Jump to content



Προταση για ψυξη


Daywalker

Recommended Posts

χαλαρα υδροψυξη.... ειδικα τωρα το καλοκαιρι θα βρασουν οσοι εχουν αερα και overclock.

μπορεις παρεις καποια ετοιμη λυση οπως το waterchill της asetek η να επικοινωνησεις με τον eleven για κατι πιο καλο!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Marousiotis

Αυτο!

http://www.hacshop.gr/hac/servlet/gr.hac.display.Visualiser?action=showproduct&item=1408

Θα συμφωνήσω με τον Marousioti. Αν δεν αποφασίσεις να πας σε υδρόψυξη, η ψύκτρα της Artic Cooling είναι ότι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα η Artic Cooling δεν εχει πολυ υψηλες στροφες.Επειδη δεν καταλαβα μαλλον καλα αυτη θα μπει πανω απο το Fan της καρτας?Παντως το ανεμιστιρακι της καρτας μου σε οχι υψηλες θερμοκρασιες εχει 6400 rpm.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Daywalker

Απο οτι ειδα η Artic Cooling δεν εχει πολυ υψηλες στροφες.Επειδη δεν καταλαβα μαλλον καλα αυτη θα μπει πανω απο το Fan της καρτας?Παντως το ανεμιστιρακι της καρτας μου σε οχι υψηλες θερμοκρασιες εχει 6400 rpm.

Η arctic cooling κάνει εξαιρετική δουλειά... Πέρα από το ότι είναι πολύ φθηνή, στην ίδια κάρτα, ήμουν μόνο 15 MHz κάτω στον πυρήνα με την AC, από ότι με dedicated νερό.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ειναι καλη λυση η artic coolingΘα την δοκιμασω και θα σας πω για τα αποτελεσματα.Α κατι ασχετο καποιο προγραματακι για θερμοκρασιες παιζει?Εχω amd 64 3200+, gigabyte μιτρικη:OT:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.