Jump to content



Αναβάθμιση ή όχι?


lefterissim

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω το παρακάτω σύστημα:

Intel quad core q9450

Mobo: dfi lan party dk elite p45

ram:4gb kingston hyper x 800mhz

vga:ati hd 4890

hdd:wd black 500g x 2 raid

οθόνη:LG 22'' oxi hd

Σκέφτομαι να αναβαθμίσω το pcακι εσείς τι θα αλλάζατε?

Να πάω σε i7 και 1366 mobo και ddr3 μνήμες?

Να αλλάξω κάρτα γραφικών?

Ευχαριστώ!!!

To PC το έχω για games και μόνο.

budget γύρω στα 500 euro!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω το παρακάτω σύστημα:

Intel quad core q9450

Mobo: dfi lan party dk elite p45

ram:4gb kingston hyper x 800mhz

vga:ati hd 4890

hdd:wd black 500g x 2 raid

οθόνη:LG 22'' oxi hd

Σκέφτομαι να αναβαθμίσω το pcακι εσείς τι θα αλλάζατε?

Να πάω σε i7 και 1366 mobo και ddr3 μνήμες?

Να αλλάξω κάρτα γραφικών?

Ευχαριστώ!!!

To PC το έχω για games και μόνο.

budget γύρω στα 500 euro!!

Εναν SSD δίσκο και τίποτε άλλο !

Αν είσαι φανατικός gamer τότε κοίτα και για καλύτερη κάρτα γραφικών !

Link to comment
Share on other sites

ssd και από μένα.

Την καλύτερη κάρτα τι να την κάνει αφού είτε bottleneck θα έχει είτε περιττή θα είναι αφού και η οθόνη δεν είναι όχι μόνον full hd αλλά ούτε καν hd όπως λέει,οπότε...!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μια χαρα επεξεργαστη εχεις.η καρτα αν και αρκετα καλη δεν θα σε καλυψει στρο exreme gaming.κλοκαρε λιγο τον cpu και βαλε και μια μεταχειρισμενη καρτα με κανα 200αρι και εχεις μια αναβαθμιση σουπερ!

Link to comment
Share on other sites

ssd και από μένα.

Την καλύτερη κάρτα τι να την κάνει αφού είτε bottleneck θα έχει είτε περιττή θα είναι αφού και η οθόνη δεν είναι όχι μόνον full hd αλλά ούτε καν hd όπως λέει,οπότε...!!!

Nα αλλάξει και οθόνη τότε !!! Αν και η 22άρα θα δουλεύει σε 1680 X 1050 ! Αρα πάνω από hd !

Βottleneck ΔΕΝ ΘΑ ΈΧΕΙ με ένα μικρό OVERCLOCK .

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω κι εγω με τους προλαλησαντες. το πισι σου δεν χρηζει αμεσης αναβαθμισης, καθως μπορει να φερει ανετα εις περας πολλες δυσκολες αποστολες!!!

και με την οθονη που εχεις, ουτε καν, αλλαγη καρτας γραφικων θες! η 4890 ειναι αρκετα δυνατη να παιζει -ακομα- ολα τα παιχνιδια και σε FULL HD οθονη. εχω παρομοιο συστημα και καταλαβαινω περιπου σε τι κατασταση εισαι. μονο που εγω ειμαι με 1080p monitor, και προσφατως αλλαξα vga απο 4850 -> 5850. εκει ειδα διαφορα στο full HD gaming...!!

Link to comment
Share on other sites

"για games και μονο" οπως αναφερεις, ουτε ο SSD θα σου δωσει κατι παραπανω (FPS ας πουμε). το μονο που θα κερδισεις, κι αυτο μονο αν εχεις τα παιχνιδια στον SSD και οχι σε HDD, θα ειναι οι χρονοι φορτωματος.

βεβαια τα win θα πετανε, αλλα εγω το αναφερω για να μην εχεις την αισθηση οτι θα πηγαινουν και τα παιχνιδια σφαιρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ελεγα για αρχη μια 6950 και εναν ssd.η οθονη αν παιζει στα 1680Χ1050 ειναι ακομα καλη...

ο 9450 ειναι ακομα αρκετα δυνατος και με ενα μικρο oc δεν θα μασαει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.