Jump to content



Cpu block..Ποιο?


AKISSS

Recommended Posts

Καλησπερα!Ειμαι σε σταδιο αναβαθμισης και ψαχνω cpu block.. για τον 2600k.Απο Eλλαδα απ οτι καταλαβα λιγο δυσκολα ε??Δν προκειται να κανω τρελο o/c,απλα θελω κατι ποιοτικο κ αξιοπιστο.Εχω δει τα εξης:

Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - Watercool HK CPU LGA1156 Rev. 3 Sonderedition Nickel - Black Chrom Watercool HK CPU LGA1156 Rev. 3 Sonderedition Nickel - Black Chrom 10368

Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - WAC Swiftech Apogee XT Extreme Performance 775/1156/1366 Swiftech Apogee XT Extreme Performance 775/1156/1366 10324

και απο Ελλαδα

eworld.com.gr Ο κόσμος της Πληροφορικής

eworld.com.gr Ο κόσμος της Πληροφορικής

Υποψιν εχω σωληνα 3/8.Θα χρειαστω κ backplate ετσι?

Οι διαφορες τους στις θερμοκρασιες ειναι μεγαλες?Απο aquatunig ποσο καιρο θελουν να ερθουν??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Ειμαι σε σταδιο αναβαθμισης και ψαχνω cpu block.. για τον 2600k.Απο Eλλαδα απ οτι καταλαβα λιγο δυσκολα ε??Δν προκειται να κανω τρελο o/c,απλα θελω κατι ποιοτικο κ αξιοπιστο.Εχω δει τα εξης:

Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - Watercool HK CPU LGA1156 Rev. 3 Sonderedition Nickel - Black Chrom Watercool HK CPU LGA1156 Rev. 3 Sonderedition Nickel - Black Chrom 10368

Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - WAC Swiftech Apogee XT Extreme Performance 775/1156/1366 Swiftech Apogee XT Extreme Performance 775/1156/1366 10324

και απο Ελλαδα

eworld.com.gr Ο κόσμος της Πληροφορικής

eworld.com.gr Ο κόσμος της Πληροφορικής

Υποψιν εχω σωληνα 3/8.Θα χρειαστω κ backplate ετσι?

Οι διαφορες τους στις θερμοκρασιες ειναι μεγαλες?Απο aquatunig ποσο καιρο θελουν να ερθουν??

εδω μπορεις να ριξεις μια ματια σε ενα κατατοπιστικοτατο review

οι διαφορες μεταξυ των κορυφαιων ειναι μικρες

κρατα ομως υποψιν οτι στα γραφηματα θα δεις και την αποδοση σε σχεση με την πιεση κτλ

οποτε μην κολλησεις μονο στην απολυτη θερμοκρασια

μιας και καποιος με μικρη αντλια μπορει με το ιδιο waterblock να εχει χειροτερες θερμοκρασιες

και να επιβαρυνει κιολας πολυ απο θεμα ροης το υπολοιπο κυκλωμα του.

μετα τιθεται και θεμα εμφανισης (υποκειμενικο)

και φυσικα θεμα τιμης

οποτε τα βαζεις κατω και αποφασιζεις.

Απο aqua με πληρωμη μεσω paypal (αμεση)

και οικονομικα μεταφορικα κανει καμια βδομαδα...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα παρω το πρωτο που εχω ποσταρει της watercool..Τελικα δν μου ειπατε,χρειαζομαι κ backplate??Αυτο κανει για 1155?

Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - Watercool Backplate LGA 1156 M4 Watercool Backplate LGA 1156 M4 16131

edit.

Ακυρο βγαινουν πολλα τα λεφτα με τα μεταφορικα.

Παω για αυτα

http://www.eworld.com.gr/eworld/products/details/1009

http://www.eworld.com.gr/eworld/products/details/1032

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.