Jump to content



www.in.gr ποσο πιο κατω θα φτασει?


morfeas-dsl-

Recommended Posts

Παιδες απλα θελω να εκφρασω την πληρη απογοητευση μου για το μεχρι πριν 2-3 χρονια αγαπημενο μου site.

Το ειχα πανω απο 10 χρονια σαν αρχικη σελιδα. Παντα ειχε ειδησεις αξιοπιστες, εγραφαν εκει με κριτικη σκεψη, ειχε ενα ωραιο chat για τοτε που δεν ειχαν πολλοι msn, ειχε αξιολογα αρθρα για αυτοκινητα,συμβουλες για υγεια κτλ

Πλεον τι? Απο ειδησεις μηδεν. Ανανεωνεται πιο αργα και απο την καθυστερηση. Το τρωκτικο καθε 2 λεπτα ειχε νεα ειδηση, το ιn θελει 2 ωρες και καλα εισαι.

Πριν 1 μηνα παρατηρησα οτι βαλανε και ολοσελιδες διαφημισεις. Πατουσες δηλαδη το link ενος αρθρου και σε εβγαζε σε μια διαφημιση εταιριας!!! Για να διαβασεις το αρθρο επρεπε να πατησεις συνεχεια και να το ξαναδιαλεξεις...

Σημερα προσεξα οτι ακομα και το λεξικο τους το κανανε συνδρομητικο!!!

Για να μεταφραζεις λεξεις πρεπει να εγγραφεις λεει με 20 ευρω το χρονο! Το οτι υπαρχει πχ το google translate ΔΩΡΕΑΝ δε το σκεφτηκαν μαλλον...

Κριμα... Προσωπικα μιλωντας για εμενα αυτο το site με αποχαιρετησε. Θα σε θυμαμαι in.gr αλλα ευχαριστω, δε μπορω να σε αντεξω αλλο..

Link to comment
Share on other sites

Πλέον υπάρχουν τόσα και τόσα sites να διαλέξεις που δεν υπάρχει λόγος να ασχολείσαι. Απλά τα ξεχνάς. Και μην νομίζεις, εύκολα ξεσυνηθίσεις αν βρεις κάτι καλύτερο. Εγώ ψαχνόμουνα για ένα μήνα με το gazzetta.gr επειδή έδινε την δυνατότητα να πεις την γνώμη σου. Μόλις διαπίστωσα πόσο μεγάλη έλλειψη αντικειμενικότητας παίζει σε πολλά άρθρα -όπου προσωπικές γνώμες παρουσιάζονται εν μέρη ως ειδήσεις- και πόσο σφάξιμο πέφτει σε σχόλια που δεν ταιριάζουν με τις απόψεις των αρθρογράφων το χαιρέτησα.

Σε αυτές τις περιπτώσεις το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να τα ξεκαρφώσεις από τα bookmarks τέτοια sites. Άντε να στείλεις και ένα mail διαμαρτυρίας, αλλά συνήθως χαμένος κόπος είναι.

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα email να ειμαι ειλικρινης. Δεν ελπιζω αλλα θα λεω προσπαθησα.

Snips αν σκεφτεις εποχη 1998-1999 δε νομιζω το in.gr να ειχε τον οποιοδηποτε αντιπαλο. Θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι εβλεπα πολλες φορες ειδησεις πιο νωρις και απο οτι τις εδειχναν οι μεγαλοι τηλεοπτικοι σταθμοι.

Αυτες ηταν εποχες!

www.jokes.gr και μαθαινα καθε μερα νεα ανεκδοτα ( εχει να ανανεωθει χρονια..)

www.gamepro.gr και διαβαζα τι γινεται στον χωρο των ηλεκτρονικων παιχνιδιων (εκλεισε εδω και 1,5 χρονο)

Yahoo! UK και επαιζα τα τοτε υπεραπιστευτα flash games ( ολο πεφτει σε δημοτικοτητα και τα παιχνιδια ειναι πλεον σαν add-on με μπαρα που κατεβαζεις. Μηδενικη χρηστικοτητα)

Ειχαμε napster και kazaa και οκ δεν ειχαμε youtube αλλα σε ποιον ελειπε κατι?

Κατεβαζαμε shakira και λεγαμε τελειοοοο , ενω τωρα κατεβαζουμε μια ταινια και εαν δεν ειναι ultra duper HD ξενερωνουμε τη ζωη μας και δεν ευχαριστιομαστε τιποτα :(

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το ΙΝ πέθανε την μέρα που έγινε όλο το overhaul στο site, και έγινε τραγικά αργό, βαρύ και δύσχρηστο.

Απο θέμα ενημέρωσης χωλαίνει τρελά, αλλά δεν νομίζω πως είναι σχεδιασμένο για να είναι update by the minute φάση.

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα email να ειμαι ειλικρινης. Δεν ελπιζω αλλα θα λεω προσπαθησα.

Snips αν σκεφτεις εποχη 1998-1999 δε νομιζω το in.gr να ειχε τον οποιοδηποτε αντιπαλο. Θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι εβλεπα πολλες φορες ειδησεις πιο νωρις και απο οτι τις εδειχναν οι μεγαλοι τηλεοπτικοι σταθμοι.

Mάλλον δεν το έπιασες αυτο που έγραψα.... ;)

Link to comment
Share on other sites

μιας και μιλαμε για σιτε ενημερωσεων

υπαρχει καποιο σιτε σε μορφη mobile για κινητα ;

RSS+Opera? Εγώ πάντως αυτό εφαρμόζω στο TS605 που είναι και της πλάκας με τα σημερινά (και χτεσινά και προχτέσινα) δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

μιας και μιλαμε για σιτε ενημερωσεων

υπαρχει καποιο σιτε σε μορφη mobile για κινητα ;

η Ελευθεροτυπία έχει mobile έκδοση. Δεν έχω πετύχει άλλο ελληνικό mobile site.

Το in.gr έχει app για android & ios.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.