Jump to content



lcd thermometer


oxide

Recommended Posts

παιδιά, ψάχνω θερμομετράκι για pc (εκει θα το βάλω εγώ, μπορεί να είναι και για ψυγείο).

Κάτι σαν αυτό

Βρείτε LCD DIGITAL THERMOMETER HYDROMETER HUMIDITY TEMPERATURE στη Διεθνή Αγορά του eBay, με παγκόσμιες προσφορές για αντικείμενα από όλες τις αγαπημένες σας κατηγορίες. Τα πάντα αποστέλλονται στη χώρα σας!

χωρίς υγρασία και φρου φρου.

Απλά μία θερμοκρασία και ένα Backlight. Παλιά κυκλοφορούσε σε όλα τα μαγαζιά για pc ένα ακριβώς σαν αυτό που θέλω αλλα δεν μπόρεσα να το ξαναβρώ.

Έχει κανείς καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

ebay, ή σε κατάστημα ηλεκτρονικών αν υπάρχει στην περιοχή σου θα βρείς σίγουρα κάποιο ( τι τύπου σένσορα θες, απαιτήσεις στην ακρίβεια της μέτρησης ? μέγεθος ? σκοπός ? )

Link to comment
Share on other sites

Ακρίβεια τίποτα το ιδιαίτερο. Ένα απλό θερμομετράκι για την cpu.

Μέγεθος...αυτό που έβλεπα ήταν γύρω στο 4x2cm, εκεί γύρω.

Από τύπους σενσορα δεν έχω ιδέα, οπότε μάλλον αυτόν που έχουν όσοι δεν ξέρουν από σενσορες.χεχ

Link to comment
Share on other sites

@Lakisss κάτι τέτοιο είχα στο μυαλό μου αλλά δεν έχει backlight δυστυχώς

@oOoOo ωραίο φαίνεται θα χτυπήσω και εγώ 4-5 αν είναι!

Ευχαριστώ όλους, θα κάνω την παραγγελία και μόλις τα δοκιμάσω θα σας πω εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.