Jump to content



DELL ή LG 23'' IPS monitor


neuromancer

Recommended Posts

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply
Ειχα αγορασει PVA monitor(245WP) με 630 €.Στα δυο χρονια χαλαει,μου στελνουν ενα ρημαγμενο -και καλα επιδιορθωμενο ιδιο- παιρνει ποδι και αυτο ,το μεταμορφωνουν σε ενα ΑΠΑΙΣΙΟΤΑΤΟ 23αρι με 1080 LED με βρωμοΤΝ και επειδη και αυτο ηταν για καρπαζιες μεταμορφωθηκε σε μια υπερσαπια τιβι LG που απλα πηγε στο σπιτι στην Αθηνα (δεν βλεπω καν TV) που τα χρωματα της ειναι λες και τα πλυνες με Πλυντηρεξ στη σκαφη.

Δεν ειναι πολλα πολλα.

Ηταν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ.

Και απο εμενα € δεν ξαναβλεπουν.

(Ο τυπος στο σερβις διαρυγνιε τα ιματια του οτι η LG δεν βγαζει πια μη ΤΝ μονιτορ (LOL,IPS=LG) και ουτε προκειται να βγαλει.....)

Μακρια μακρια μακρια.

εχεις δικιο για το service. ειναι αθλιο αν αυτο που αγορασες βγαλει προβλημα μετα απο καιρο. σου φερνουν αλλο επισκευασμενο. αν ομως υπαρξει προβλημα αμεσως μετα την αγορα σου κανουν αλλαγη με καινουργια...

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο για το service. ειναι αθλιο αν αυτο που αγορασες βγαλει προβλημα μετα απο καιρο. σου φερνουν αλλο επισκευασμενο. αν ομως υπαρξει προβλημα αμεσως μετα την αγορα σου κανουν αλλαγη με καινουργια...

Δεν ξερω αν παρακολουθεις το Λαμπη καιρο απλα η ιστορια πηγε ετσι οπως ειπα.

l245wp προβλημα~>αλλαγη με l245wp με προβλημα~>αλλαγη με ΤΝ 1080p led ντιζαινατη χλαπατσα των 180€~>αλλαγη με 27αρη τιβι μονιτορ που δεν κανει ουτε για το ενα ουτε για το αλλο~>δεν ξαναγοραζω LG.

thx για τα τα ορθογραφικα.

Τα ειδα και γω μετα το γραψιμο του ποστ αλλα βαριομανε να τα διορθωσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

τελικά ρε παιδιά αυτές οι δύο έχουν το ίδιο πάνελ? που κατασκευάζει η LG και δίνει στην DELL? Η διαφορετικό? Γιατί τελικά με βλέπω με 23άρα, και επειδή έχω και το χίκουτο, είναι κρίμα να πάρω την Dell Και να μπλέκω με μετατροπείς και τα συναφή όπως είμαι τώρα, όταν η lg έχει hdmi το οποίο συνδέεις και τελειώνεις...

Edit, Μια μικρή διευκρίνιση που δεν δίνει ο τίτλος, μιλάω για την LG IPS236V και την Dell 2312HM!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πήρα τη Dell. Εικόνα "τζάμι" όπως περιμένει κανέις από IPS panel αλλά λίγο τραχιά και άγρια στην υφή τα πλαστικά μέρη (αφήνουν μια αίσθηση φτήνιας συγκρινόμενα π.χ. με τα πλαστικά της Dell UltraSharp 2007WFP που έχω στο σπίτι - δεν ξέρω μπορεί να είναι η μόδα τέτοια). Επίσης θεωρώ πιο πρακτικά και πιο εποπτικά τα κουμπιά ρυθμίσεων της 2007.

Το soundbar καλό, εφόσον αυτό που ζητά κανείς είναι να έχει αξιοπρεπή ήχο χωρίς πολλά-πολλά πάνω στο γραφείο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.