Jump to content



Κατoχύρωση πνευματικών δικαιωμάτων


Hydra

Recommended Posts

Εχω μια σελιδα,στην οποια αναρτω τα δικα μου ποιηματα.

Αυτο που θελω ειναι να κανω μια κατωχηρωση πνευματικων δικαιωματων ή κατι σχετικο,που να μου δινει μια ανακουφιση οτι οποιος τα κλεψει για δικα του,θα εχει να υποστει συνεπειες.

Φυσικα θα βαλω προειδοποιηση στο blog. :)

Ξερετε πως γινεται; Ποσο κοστιζει; Που να απευθυνθω; :)

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω ακριβως, αν θες ρωταω και γραφω εδω..

φανταζομαι ομως, για να μπορει να αποδειξει οτι ειναι δικα του... εφοσον ειναι σε κλειστο φακελο και με ημερομηνια.

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω ακριβως, αν θες ρωταω και γραφω εδω..

φανταζομαι ομως, για να μπορει να αποδειξει οτι ειναι δικα του... εφοσον ειναι σε κλειστο φακελο και με ημερομηνια.

Δεν μπορεί δηλαδή να στείλει ένα φάκελο στον εαυτό του να τον ανοίξει να βάλει ότι θέλει μέσα όταν χρειαστεί και απλά να τον ξανακλείσει?

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω διαβαζω το θρεντ αυτο με τις νεες περιπετειες του χυτρα μας και καγχαζω.

ρε παιδια,κοιταξτε λιγο τους σκληρους σας.Εδω ολοκληρες εταιριες και δεν μπορουν πρακτικα να προστατεψουν τα κοπυραητς τους ,τι κατοχυρωση και κουραφεξαλα λεμε????Θα παει δηλαδη ο χυτρας μας στην ΑΔΑΕ/εισαγγελια γουερεβα και θα πει "Oh hai ,ειμαι ο χυτρας και λιγο πριν γινω μοναχος μου κλεψαν τα αριστουργηματα απο το μπλογκ,καντε μου μια αρση απορρητου ναχω να παιζω?"

Link to comment
Share on other sites

Χμ,δεν το περιμενα τοσο δυσκολο. :wassat:

Δε ξερω αν χρειαζεται σχετικη αδεια,αλλα θα βαλω το εξης

Απαγορεύεται η αναδημοσίευση, αναπαραγωγή, ολική, μερική ή περιληπτική ή κατά παράφραση ή διασκευή ή απόδοση του περιεχομένου του παρόντος διαδικτυακού τόπου με οποιονδήποτε τρόπο, ηλεκτρονικό, μηχανικό, φωτοτυπικό ή άλλο, χωρίς την προηγούμενη γραπτή άδεια του διαχειριστή του παρόντος διαδικτυακού τόπου. Νόμος 2121/1993 και Νόμος 3057/2002, ο οποίος ενσωμάτωσε την οδηγία 2001/29 του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και κανόνες Διεθνούς Δικαίου που ισχύουν στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

@Tsakonas :

Μα νομίζω το θέμα δεν είναι να τα πάρει κάποιος για προσωπική χρήση, αλλά να τα βουτήξει κάποιος και να λέει δημόσια ότι είναι δικά του. Από αυτό μάλλον θέλει να προστατέυσει τα ποιήματά του ο Hydra....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.