Jump to content



Gamepad Logitech F710 vs MS XBOX 360 for Windows


Recommended Posts

Καλησπέρα.Παίζω τελευταία το tdu2 και το shift2.Χρήμα δεν έχω τώρα για τιμονιέρα.Σκέφτομαι για ένα απο τα 2 gamepad.Αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν και το logitech έχει τα πίσω κουμπιά προοδευτικά.Με το πληκτρολόγιο είναι φρένο και γκάζι on off.Ποιο απο τα 2 μου προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Στο limexb360.co.uk το tournament edition κανει 60 λιρες, το εκανα preorder και λογικα θα μου ερθει στην βδομαδα, κυριως για fps ειναι ομως, αμα θες κατι για racing σου προτεινω ανεπιφυλακτα το απλο 360 controller σε συνδυασμο με αυτη την προσθηκη -> Speed Freek by KontrolFreek | Xbox 360 & PS3 Controller Accessories for Thumbsticks | Gran Turismo, Forza Motorsport Racing Games , το ειχα παντα διπλα απτο πληκτρολογιο για οταν επαιζα mafia και εμπαινα σε αμαξι :)

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

bump από τα παλιά.

είμαι σε παρόμοιο δίλημμα.

το θέλω το χειριστήριο κυρίως για mame παιχνίδια. ξέρεις κανένας αν θα έχω θέμα με το xbox χειριστήριο, διότι δεν υποστηρίζει direct input;

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλό.

Αν παίζεις με το αναλογικό πάρε το xbox.

Αν παίζεις με σταυρό πάρε τοF710.

Το έχω και εγώ το τελευταίο, έχει πολύ καλό grip και φαίνεται πιο στιβαρό από το microsoft.

Α και είναι και πιο οικονομικό σε θέμα μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

To F710 ειναι πανακριβο διχως λογο.

Καλυτερα παρε ενα ps2 gamepad και ανταπτορα, να βρεις την υγεια σου.

Γενικα αν παιζεις με αναλογικο --> Xbox360

Αν παιζεις με σταυρο-> ps2 gamepad (και ps3 ισως;;; )

Oλα τα αλλα ειναι υποδεεστερα.

Link to comment
Share on other sites

Με βλέπω να πηγαίνω για ενσύρματα joystick στυλ τομαχωκ για να θυμηθούμε τα παλιά :p

Γενικά για ΜΑΜΕ, η λύση joystick old school και radio buttons δίπλα είναι μονόδρομος; Με 360 δε θα γίνει δουλειά;

Για MAME, μην πάρεις το 360.

Γιατί; Έχουμε αντιπρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για το χειριστήριο του Xbox, που από όσα έχω δοκιμάσει το θεωρώ το καλύτερο, ειδικά σε ό,τι αφορά την συμβατότητα αλλά και την αίσθηση.

Έψαχνα τις προάλλες για "τύπου Xbox" χειριστήρια, στο ebay, κι είχα πέσει πάνω σε αυτό εδώ.

Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Για το gamepad της Microsoft ποιο προτεινετε το ενσυρματο ή το ασυρματο;

Επισης ποτε θα βγει απο του Xbox one για το Pc και σε τιμη θα ειναι περιπου οπως και εαν πεσει η τιμη του παλιου

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Για το gamepad της Microsoft ποιο προτεινετε το ενσυρματο ή το ασυρματο;

This.

Η βασική μου απορία είναι: κρατάνε αρκετά οι μπαταρίες στο wireless;

Προτιμώ το ασύρματο από άποψη ευχρηστίας (φαντάζομαι δε θα έχει το responsiveness του wired, αλλά εγώ είμαι n00b έτσι κι αλλιώς :p), αλλά φοβάμαι μη μου σπάσει τα νεύρα η ανάγκη για αλλαγή μπαταριών..

Link to comment
Share on other sites

Κρατάει λατρεία, dont worry. Ειδικά αν βγάλεις και το FFB/δονητή ξεχνάς πότε τις έβαλες.

Θέμα Lag δε νομίζω να δείς, εκτός αν πας να παίξεις BF/COD/CS με gamepad σα noobας :hehe:

Θέλω να δοκιμάσω και του One που είναι καλύτερο(βασικά λόγο "σταυρού" για μένα), αλλά δεν ξέρω αν είναι συμβατά μαζί σε 1 pc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.