Jump to content



DELL ή LG 23'' IPS monitor


neuromancer

Recommended Posts

Ποιο από τα δύο (dell dell dell dell) ? Price is not an issue.

Ρωτάω περισσότερο για να καλύψω θέματα που φάνηκαν σε χρήση, μετά την αγορά - σε βιαστική απόφαση διαλέγω dell. Τα panels είναι IPS ή έκεινο το ψευδο-IPS που κοστίζει λιγότερο?

Dell UltraSharp U2312HM 23" Monitor with LED Details | Dell UK

LG IPS231P-BN LED Monitor 23'' - Όλες οι οθόνες - plaisio.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply

Κοιτα και την IPS226 169Ε ειναι οτι και η U2211 & U2311 το μειονεκτημα εναντι των dell δεν εχει περιστοφη οθονης η μονη ρυθμιση ειναι στον καθετο αξονα .

LG Flatron IPS226V

LG IPS226V Reviews

Link to comment
Share on other sites

Το panel της Dell υπάρχει περίπτωση να το φτιάχνει η LG? Είχα διαβάσει κάτι σχετικό πριν λίγες ημέρες αλλά δεν θυμάμαι τι ακριβώς και που το διάβασα...

Link to comment
Share on other sites

Το panel της Dell υπάρχει περίπτωση να το φτιάχνει η LG? Είχα διαβάσει κάτι σχετικό πριν λίγες ημέρες αλλά δεν θυμάμαι τι ακριβώς και που το διάβασα...

το e-IPS ειναι νομίζω πατέντα της LG οπότε έχει βάση αυτό που λες

Link to comment
Share on other sites

πατεντα....???Τεσπα...(εχω ενα κολλημα με τη λεξη)

Οτι παιζει ,επαιζε ...(και μαλλον θα παιζει) σε ips ...(ανεξαρτητως πρωτου γραμματος) ειναι της lg-philips...(πλεον εδω και λιγα χρονια μονο lg μιας και αγορασε το μεριδιο της philips) .

Οτι παιζει σε pva ειναι της samsung..(ασχετο με το παρων θεμα ..αλλα κολλαει στο ποστ:p)

y.g

e-ips ...βρισκεις και με πανελ

α)6 bit +afrc

b)8 bit

c)8bit +afrc (ψευδο 10bito ..πλεον αν δεν παιζει καμμια μικροτερη εσωτερικη αλλαγη καναδυο εταιριες το λενε και p-ips)

Link to comment
Share on other sites

πατεντα....???Τεσπα...(εχω ενα κολλημα με τη λεξη)

Οτι παιζει ,επαιζε ...(και μαλλον θα παιζει) σε ips ...(ανεξαρτητως πρωτου γραμματος) ειναι της lg-philips...(πλεον εδω και λιγα χρονια μονο lg μιας και αγορασε το μεριδιο της philips) .

To e-IPS διάβασα είναι της LG και επετρεψε να ρίξει ερκετά το κόστος - γι αυτό και τα σχετικά φτηνά IPS των τελευταίων ετών. Αλλά για το IPS γενικότερα, είχα την εντύπωση ότι το πρωτοέβγαλε η Hitachi.

Anyway, έχω δύο προσφορές... με LG και Dell αντίστοιχα. Στα υπόλοιπα η Dell συνοδεύεται από το ενσωματωμένο ηχείο το οποίο είναι καλό για συμμαζεμένο γραφείο και λίγο καλύτερο κουτί. Το plus που συνοδεύει την LG είναι το ότι ο εκτυπωτής (ίδιος και στις δύο περιπτώσεις) είναι δικτυακός. Τα λεφτά συνολικά είναι ~ τα ίδια οπότε λέω να πάω με το πακέτο της Dell.

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικά πας στην Dell, θέλω να μου πεις την γνώμη σου για το ηχείο (soundbar) γιατί ενδιαφέρομαι. Πάντως, Dell θα προτιμούσα κι εγώ επειδή έχει 3 χρόνια εγγύηση αλλά και καλύτερη τιμή μεταπώλησης.

Link to comment
Share on other sites

....αλλά και καλύτερη τιμή μεταπώλησης.

Πλάκα κάνεις.... μέχρι να καεί θα την έχω. Γιατι να την δώσω.... και ποιος θα την πάρει έτσι πώς απαξιώνονται.

Να, έχω άνα laptop Toshiba. Το εχω 3 χρόνια, έχει ακόμη 1 χρόνο εγγύηση, το πήρα 1000. Πόσο να το δώσω? Ακόμη και 500 δεν θα το πάρει κανείς όταν αγοράζει ισάξιο με αντίστοιχο ποσό.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.