Jump to content



Huawei IDEOS X5


papatsonis

Recommended Posts

  • Replies 416
  • Created
  • Last Reply
  • 4 weeks later...

Ναι παω να κανω αλλη μια .

Mπα τπτ . Επειδη δεν ειμαι εξοικοιωμένος με το android-flashing μηπως πρεπει να κανω καποιο update και το ραδιο πχ ? μηπως και ξεκολησει ?

Mάλιστα.....

Λοιπόν τέλος η σπαζοκεφαλιά.....

Το γύρισα access point και το έβλεπε το λαπτοπι . Οπότε το wifi σαν συσκευή παίζει εκει υποψιάστηκα και κατέβασα ένα 3rd party wifi manager εφοσον το τηλέφωνο οταν ανοίγεις το wifi απο τον ελεγχο ισχυος η str8 απο τις ρυθμίσεις δεν ειδοποιεί βρέθηκε δίκτυο κλπ η να σε κάνει prompt να διαλέξεις εσυ δίκτυο.

edit #2 Οποιος βιαζεται σκοντάφτει . τελικά εχει και προμπτ να διαλέξεις δίκτυο εφοσον κρατησεις πατημενο το κουμπι enable disable..... Ενω το notification ειναι μόνο για τα ξεκλειδωτα δίκτυα... :tomato: :tomato:

[ame]

[/ame]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το κινητό το έχει πάρει ο father και είναι με την stock rom rooted αυτή την στιγμή.

Μετά από ένα χρόνο έχει αρχίσει και μουλαρώνει. Υπάρχει κάποια custom rom πιο γρήγορη από την αρχική που να λειτουργεί χωρίς οποιοδήποτε πρόβλημα; Θέλω να την περάσω και να την ξεχάσω γιατί δεν θα χρησιμοποιώ εγώ το κινητό.

Ακόμα υπάρχει κανένας δοκιμασμένος seller για καινούργια μπαταρία; Έχει βρει κανείς τίποτα πέρα από την 1500mah;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχει πάρει ο father και είναι με την stock rom rooted αυτή την στιγμή.

Μετά από ένα χρόνο έχει αρχίσει και μουλαρώνει. Υπάρχει κάποια custom rom πιο γρήγορη από την αρχική που να λειτουργεί χωρίς οποιοδήποτε πρόβλημα; Θέλω να την περάσω και να την ξεχάσω γιατί δεν θα χρησιμοποιώ εγώ το κινητό.

Έχω την aurora_4.1_update1 και είναι jet -> [ROM] Aurora ICS 4.0.4 for u8800 - Version 5.0 update 16 - xda-developers
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα προβλήματα με το wifi παίζουν στο 4.x;

Από οfficial 2.3.5 beta => root=>install cwm=>install την aurora_5.0_experimantal.zip και μετά πώς βάζεις τα updates; Τα χρειάζεται όλα ή μόνο το τελευταίο;

Διάβασα "μερικές" σελίδες εκεί πέρα, αλλά χάθηκα.

Link to comment
Share on other sites

από πάνω από την 5 με cwm.

εγώ δεν έχω βάλει την 5, έβαλα την aurora_4.1 και μετά την aurora_4.1_update1 και η 2 με cwm.

Τίποτα προβλήματα με το wifi σου παρουσιάζει στο 4.1; Στην 5ΧΧ σελίδα κάποιοι αναφέρουν για wifi προβλήματα και κάποια fixes και ιστορίες..

Link to comment
Share on other sites

μπαααα όχι δεν έχω θέματα. μία στο τόσο χαλάνε τα fonts και θέλει reboot. Αυτό συμβαίνει περίπου μια φορά στις 15-20 μέρες και κάποια εφαρμογή μάλλον φταίει αλλά δεν έχω βρει ποια. Δεν το σβήνω καθόλου, από φόρτιση σε φόρτιση πάει και μπορεί να έχει και 10 μέρες να κάνει reboot όταν το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

To έβαλα. Καλά πάει. Μου έκανε σε μία φάση μικρο artifacts (στο 1/4 της οθόνης ήταν stretched τα γραφικά) αλλά έστρωσε κατευθείαν.

Είδωμεν.

Τα softkeys σε σας δουλευει το backlight; Σε μένα μόνο άμα αλλάξω την ένταση της οθόνης και μόνο μέχρι να κλειδώσει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αντιμετωπιζω εδω και παραπολυ καιρο το παρακατω προβλημα...οταν κανει αυτοματο reboot (πραγμα που κανει παρα πολυ συχνα...γιατι οποτε κολαει ή ζοριζεται καλυτερα...απλα κανει reboot) δε μπορει να τρεξει σωστα τον launcher ..και δε βλεπει τις εφαρμογες...πρεπει υποχρεωτικα να βρω την εφαρμογη ...να την σκοτωσω ..για να ξανατρεξει..και να δει τις εφαρμογες..μεγαλη ταλαιπωρια..καμια ιδεα γιατι γινεται αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζω εδω και παραπολυ καιρο το παρακατω προβλημα...οταν κανει αυτοματο reboot (πραγμα που κανει παρα πολυ συχνα...γιατι οποτε κολαει ή ζοριζεται καλυτερα...απλα κανει reboot) δε μπορει να τρεξει σωστα τον launcher ..και δε βλεπει τις εφαρμογες...πρεπει υποχρεωτικα να βρω την εφαρμογη ...να την σκοτωσω ..για να ξανατρεξει..και να δει τις εφαρμογες..μεγαλη ταλαιπωρια..καμια ιδεα γιατι γινεται αυτο ?

Καλησπέρα,

ποιό μοντέλο έχεις? ideos/ideos pro?

το κινητό έχει παραμείνει όπως το αγόρασες? τρέχει με rom της Huawei?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.