Jump to content



Αγορα tv 32αρας


Dant3

Recommended Posts

Μετα απο μια ανακαινιση του σπιτιου λεμε να παρουμε μια tv.οντας ασχετος ζητω την συμβουλη σας :p

η αποσταση ειναι γυρω στα 3 μετρα οποτε να υποθεσω μια 32αρα θα ειναι οκ?

θελω οσο το δυνατον πιο φθηνη...με μια προχειρη ματια ειδα αυτην ,που ειναι και full hd.τι λετε?

Samsung LE32C530 LCD TV 32'' - Τηλεοράσεις - plaisio.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα αυτό το μοντέλο η διάφορα δεν είναι μεγάλη

( το plaisio την έχει πολύ ακριβά )

Samsung LE32C650 32'' | Skroutz.gr

Η 32αρα για την απόσταση που την θες είναι μικρή εγώ έχω την 40αρα και για τα δικά μου μάτια άνετα μπορούσα και 50αρα για την ίδια απόσταση που λες

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι το budget δεν παει για κανενα λογο εκει πανω...για αυτο και κοιταω αυτες τις φθηνες.

εφοσον θεωρειται μικρη(για τα 3 μετρα),τοτε παραμενουμε στις 32αρες(αφου ειπαμε δεν υπαρχει ρευστο για παραπανω).ετσι και αλλιως δεν παει για καμια ιδιαιτερη χρηση.τηλεοραση κυριως και αν συνδεσω και το λαπτοπ για καμια ταινια.μεχρι τωρα βολευομασταν με μια 21αρα τετοιου στυλ :p

64869519_1-Fotos-de-vendo-tv-21-telefunken-como-nueva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η 32άρα αφού θα πας από 21 στις 32 θα "δεις" διαφορά.

Το μέγεθος είναι σχετικό και εγώ στο γραφείο μου έχω 24 σε απόσταση 40 εκ το πολύ αλλά στο σαλόνι έχουμε 40άρα σε απόσταση 3,5 με 4 μέτρα. Δεν με ενοχλεί τίποτα από τα δυο.

Για τι χρήση την θέλεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Τον κωδικο προσφορας πως τον δινω?καλη φαση ειναι...

επειδη δεν βλεπω να γραφει για Mpeg2 αυτο χρειαζεται?υπαρχεουν ψηφιακια καναλια που το χρησιμοποιουν?γιατι ειναι και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελια εγινε.ωστοσο εχει παραλαβη 11 μαιου οποτε αν εχετε να προτεινετε κατι μεχρι τοτε,ευπροσδεκτο...

LG 32LD420 32" | Skroutz.gr

Samsung LE32C530 32" | Skroutz.gr

LG 32LD450 32" | Skroutz.gr

πιστευω οτι ειναι καλυτερα μοντελα με διαφορα 15€!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τις κοιταξα και τις αλλες lg μονο στο contrast εχουν διαφορα...και δεδομενου οτι θα παω και για αξιοπιστο μαγαζι απο αθηνα η διαφορα ειναι πανω απο 15Ε και δεν νομιζω να το αξιζει...το ιδιο και για τη samsung

Link to comment
Share on other sites

μακραν καλυτερη τηλεοραση ειναι η c650 της samsung..

ολη η σειρα Cxxx εχει και ενσωματωμενο player που παιζει τα παντα ολα (mkv,dts,etc)

οικονομικη και καλη ειναι και η c450,μη σε φοβιζει που ειναι HD ready,ισα ισα που στο τηλεοτπικο σημα ειναι προταιρημα,θα εχεις πολυ καλυτερη εικονα...

Link to comment
Share on other sites

μακραν καλυτερη τηλεοραση ειναι η c650 της samsung..

ολη η σειρα Cxxx εχει και ενσωματωμενο player που παιζει τα παντα ολα (mkv,dts,etc)

οικονομικη και καλη ειναι και η c450,μη σε φοβιζει που ειναι HD ready,ισα ισα που στο τηλεοτπικο σημα ειναι προταιρημα,θα εχεις πολυ καλυτερη εικονα...

στα + της c650 οτι εχει θύρα ethernet και μπορεί να συνδεθεί μεσω ενός καλωδίου δικτύου με τον υπολογιστή απ'όπου μεσω του DLNA απολαμβάνεις ότι ταινίες εχεις στον υπολογιστή σου χωρίς κάποιες άλλες συνδέσεις

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρετε και ένας φίλος μου για 32άρα και είδε αυτή και του άρεσε : Philips 32 PFL3605 (ειναι "κολημένος" με τις Philips)

Αυτό που με ρώτησε είναι ότι στις οδηγίες γράφει οτι σε PC-mode υποστηρίζει μέχρι 1680x1050 παρόλο που είναι FullHD : http://download.p4c.philips.com/files/3/32pfl3605h_12/32pfl3605h_12_dfu_ell.pdf

Φορμά υπολογιστή

Ανάλυση - ρυθμός ανανέωσης

•640 x 480 - 60Hz

•800 x 600 - 60Hz

•1024 x 768 - 60Hz

•1280 x 720 - 60Hz

•1280 x 768 - 60Hz

•1280 x 1024 - 60Hz

•1360 x 768 - 60Hz

•1440 x 900 - 60Hz (Μόνο για πλήρη HD)

•1680 x 1050 - 60Hz (Μόνο για πλήρη HD)

Γιατί αυτό ????
Link to comment
Share on other sites

Καμια φορα στα ψηφιακα μου βγαζει "δεν υπαρχει σημα" και αν περιμενω λιγο δειχνει η αν το αλλαξω και το ξαναβαλω.αυτο που οφειλεται?τηλεοραση η στην ποιοτικη digea?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.