Jump to content



Το πιο φτηνό, αλλά ωραίο gaming κουτί


SpawNerGR

Recommended Posts

Καλησπέρα. ψάχνω το πιο φτηνό, αλλά ωραίο gaming κουτί.

Πιστεύω είναι το Aerocool Strike X 60ευρώ

AEROCOOL-STRIKE-X-BLACK_L.jpg

αλλιώς κάτι σε full tower της Hantol HC600BK 60ευρώ,

να βάλεις και νεράκι μέσα και λάμπες και να το γουστάρεις.

HANTOL-HC600BK-BLACK_L.jpg

Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να βρώ?:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εγω να ρωτησω ενα κουτι πως το χαρακτηριζουμε gaming? fps δεν δινει απο οσο ξερω το κουτι

Kαλυτερα να μας πεις μεχρι ποσα λεφτα εχεις σκοπο να δωσεις ωστε να μπορουμε να σου προτεινουμε καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Εγω να ρωτησω ενα κουτι πως το χαρακτηριζουμε gaming? fps δεν δινει απο οσο ξερω το κουτι

Kαλυτερα να μας πεις μεχρι ποσα λεφτα εχεις σκοπο να δωσεις ωστε να μπορουμε να σου προτεινουμε καλυτερα

Αδελφέ μη γίνεσαι σαρκαστικός. Υπάρχουν κουτιά για γραφεία στυλ Dell GX260, υπάρχουν κουτιά Full Tower για σέρβερ, υπάρχουν κουτιά για το σαλόνι, υπάρχουν κουτιά έτσι, κουτιά αλλιώς κτλπ κτλπ. FPS μπορεί να μην δίνουν αλλά αφού είναι gaming θα είναι ότι πιο φανταχτερό υπάρχει, με άλλα λόγια διασκεδαστικό, γιατί τα παιχνίδια είναι διασκέδαση κτλπ κτλπ.

Λοιπόν... υπάρχει κανένα που να είναι ΟΛΟ σίτα στυλ σαν αυτά που βάζουν τα αυτοκίνητα μπροστά στο καπό?

Είχα ένα Nvidia Stacker Full Tower, πολύ δυνατό, αλλα το βαρέθηκα? :confused:

Επίσης είδα όλες τις σελίδες του σκρούτζ απο την 1 δλδ μέχρι την 33 δλδ 587 κουτιά δλδ και με άρεσαν μόνο τα απο πάνω, που σας είπα, αλλα και αυτά λίγο.:man_in_love:

Τα λεφτά δε παίζουν ρόλο αλλά είπαμε το πιο φτηνό και δυνατό.

Link to comment
Share on other sites

Αδελφέ μη γίνεσαι σαρκαστικός. Υπάρχουν κουτιά για γραφεία στυλ Dell GX260, υπάρχουν κουτιά Full Tower για σέρβερ, υπάρχουν κουτιά για το σαλόνι, υπάρχουν κουτιά έτσι, κουτιά αλλιώς κτλπ κτλπ. FPS μπορεί να μην δίνουν αλλά αφού είναι gaming θα είναι ότι πιο φανταχτερό υπάρχει, με άλλα λόγια διασκεδαστικό, γιατί τα παιχνίδια είναι διασκέδαση κτλπ κτλπ.

Λοιπόν... υπάρχει κανένα που να είναι ΟΛΟ σίτα στυλ σαν αυτά που βάζουν τα αυτοκίνητα μπροστά στο καπό?

Είχα ένα Nvidia Stacker Full Tower, πολύ δυνατό, αλλα το βαρέθηκα? :confused:

Επίσης είδα όλες τις σελίδες του σκρούτζ απο την 1 δλδ μέχρι την 33 δλδ 587 κουτιά δλδ και με άρεσαν μόνο τα απο πάνω, που σας είπα, αλλα και αυτά λίγο.:man_in_love:

Τα λεφτά δε παίζουν ρόλο αλλά είπαμε το πιο φτηνό και δυνατό.

CoolerMaster HAF 912 Plus Midi Tower Black (RC-912P-KKN1) - Θήκες Υπολογιστών - plaisio.gr

CoolerMaster HAF 922 Midi Tower Black (RC-922M-KKN1-GP) - Θήκες Υπολογιστών - plaisio.gr

CoolerMaster HAF 932 Advanced (RC-932-KKN5-GP) - Θήκες Υπολογιστών - plaisio.gr

CoolerMaster HAF X Full Tower Black (RC-942-KKN1) - Θήκες Υπολογιστών - plaisio.gr

CASE :: Nzxt Phantom Full Tower no PSU Red - Visionstudio.gr

Corsair Graphite 600T | Skroutz.gr

Corsair Graphite Series 600T Special Edition White | Skroutz.gr

Eνα σε πιο κλασικη γραμμη CoolerMaster CM 690 II Advanced Midi Tower Black (RC-692-KKN2) - Θήκες Υπολογιστών - plaisio.gr

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μπορείς να πεις ότι είναι καλό, αλλά ξεπερνάει τα λεφτά του Aerocool.

Τα υπόλοιπα περιττά. Been there, done that, φάση.

Και το Coolermaster ωραίο, αλλά στο πλάι δε βλέπεις μέσα.

Με τα πλέξι έχω μια αντιπάθεια, οπότε θέλω να ναι σίτα,

γιατί τα led απο τα ανεμιστηράκια θα φωτίζουν ναι μεν, αλλά ποιος θα τα βλέπει αν είναι καλυμένα.

Σκέφτηκα και την λύση του να πάρω ένα των 15 ευρώ και να το κόψω με σέγα και να περάσω εγώ στα γύρω γύρω σίτα, αλλα φοβάμαι πως πρώτον θα γίνει ασταθές το σώμα του και δεύτερον δεν ξέρω αν τελικά κόβω ωραία. Χεχε...:smoke:

Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτά δε παίζουν ρόλο αλλά είπαμε το πιο φτηνό και δυνατό.

