίς να λέω από που τις πηρα Piero, πραγματική είναι...

Δεν εννοούσα να κλέψεις φώτο.Απλα πχ αν ειχε ΒΗ5 8α μπορουσες να εδειχνες μία άλλη.Δεν υπάρχει λόγος παρεξήγησης

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.