Jump to content



Κοντεύει στο θάνατο...


Makis Hourdakis

Recommended Posts

Έχω μια HP Ergo 1024 (CRT 15") η οποία τον τελευταίο καιρό ώρες ώρες τα λευκά τα δείχνει κίτρινα (όχι δεν έχω αχρωματοψία). Υπάρχει κάποιος τρόπος να τη συνεφέρω έστω για δυο μήνες; Έτσι κι αλλιώς θα αλλάξω οθόνη φέτος το καλοκαίρι αλλά επειδή δεν έχω ευρόπουλα δεν θέλω να ψωφήσει πριν πάρω την άλλη. Μου το 'χε κάνει και πριν κάνα μήνα αλλά σήμερα πολύ πιο έντονα.

Link to comment
Share on other sites

Για άλλαξέ της θέση ή γύρνα την να δεις αν αλλάζει η περιοχή που είναι κίτρινη δηλαδή μετατοπίζεται...γιατί τότε είναι ηλεκτρομαγνητικά κύματα...που κάνουν παρεμβολές.

Link to comment
Share on other sites

Για τσεκαρε τη φωτινοτητα του λευκου,συνηθως εχει τιμες 9300 κ 5000,η κατι τετοιο,η ακομα μπορει να εχει κ manual επιλογη να το αφησεις εκει που σου φαινετε πιο καλα σε σενα,

κανε κ ενα degauss για καλο κ για κακο,αν δεν εχεις κανει ακομα?

Σιγουρα δεν εχεις ηχεια κοντα τις αν ναι δοκιμασε να τα κουνησεις να δεις εαν επηρεαζουν την εικονα.

Link to comment
Share on other sites

1.Αυτό μου το κάνει όποτε της καπνίσει και χωρίς να παίζουν τα ηχεία

2. Τι είναι το degauss;

3. Τα ηχεία είναι μαγνητικά θωρακισμένα και δε νομίζω να φταίνε.

4. Οι μπουνιές φαίνονται ενδιαφέρουσες :devil: :devil: :devil: ...

Link to comment
Share on other sites

degauss ειναι μια επιλογη που πιθανον να εχει το μονιτορ σου κ κανει τον απομαγνητισμο του.

Οσο θωρακισμενα κ να ειναι αν δε το τσεκαρεις σε μπορεις να εισαι σιγουρος.Σε διαφορετικη περιπτωση ο μονη λυση ειναι το νο# 3!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis [Σήμερα, στις 09:33]

Μη μου απαντάτε με συντομογραφίες γαμώτο, δεν τα πιάνω εύκολα :boxed:

Δεν υπάρχει τίποτα δύσκολο! Ψάξε στο μενού της οθόνης (της ίδιας της οθόνης όχι στα Windows) για την επιλογή degauss! Απομάκρυνε τα ηχεία από την οθόνη και δες αν αλλάζει τίποτα. Δοκίμασε και πες μας

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.