Jump to content



The 3700EB Thread


RootX

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 19:05]

Χμ, θα αργήσουν λίγο... η ic7-g παρέδωσε το πνεύμα και μάλλον θα ακολουθήσω την "Αριστείδια" οδό.

συλληπητηρια για την απωλεια...

"may her chips rest in peace"

αιτια θανατου εαν επιτρεπεται???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από RootX [Χθες, στις 05:54]

Έτοιμο το cooling τους, από το βραδάκι συνεχίζουμε τα τεστάκια, :)

root X περαστικα :(

και εγω εχασα 2 ασους αλλα τι να κανουμε...

μερικες ερωτησεις... το swiftek northbridge cooler βοη8αει τελικα κα8ολου στα καντεργουντ?λες να παρω ενα

τα coolermaster ramsinks πανω στις μνημες τα κολλησες με την ταινια που ερχονται η με epoxy?

και τα φανακια που εχεις πανω τους 60mm? με seal string απο το prometeia ειναι κολλημενα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Brwmogazos

root X περαστικα :(

και εγω εχασα 2 ασους αλλα τι να κανουμε...

μερικες ερωτησεις... το swiftek northbridge cooler βοη8αει τελικα κα8ολου στα καντεργουντ?λες να παρω ενα

τα coolermaster ramsinks πανω στις μνημες τα κολλησες με την ταινια που ερχονται η με epoxy?

και τα φανακια που εχεις πανω τους 60mm? με seal string απο το prometeia ειναι κολλημενα?

Thanx φίλε... το swiftek δεν μπορώ να σου πω με βεβαιότητα αν βοηθά ή όχι, θέλω να πιστεύω πως ναι ;)

Τα coolermaster τα κόλλησα με την δική τους ταινία, και τα φανάκια είναι Titan 40mm.

Με προμιτότσιχλα είναι κολλημένα πάνω στα ψυκτράκια.

Link to comment
Share on other sites

Με 3.1, ήταν σταθερές(memtest) στα 254, 3-2-2-5 πάντα, και τρέβηξαν bench(superi pi, pifast) στα 263...

Εχθές, πάνω στην προσπάθεια για 3.2, το abit μας άφησε χρόνους.

Το καθένα μόνο του, όχι δεν το δοκίμασα.

Link to comment
Share on other sites

Κριμα Φανη για την μητρικη :o .Παντως αν δεν εχεις τι να τις κανεις στειλτε καμια βολτα απο δς να τις δοκιμασω στην shuttle με τον 3200+.Ενδιαφερομαι να παρω ίδιες και θέλω να ειμαι σιγουρος 100% οτι λειτουργουν 2χ512 καθως με αλλα micron δεν λειτουργει η mobo στην πλειοψηφεια των περιπτώσεων

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ φανη, μενω στη ρουμανια,

και ελεγα μηπως μπορεις να στειλεις και σε μενα κανα ζευγαρι απο

δαυτες, να τις δοκιμασω..... δεν θελω να αγορασω ιδιες..... αλλα δεν πειραζει...

εσυ στειλε τις.....

:p αρχιζουν οι θερμοπληξιες μου φαινεται... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras

Ρε συ φανη, μενω στη ρουμανια,

και ελεγα μηπως μπορεις να στειλεις και σε μενα κανα ζευγαρι απο

δαυτες, να τις δοκιμασω..... δεν θελω να αγορασω ιδιες..... αλλα δεν πειραζει...

εσυ στειλε τις.....

:p αρχιζουν οι θερμοπληξιες μου φαινεται... :p

:p :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Helly [Σήμερα, στις 12:04]

...αλλα μερικοι μερικοι τους εχει ανεβει το αιμα στο κεφαλι απ το πολυ ξυλο.... που παρακολουθουν :devil:

Αχ νομιζω οτι ειμαι το πιο παρεξηγημενο ατομο στο φορουμ :tomato:

ρε δεν ειμαι αυτο που νομιζετε..... κατα βαθος ...ποναω οταν βαραω τον αλλον :flower:

sorry helly it was a joke....:o

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα τις 3200EB ενος φιλου μου σε ic7 απλη. πηγαν με 2.5 volt 3-2-2-8 217 και memtest86+ v1.15 κανενα λαθος. το θεμα ειναι οτι χρειαζονται ψυξη οποσδηποτε γιατι αν τις ακουμπησεις παθαινεις και εγκαυμα ειδικα σε περισσοτερα volt.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.