Jump to content



Εξολκεας για molex? Απο που?


fanisk

Recommended Posts

Δεν ξερω βρε Soki...με φοβιζει αυτο που λες:(

Λες να το χαλασω και να εχω αλλα προβληματα μετα?

Επειδη δεν ξερω πως λειτουργει αυτο..πρεπει να το πατησεις μεσα-μεσα?

Ή το πατας γρηγορα μεσα(και στραβωνουν προς τα μεσα...)

Αναρωτιεμαι μηπως το προβλημα που λες ειναι λογω περισσοτερης δυναμης..γιατι για παραδειγμα ο Κοπριτης λεει πως δεν εχει τετοιο προβλημα...

jogi για ομορφια θα το κανω...που ξερεις ισως κερδισω και κανενα βαθμο!:p

Για ομορφια το θελω...επειδη θα βαλω και παραθυρο για να φαινεται ωραιο;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από fANiS_K

Δεν ξερω βρε Soki...με φοβιζει αυτο που λες:(

Λες να το χαλασω και να εχω αλλα προβληματα μετα?

Επειδη δεν ξερω πως λειτουργει αυτο..πρεπει να το πατησεις μεσα-μεσα?

Ή το πατας γρηγορα μεσα(και στραβωνουν προς τα μεσα...)

Αναρωτιεμαι μηπως το προβλημα που λες ειναι λογω περισσοτερης δυναμης..γιατι για παραδειγμα ο Κοπριτης λεει πως δεν εχει τετοιο προβλημα...

jogi για ομορφια θα το κανω...που ξερεις ισως κερδισω και κανενα βαθμο!:p

Για ομορφια το θελω...επειδη θα βαλω και παραθυρο για να φαινεται ωραιο;)

Δεν τα χαλάει τελείως αλλά δεν θα είναι οπώς στη αρχή δηλαδή αν το τραβήξεις με δύναμη αρκετή μπορεί να βγεί το καλώδιο έξω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παρήγγειλα αυτό: http://2cooltek.safeshopper.com/58/506.htm?127 :)

Έχει 10 molex σχεδιασμένους για εύκολο κούμπωμα-ξεκούμπωμα των δίσκων, UV χρώμα ΚΑΙ δίνει και ένα εξολκέα :)

Removing the power from devices inside your computer can be difficult with standard molex plugs. The protrusions on the side of the molex are difficult to hold on firmly and, if you were to exert force, can leave your fingers feeling sore. The Vantec EZ-Grip Molex connectors simplify the ordeal by putting flexible, rounded grips on the top and bottom of the molex connector. Not only do these grips make it easier to hold, pressing down on the grips separates the connector from the device slightly, perfect for when the molex connector feels "stuck." Vantec EZ-Grip Molex Connectors are available in a variety of UV reactive colors.

Package includes:

Molex Remover X1

10 each EZ-Grip Female Molex Heads

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georgeadams

Εγώ πάντως παρήγγειλα αυτό: http://2cooltek.safeshopper.com/58/506.htm?127 :)

Έχει 10 molex σχεδιασμένους για εύκολο κούμπωμα-ξεκούμπωμα των δίσκων, UV χρώμα ΚΑΙ δίνει και ένα εξολκέα :)

Χεχε, γιατί δεν μου κάνει εντύπωση ? :p

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν σου κανει εντυπωση Φανη?

Γιωργο ποτε τα παρηγγειλες? Ο εξολκεας τα "χαλαει" οπως αυτος του Soki? Και γιατι μονο για το ευκολο κουμπωμα-ξεκουμπωμα των δισκων? Αφου και τα υπολοιπα ιδια δεν ειναι?

Υπαρχει περιπτωση να κανεις μια παραγγελια και για μενα και να σου δωσω τα πριν παραγγειλεις?(δεν εχω παραγγειλει ποτε on line...)

Τα ειχα δει και μου αρεσαν πολυ...αλλα δεν ημουν σιγουρος για τον αν αξιζουν...παντως ειναι γελοιο το ποσο...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το στραβωμα αυτων των ακιδων ειναι ο μονος τροπος να βγει το πιν απο το μολεξ....

γιαυτο και ειναι φτιαγμενα κατα τετοιο τροπο ωστε να ασφαλιζουν και να απασφαλιζουν....

δεν ειπαμε να το βαζεις και να το βγαζεις δυο φορες την ημερα ...

αλλα δυο τρια sleeving τα αντεχουν χαλαρα......

και στην τελικη και να μην αντεξουν, και πες οτι σπαει....

κοψε το καλωδιο και βαλε δικο σου πινακι....

(4ευρω εχει η πενσα-πρεσσα που φιξαρει τα καλωδια στο πινακι και αλλα 10' το καθε πιν...)

και οσο για τα οφελη

και εγω πιστευω οτι διαφορα στις θερμοκρασιες θα δεις ελαχιστη

και αυτη μονο εαν sleevαρεις ολα τα καλωδια (fans, rheobus, Y connectors...)

