Jump to content



cable sleeving


vellamos

Recommended Posts

καλημερα παιδια και χρονια πολλα. εχω ενα τροφοδοτικο και θελω να σλιβαρω τα καλωδια του.μπορει καποιος να μου πει αναλυτικα τι διαστασεις σε παχος χρειαζεται το καλωδιο? για παραδειγμα θελω το 24 pin να το κανω 1-1 καλωδιο. θα παρω sleeve των 2mm??

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια και χρονια πολλα. εχω ενα τροφοδοτικο και θελω να σλιβαρω τα καλωδια του.μπορει καποιος να μου πει αναλυτικα τι διαστασεις σε παχος χρειαζεται το καλωδιο? για παραδειγμα θελω το 24 pin να το κανω 1-1 καλωδιο. θα παρω sleeve των 2mm??

1/8" χρειαζεσαι! Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - mod/smart Flex Sleeve 3mm (1/8") schwarz 1m mod/smart Flex Sleeve 3mm (1/8") schwarz 1m 93017 3mm δλδ! θερμοσυστελλομενο παρε ελαχιστα πιο μεγαλο! αλλιως κυκλοφορουν και ετοιμες λυσεις με πολυ μικρο παραπανω κοστος αλλα γλυτωνεις παρα πολυ χρονο! http://www.aquatuning.de/index.php/cPath/887_891/filter_by_manu/126

Link to comment
Share on other sites

το καλώδιο είναι 18AWG.. θα βρεις σε καταστήματα με ηλεκτρολογικό υλικό. Λογικά θα χρειαστεί να κάνεις και crimping (έτσι λέγεται αν δεν κάνω λάθος), δλδ να ξαναβάλεις και τα μεταλλικά βυσματάκια (αυτά εδώ Crimp contacts MALE for ATX, PCIE, EPS | MDPC Crimping | MDPC-X International) στα καλώδια πάλι.

Link to comment
Share on other sites

1/8" χρειαζεσαι! Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - mod/smart Flex Sleeve 3mm (1/8") schwarz 1m mod/smart Flex Sleeve 3mm (1/8") schwarz 1m 93017 3mm δλδ! θερμοσυστελλομενο παρε ελαχιστα πιο μεγαλο! αλλιως κυκλοφορουν και ετοιμες λυσεις με πολυ μικρο παραπανω κοστος αλλα γλυτωνεις παρα πολυ χρονο! Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - Sonstige Kabel

Στελνουν Ελλαδα αυτοι ? Ειναι στην Γερμανια ετσι ???ποσο ειναι τα μεταφορικα ????

Link to comment
Share on other sites

Η κατωτερη παραγγελια ειναι 15 ευρω, τα μεταφορικα ειναι ελαχιστα αναλογα τι θα παρεις ξεκινανε γυρω στο 1,5 ευρω. πχ το εργαλειακι που ειχα παραγγειλει που βαζει τα βυσματα ειχα δωσει για μεταφορικα γυρω στα 5 ευρω. Αλλη φορα που παραγγειλα δυο σετακια sleeve ειχα δωσει γυρω στα 2,5 για μεταφορικα. Γενικα ειναι αριστη ποιοτητα, το ειχα ψαξει πολυ, στο site (The Family of MDPC) εχει οδηγους για το πως να κανεις το sleeve και πως να χρησιμοποιησεις το εργαλειο για τα crimping και πολλα worklogs για να παρεις ιδεες.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τα sata εξολοκληρου με θερμοσυστελομενο και βγηκαν μια χαρα

Απο κιτρινα που ηταν τα εκανα μαυρα και ειναι τσαμπα

1 ευρω πηρα 2 μετρα

[ATTACH]44427[/ATTACH]

[ATTACH]44428[/ATTACH]

[ATTACH]44429[/ATTACH]

Από ποιο μαγαζί αγόρασες ? Εξωτερικό ή ελλάδα/?

Link to comment
Share on other sites

αυτο παιδια ειναι καλο??? 1/8 BRAIDED EXPANDABLE SLEEVING CARBON TECHFLEX 25 ft. | eBay

φτανει για ενα τροφοδοτικο?

μολις παρελαβα το sleeve και με χαρα ειδα οτι ειναι πολυ καλυτερο ποιοτικα σε σχεση με αυτα που εβλεπα εδω στην ναυπακτο (και με πολυ χαμηλοτερη τιμη και περισσοτερα μετρα)το συστηνω και το προτεινω αφοβα.τωρα μενει να παραγγειλω και τα αλλα χρωματα καθως και τα θερμοσυστελομενα και θα ανεβασω φωτος απο τροφοδοτικο και ανεμιστηρακια

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου και εγώ σκεφτόμουνα να πάρω από αυτόν, η ποιότητα πώς είναι; Φαίνεται το καλώδιο που είναι μέσα στο sleeve;

μπορείς να ανεβάσεις καμία φωτό με το sleeve πάνω σε κάποιο καλώδιο;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ο Αμερικάνος που πουλάει τα sleeve μέσα στο ebay πολύ καλός επιχειρηματίας αλλά τα sleeve του δεν αξίζουν μία.

Έχω αγοράσει και από το MDPC-X όπου πλέων για μένα κορυφή.

και ένα update.

τα carbon χρώμα είναι ποιο πολύ προς το γκρι. Μαύρο με διαφανές πλαστικό είναι το πλέξιμο του.

update 2.

Και φυσικά ότι πληρώσεις παίρνεις. Απο ebay 50 feet = 17 μέτρα 11 ευρώ περίπου μαζί με τα μεταφορικά

MDPC-X 20 μέτρα μαζί με 2 μέτρα Heatshrink 30 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.