Jump to content



the so called "wsod"


disssconected

Recommended Posts

Γειά σας παίδες,

χρόνια και ζαμάνια απο το τελευταίο μου ποστ...αμούστακο παιδάκι θυμάμαι!!

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα το οποίο όσο και αν εύκολο ακούγεται και όσο γνωστο και αν φημολογείται οτι είναι παρόλα αυτά (και παρόλο το ψάξιμο που έχω κάνει) δεν κατάφερα να βρω λύση. Πιο συγκεκριμένα, έχω ενα λάπτοπ Acer 5930G (nvidia geforce 9600GM) Και του χω φορέσει win7 64bita. Tου έχω κάνει όλες τις ενημερώσεις κτλ κτλ ομως ανα τακτά χρονικά διαστήματα οταν άνοιγα το λαπτοπ πριν φορτώσει τα windows (με το που εμπαινε απο dos περιβάλλον σε έγχρωμο windows) τότε η οθόνη μου γινόταν ασπρη ενίοτε με γκρι ρίγες. Αυτό γινόταν μια φορά στις 6 που τον άνοιγα. ¨Οσο περνούσε ο καιρός όμως αρχισε αραιά και που να μου πετάει αυτες τις οθόνες και ενώ έχω μπει στα windows (surfarw καμιά ώρα και τσουπ, κατι σαν white screen of death όπως το χω δει και στο go0gle). Τι λέτε να φταίει?? θυμαμαι οταν μου τα πρωτοπετούσε απλά το άφηνα να μπει κανονικα στα windows (ακουγα τους ήχους του καλως ορισατε) και μετα με το κουμπι On/off το έβαζα σε αδρανοποιηση και οταν το ξαναεπανεφερα εφτιαχνε. Τώρα μοιάζει να χει χειροτερεύσει. Ελπίζω μονο να είναι software το προβλημα... Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!:magic::dance3::dance3:

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως οπως ειπε και ο αποπανω , μαλλον καρτα ειναι.

Δοκιμασε για αρχη να βαλεις αλλους drivers, ειτε πιο προσφατους ειτε πιο παλιους.

Λογικα εισαι και εκτος εγγυησης , οποτε να τον ανοιξεις και να τον φυσηξεις δεν θα βλαψει.

Αν δε διορθωθει με το φυσημα , αγορασε μια καρτουλα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.