και οχι μοναχα του psu....

το κυριο οφελος ειναι στον τομεα της εμφανισης....

παντως Φανη πριν ξεκινησεις βρες κανενα οδηγο στο net

μιας πρεπει να ακολουθησεις συγκεκριμενη διαδικασια σε ορισμενα καλωδια

για να ξεμπερδεψεις ευκολα και γρηγορα ...;)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι γίνεται; Ναι μεν θα επιμεριστούν τα μεταφορικά, αλλά όσο μεγαλύτερο price declaration invoice τόσο περισσότερες και οι πιθανότητες να κληθείς να πληρώσεις στο Ελ Βενιζέλο.

Και μια επεσήμανση προς RootX και DJD. Δυο συνεχόμενα ποστς ΟΝ τόπικ. Γεα μπείμπι...

Link to comment
Share on other sites

Κοπριτη δεν θα το κανω καθε μερα! Θελω να τα βαλω...και μετα ας καθεται!

Θα τα βαλω μια και καλη...και θα το αφησω ετσι μετα!

Και το θελω για την εμφανιση!

Βρηκα εναν οδηγο εδω

Σωστος δεν ειναι?

Γιαννη ουτε εγω εχω παραγγειλει...πρεπει να βρουμε παιδια να παραγγειλουμε...ειναι ωραια τα μολεξακι αυτα ε????? !!!!!

Σκεφτομαι να μη παρω τον εξολκεα και να παραγγειλουμε αυτα...και ομορφα ειναι και εξολκε εχουμε..αν δεν βρουμε αλλον θες να προχωρησουμε οι δυο μας?

LL_NEO δεν μπορουμε να τους πουμε να γραψουν λιγοτερα στο τιμολογιο ωστε να μη μας "φυστικωσουν"????? :whistling

Και μια επεσήμανση προς RootX και DJD. Δυο συνεχόμενα ποστς ΟΝ τόπικ. Γεα μπείμπι...

?????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, sorry αλλά εγώ τα παρήγγειλα από τις 27/5 (ελπίζω να τα'χω στις επόμενες 2-3 μέρες)...

Πάντως, κι εγώ από αμερική φοβάμαι να παραγγείλω μεγάλες ποσότητες ή ογκώδη πράγματα. Το τελωνείο καραδωκεί...

Όσο για την χρήση τους και τη χρήση του εξολκέα, να ένα review που βρήκα:

http://www.crazymodders.be/index.php?p=3&pg=1&ht=26〈=eng

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georgeadams

Εγώ πάντως παρήγγειλα αυτό: http://2cooltek.safeshopper.com/58/506.htm?127 :)

Έχει 10 molex σχεδιασμένους για εύκολο κούμπωμα-ξεκούμπωμα των δίσκων, UV χρώμα ΚΑΙ δίνει και ένα εξολκέα :)

Πόσα μεταφορικα πλήρωσες? Τελωνειο? Ψήνομαι να παραγγείλω και εγω...

Link to comment
Share on other sites

Τα μεταφορικά ήταν $10 και πήρα εκτός από τα molex και 2 άλλα πραγματάκια. Τελωνείο πιστεύω να μην πληρώσω. Όσες φορές παρήγγειλα από αυτό το e-shop και μου τα έστειλαν με USPS, μου ήρθαν σπίτι με τα ΕΛΤΑ χωρίς να πληρώσω τελωνείο. Βέβαια, ποτέ δεν ήταν ογκώδη δέματα. Ελπίζω να είμαι και τώρα τυχερός...

ORDER:

* Vantec UV Molex Connectors --

Color : UV Blue (MOLEX1) .......... $ 9.50 x 1 = $ 9.50

* Vantec Cable Sleeving Kit --

Color : Blue (SLEEVE1) .......... $ 12.00 x 1 = $ 12.00

* LED Lighted Case Feet --

Color : Blue (LITFEET) .......... $ 11.00 x 1 = $ 11.00

* (Items marked with a star are taxable items.)

Subtotal : $ 32.50

Tax (0.00000%) : $ 0.00

Shipping/Handling : $ 10.00

TOTAL : $ 42.50

Shipped by : usps

Ship date : 05/27/2004

Link to comment
Share on other sites

Και πόσο περίπου κάνουν να σου έρθουν??Κι εγώ έχω παραγγείλει αρκετές φορές απο Αμερική. Το μόνο κακό - πέρα από το ρίσκο του τελωνείου - είναι ότι πολλές φορές πρέπει να περιμένεις και 1 μήνα μέχρι να έρθουν τα πράγματα...(έτσι την πάτησα με την τελευταία παραγγελία μου απο PCMods.com)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον άκυρο το Αμερικα... ο τυπος εδω είναι Αγγλία και εχει 8 λίρες μεταφορικά για το Ελλάντα, www.fleetwoodcomputers.co.uk το είπε παραπάνω ο soki. Λεω και για Sata UV...

ρίχτε μια ματια...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.