Jump to content



Που να μείνουμε στη Ν.Υόρκη?


geogeoland

Recommended Posts

Παίδες, ψάχνουμε για 9 μέρες -20 με 29 Αυγούστου - για Ν. Υόρκη, και γίνεται τέτοιος κακός χαμός με τα ξενοδοχεία που έχω χαθεί.

Κάτι φθηνό (στυλ hostel, ή αντίστοιχης τιμής ξενοδοχείο), αξιοπρεπές και στο κέντρο?

Έχει κανείς καμιά ιδέα/προηγούμενη εμπειρία? :wassat: Τα φώτα σας...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ψάχνουμε για 9 μέρες -20 με 29 Αυγούστου - για Ν. Υόρκη, και γίνεται τέτοιος κακός χαμός με τα ξενοδοχεία που έχω χαθεί.

Κάτι φθηνό (στυλ hostel, ή αντίστοιχης τιμής ξενοδοχείο), αξιοπρεπές και στο κέντρο?

Έχει κανείς καμιά ιδέα/προηγούμενη εμπειρία? :wassat: Τα φώτα σας...

Δες το Red Roof Inn στο μανχατταν κοντά στο Empire State.

http://www.redroof.com/

6 West 32nd Street, NY

Link to comment
Share on other sites

Είχα μείνει παλιά σε ένα που λεγόταν Ameritania και ήταν κοντά στην Times Square και ήταν φθηνό (αν και δεν ήταν hostel).

Εκείνες τις ημέρες που θα είσαι εκεί θα είμαι και εγώ Νέα Υόρκη, άρα αν θες να βρεθούμε, θα μένω στο Marriot Marquis.

εδιτ: άμα τα είχες κλείσει 3-4 μήνες πριν το ταξίδι θα είχες βρει πολύ καλύτερες τιμές πάντως.

Link to comment
Share on other sites

$205 την ημέρα ε;:p

Λολ, ειχα μείνει εκει οταν πηγα με τη Σχολή πέρσι. Ισως σα γκρουπάκι το γραφείο τα εκλεισε φθηνοτερα γιατι για 14 μερες με αεροπορικα πανε-ελα μεσα μας βγηκε 1300ε... :/

Link to comment
Share on other sites

Τα ξενοδοχεια στο μεγαλο μηλο ειναι ακριβουτσικα και τα φτηνα (150 US) και κατω ειναι τρυπες. Δες το London-New York Hotel. Φοβερο για τα χρηματα που ζηταει.

Απλα μην φας εκει. Gordon Ramsay = bollocks (Γκουγκλαρε το...)

Link to comment
Share on other sites

Είχα μείνει με την γυναίκα μου στο distrikt hotel με 160€ τη νύχτα και έμεινα απίστευτα ικανοποιημένος! Το προτείνω με τα 1000! Είναι 2 τετράγωνα απο times απλά είναι λίγο σκοτινος ο δρόμος του αλλα μην φανταστείς τίποτα τρελό απλά δεν είναι για γυναίκα μονη

Link to comment
Share on other sites

Ρε ακριβοί είστε όλοι ρε, δε σας κάνω παρέα! :p

Βρήκαμε τελικά να χωθούμε σε ένα που έμοιασε αξιοπρεπές, 70κάτι ντολαρς τη βραδιά, στο κέντρο του Manhattan. :)

[MENTION=1245]periklis[/MENTION] pap Δυστυχώς 4 μήνες πριν ήταν αδύνατον να τα κλείσω ρε συ, λόγω εξεταστικής Σεπτέμβρη. Κοινώς, δεν είχα ιδέα πότε γράφω. Απο τα Χριστούγεννα το γυροφέρνω το ταξιδάκι.

Όσο για το να το να βρεθούμε, μέσα! Αν είναι και κανένας άλλος εκει, να κανονίσουμε Thelab meeting. :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Ρε ακριβοί είστε όλοι ρε, δε σας κάνω παρέα! :p

Βρήκαμε τελικά να χωθούμε σε ένα που έμοιασε αξιοπρεπές, 70κάτι ντολαρς τη βραδιά, στο κέντρο του Manhattan. :)

[MENTION=1245]periklis[/MENTION] pap Δυστυχώς 4 μήνες πριν ήταν αδύνατον να τα κλείσω ρε συ, λόγω εξεταστικής Σεπτέμβρη. Κοινώς, δεν είχα ιδέα πότε γράφω. Απο τα Χριστούγεννα το γυροφέρνω το ταξιδάκι.

Όσο για το να το να βρεθούμε, μέσα! Αν είναι και κανένας άλλος εκει, να κανονίσουμε Thelab meeting. :dance3:

Μιας και έκλεισες, δε λες και μας να το έχουμε στα υπόψη; :p

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ψάχνουμε για 9 μέρες -20 με 29 Αυγούστου - για Ν. Υόρκη, και γίνεται τέτοιος κακός χαμός με τα ξενοδοχεία που έχω χαθεί.

Κάτι φθηνό (στυλ hostel, ή αντίστοιχης τιμής ξενοδοχείο), αξιοπρεπές και στο κέντρο?

Έχει κανείς καμιά ιδέα/προηγούμενη εμπειρία? :wassat: Τα φώτα σας...

Δεν νομιζω να εκλεισες με Hellenic Imperial...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να εκλεισες με Hellenic Imperial...

Τόσο χάλια είναι αυτή η εταιρία? Γιατί ένας γνωστός είχε πολύ καλή προσφορά να δουλέψει εκεί και το σκέφτεται. Εγώ πάντως με Delta όπως πάντα :)

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη παιδιά για την τεράστια καθυστέρηση στο να απαντήσω, μας έφαγαν τα καθημερινά μαθήματα στην εξεταστική, και δεν είχα χρόνο να ψάξω το ξενοδοχείο.

Tone on Lex Hostel in New York, USA, North America

Νομίζω εδώ είμαστε -λεω νομίζω γιατί την κράτηση την έχει η παρέα μου από εκεί-.

Βάζω και το site απ όπου τα βρήκα, εδώ

Όσο για αεροπορική εταιρία, με Lufthansa και Aegean πετάω, με μόνο μια στάση στο Μόναχο (πήγαινε-έλα) :dance3:. Απο Θεσσαλονίκη όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.