E, ειπες και ωραιο.. μη μας τα αλλαζεις τωρα.. τσσσσσ τσσσσ

Αν περιμενεις παντως ολο το λαμπ να συμφωνησει στο πιο ειναι ωραιο.. .χλωμο.

Ας πουμε εμενα, το πρωτο που ποσταρες θεωρω οτι το μονο που του λειπει ειναι τα πρασινα λεντακια απο τα πιτσιλιστηρια και το light scanner του ΚΙΤΤ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί, αλλά κάποια καταστήματα, είτε δε συμμετέχουν καθόλου, είτε συμμετέχουν με κάποια μόνο προιόντα τους στον σκρουτζ, που είναι κακό και για μας και για αυτούς.

Anyway... βρήκα κάτι σε σίτα που ήθελα και θα είναι και ωραίο αν μπεί led μπροστά και μέσα. 20€

1596276.jpg

Μπορείτε να δώσετε καμια ιδέα (όχι πλέξι) με το πλαινό πως θα γίνει να ανοιχτεί, για να φανεί μέσα? Επίσης το πάνω μέρος του κουτιού και το δεξί μπορεί να γίνει κάτι σχετικό?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί, αλλά κάποια καταστήματα, είτε δε συμμετέχουν καθόλου, είτε συμμετέχουν με κάποια μόνο προιόντα τους στον σκρουτζ, που είναι κακό και για μας και για αυτούς.

Anyway... βρήκα κάτι σε σίτα που ήθελα και θα είναι και ωραίο αν μπεί led μπροστά και μέσα. 20€

1596276.jpg

Μπορείτε να δώσετε καμια ιδέα (όχι πλέξι) με το πλαινό πως θα γίνει να ανοιχτεί, για να φανεί μέσα? Επίσης το πάνω μέρος του κουτιού και το δεξί μπορεί να γίνει κάτι σχετικό?

Σε είδα να λές πριν κατι για σίτα. Μπορεί να κοπεί το πλαινό και να μπει σίτα. Τις πουλάνε και με το μέτρο αυτές, και μπορείς να τις βρεις και εκει που πουλάνε aftermarket λύσεις για το αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω που πουλάνε σίτα, το πρόβλημα είναι ότι αν φύγει απο το πλαινό το 75% απο το φύλο της λαμαρίνας που έχει τώρα, θα γίνει ασταθές. Επίσης θέλω να κάνω κάποια μόντα και για πάνω και δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω που πουλάνε σίτα, το πρόβλημα είναι ότι αν φύγει απο το πλαινό το 75% απο το φύλο της λαμαρίνας που έχει τώρα, θα γίνει ασταθές. Επίσης θέλω να κάνω κάποια μόντα και για πάνω και δεξιά.

Τι εννοείς ασταθές; Το είχα κάνει σε ένα παλιο κουτι, απο αυτα τα Plato και δεν ειχα κανενα πρόβλημα με συντονισμό κλπ....

Link to comment
Share on other sites

Το έκοψες με σέγα το πλαινό? Έγινε ωραίο?

Την σίτα πως την στερέωσες? Έκανες τρύπες με τρυπάνι και έβαλες βίδες?

Όταν αφαίρεσες την λαμαρίνα εκεί που θα έμπαινε το πλέξι-σίτα,

δεν ηταν μετα κάθε φορά που έβγαζες και έβαζες το καπάκι πολύ ασταθές,

δηλαδή να μην κουμπώνει καλά, να στραβώνει κτλπ?

Καμια ιδέα για πάνω και δεξιά έχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Το έκοψες με σέγα το πλαινό? Έγινε ωραίο?

Την σίτα πως την στερέωσες? Έκανες τρύπες με τρυπάνι και έβαλες βίδες?

Όταν αφαίρεσες την λαμαρίνα εκεί που θα έμπαινε το πλέξι-σίτα,

δεν ηταν μετα κάθε φορά που έβγαζες και έβαζες το καπάκι πολύ ασταθές,

δηλαδή να μην κουμπώνει καλά, να στραβώνει κτλπ?

Καμια ιδέα για πάνω και δεξιά έχουμε?

Ναι το έκοψα με σέγα, και μετά το λιμαρα για να γίνει λείο. Δεν έβαλα σίτα, εβαλα plexy, το οπόιο το στερέωσα απο την μέσα μερια με σιλικόνη. Δεν ήθελα να βάλω βίδες, γιατι φοβήθηκα για την συνοχή του plexy αν το τρυπήσω. Ασταθές δεν ήταν, όχι, γιατι πρακτικα το plexy το έφερε ας το πουμε στα ίσια του το όποιο στράβωμα είχε γίνει κατα την κοπή. Τώρα για επάνω μπορεις να κανεις καποια τρύπα με dremel και ποτηροτρύπανο και να βάλεις κάποιον ανεμιστήρα.

Link to comment
Share on other sites

Για να σπαμάρουμε λίγο.:clap:

Καλέ μου [MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION] εμφανίσου.

Καλέ μου [MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION] εμφανίσου.

Καλέ μου [MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION] εμφανίσου.

Δουλεύει?

Link to comment
Share on other sites

να υποθέσω οτι το θέμα χώρος, διαστάσεις, θέσεις 3,5" κτλ δεν σε απασχολούν?

αυτό το FAZN των 20€, πρέπει να είναι μικρότερο και από το ταχυδρομικό κυτίον που έχω στην εξώπορτα..

δεν ξέρω τι σύστημα θέλεις να βάλεις, απλά το επισημάνω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.