Jump to content



Τα πάντα για το Steam (Πληροφορίες, Νέα, Προσφορές, Προβλήματα)


Recommended Posts

@SirDiman

στα λόγια μου έρχεσαι:

Πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση..

Επειδή πάντως λεφτά για πέταμα δεν υπάρχουν, εγώ προτιμώ τη λύση της "δοκιμής" ::wink::wink:: πριν προβώ σε αγορά software.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση..

Επειδή πάντως λεφτά για πέταμα δεν υπάρχουν, εγώ προτιμώ τη λύση της "δοκιμής" ::wink::wink:: πριν προβώ σε αγορά software.

Υποθέτω ότι το ξέρεις το ανέκδοτο "το άλλο που είδατε ήταν το demo" ;)

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που δεν υπαρχει κάποιος νόμος που να οριζει πως θα γίνονται οι επιστροφές σε τετοια ηλεκτρονικά ηδη τι μπορεις να κανεις? Μονο το EULA υπάρχει ως νόμιμο συμφωνητικό.

Αν δε σου αρεσει δε το αποδέχεσαι απλα αλλιως εσυ θα μπλέξεις.

Νομολογία υπάρχει. Απλά ως καταναλωτές δεν έχουμε ωριμάσει στο επίπεδο που χρειάζεται για να διεκδικήσουμε μαζικά τα δικαιώματά μας. Ευτυχώς κάποιοι εξακολουθούν να φωνάζουν και -έστω επιφανειακά- γίνονται μελέτες που θα οδηγήσουν στο επόμενο βήμα: επεμβάσεις στις EULA, κατάργηση καταχρηστικών όρων και επιβολή προστίμων.

Είναι αστείο να κυνηγούν Microsoft/Google για δισεκατομμύρια και να αφήνουν στο απυρόβλητο πχ τη Valve επειδή η τελευταία ασχολείται "με παιχνίδια". Λες κι αυτά δεν είναι καταλωτικό αγαθό. Θυμίζω πάντως ότι Γερμανική ανεξάρτητη αρχή ήδη εγκαλλεί τη Valve, η οποία επιδεικτικά αρνείται να ασχοληθεί με το θέμα. Αν συσπειρωθεί κι η υπόλοιπη Ευρώπη και το Steam ξαφνικά κινδυνεύσει να βρεθεί έξω από τη μεγαλύτερη αγορά του κόσμου, βάζω στοίχημα ότι τελικά θα συμμορφωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα δει αλλά μάλλον δεν θα μπορούσα επειδή λεφτά έχω μόνο μέσα στο στεαμ.. Το torment που μπορώ να το βρω φθηνά? Γιατί στο στεαμ δεν το βρήκα

Στάλθηκε από το ZTE-BLADE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα δει αλλά μάλλον δεν θα μπορούσα επειδή λεφτά έχω μόνο μέσα στο στεαμ.. Το torment που μπορώ να το βρω φθηνά? Γιατί στο στεαμ δεν το βρήκα

Στάλθηκε από το ZTE-BLADE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Επίσημα εδώ: Planescape: Torment for download $9.99 - GOG.com

Ανεπίσημα εδώ: Google

Link to comment
Share on other sites

Α ναι το είχα ξεχάσει αυτό το site. Αυτό μαζί με τα άλλα διαμάντια της Black isle (Fallout 1 & 2)θέλω να τα παίξω αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω εν ετη 2013:-P

Στάλθηκε από το ZTE-BLADE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιόμουν τα εξής:

αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κανένα όφελος να δώσει κανείς bundle παιχνίδι μετά το contributor value 30$ εκτός από το προφανές της προσφοράς στο steamgifts.

Από την άλλη, στο galagiveaways το όφελος είναι μαζί με το προφανές και τα galapoints. Όμως, δεν έχω δει στο μαγαζί τους, αν και τονίζουν ότι ισχύει, ένα πακετάκι να κοστίζει π.χ. 5$ ή 3$ + 10.000 galapoints.

Τι γνώμη έχετε;

Link to comment
Share on other sites

Α ναι το είχα ξεχάσει αυτό το site. Αυτό μαζί με τα άλλα διαμάντια της Black isle (Fallout 1 & 2)θέλω να τα παίξω αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω εν ετη 2013:-P

Στάλθηκε από το ZTE-BLADE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Στο steam υπάρχει το Fallout Collection, που περιέχει και τα τρία πρώτα παιγνίδια της σειράς.

Αν και η ονομαστική αξία τους είναι 19,99€, στο trading τα πετυχαίνεις με περίπου 5€ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιόμουν τα εξής:

αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κανένα όφελος να δώσει κανείς bundle παιχνίδι μετά το contributor value 30$ εκτός από το προφανές της προσφοράς στο steamgifts.

Από την άλλη, στο galagiveaways το όφελος είναι μαζί με το προφανές και τα galapoints. Όμως, δεν έχω δει στο μαγαζί τους, αν και τονίζουν ότι ισχύει, ένα πακετάκι να κοστίζει π.χ. 5$ ή 3$ + 10.000 galapoints.

Τι γνώμη έχετε;

Στο galagiveaways είχα μπει μόνο στην αρχή και η αναλογία πόντων/κόστους ήταν πολύ μεταβλητή.

Πάντως στο SG παίρνεις και το 20% της αξίας των bundle όταν έχεις αρκετά non-bundle giveaways.

Link to comment
Share on other sites

Στο steam υπάρχει το Fallout Collection, που περιέχει και τα τρία πρώτα παιγνίδια της σειράς.

Αν και η ονομαστική αξία τους είναι 19,99€, στο trading τα πετυχαίνεις με περίπου 5€ ;)

Στο trading εννοείς σε προσφορά όταν είναι?

Στάλθηκε από το ZTE-BLADE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Και που μπορώ να το κάνω αυτό? Γιατί ψιλο μπερδεύτηκα? Αν το έχει αγοράσει κάποιος να μου το πουλήσει Δλδ?

Στάλθηκε από το ZTE-BLADE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Μπορείς να το κάνεις στο SteamTrading, στο tf2outpost, στο reddit.

Θα προσπαθήσω να ανοίξω ένα θέμα για το trading, για την ενημέρωσή σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη περίπτωση :p

inetus3r: Hello

inetus3r: is this available in your region ?

inetus3r: Double Fine Capy Bundle on Steam

inetus3r: for how many keys ?

*: whole bundle

*: am I correct?

inetus3r: yes, it sold as one, isn't it ?

*: yep. 14 keys

*: which is 19.6$ if you buy those at 1.4

inetus3r: ok, thanks i'll let you know :)

*: kk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.