Jump to content



Antivirus


saxon_747

Recommended Posts

Παιδια το νορτον μου εχει σπασει τα νευρα... Προτεινετε κανα καλο antivirus απο δικη σας εμπειρια, καθως και κανα καλο firewall... Κaspersky, Panda, McAfee? Ποιο ειναι καλυτερο και ποιο ειναι πιο ενημερωμενο?

Link to comment
Share on other sites

Οι μόνοι ιοί που είχανε περάσει ήταν κάτι trojan και ο blaster. Τον blaster τον άφησε ν ακάνει τη δουλειά του και τους trojan τους βρήκα όταν πήρα το Norton. Να σημειώσω οτι ήταν πάντα με τις τελευταίες ενημερώσεις και το είχα από πριν εμφανιστεί ο blaster. Ήταν το McAfee internet security, το πρώτο "Designed for Microsoft Windows XP" που είχε βγάλει. Τώρα έχω το Internet security 2004 (Norton) και δεν έχω μέχρι στιγμής πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ram-raider

Εγω εχω Mc Afee 2004 και το αντιστοιχο firewall, μεχρι στιγμης δεν εχει γινει τιποτα και κατεβαζω ολο το 24ωρο απο e-mule, DCκλπ. ελπιζω να συνεχιστει ετσι...........

Τότε μάλλον έχει βελτιωθεί αρκετά από τότε.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα το Norton Internet Security 2002 (antivirus + firewall) με όλες τις αναβαθμίσεις και τελικά αναγκάστηκα να το απεγκαταστήσω και να το αντικαταστήσω με το AVG Antivirus + firewall του modem

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είσαι επαγγελματίας ωστε να χάσεις δουλειά, δε νομίζω οτι θα πάθεις και τίποτα αμα σε χτυπήσει ιός. Επίσης αν δεν είσαι επαγγελματίας γίνεσαι και πιο δύσκολα στόχος...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Σήμερα, στις 13:23]

Αν δεν είσαι επαγγελματίας ωστε να χάσεις δουλειά, δε νομίζω οτι θα πάθεις και τίποτα αμα σε χτυπήσει ιός. Επίσης αν δεν είσαι επαγγελματίας γίνεσαι και πιο δύσκολα στόχος...

Συμφωνω απόλυτα Maki

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εμένα το kaspersky δεν μου ελέγχει τα συνημένα, μόνο εάν κάνω αποθήκευση βρίσκει ότι είναι ιοί.

ποιά επιλογή θα πρέπει να επιλέξω ώστε να ελέγχει τα συνημένα? φαντάζομαι πως έχει αυτή την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shidokanjohn [Χθες, στις 16:47]

Norton corporate edition

Το πιο ελαφρυ και απο τα καλυτερα σε αντιμετωπιση ιον

Δεν ξέρω για την συγκεκριμένη έκδοση πάντως εδώ και 2-3 χρόνια norton είχα.. Με το που έβαλα το AVG είδα τι σημαίνει ελαφρύ antivirus. Επίσης μου βρήκε κάποια worm στο σύστημα που ο νορτονας δεν τα έβρισκε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.