Jump to content



Επιλογή μητρικής για 1155


agelosLX

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα τις γνώμες σας για επιλογή μητρικής στην οποία θα μπει ένας i7 2600k, 8 gb RAM, GTX580 και Corsair 850w.

Είμαι μεταξύ των Gigabyte Z68XP-UD4 και Asus P8Z68V-V PRO.

Να διευκρινήσω ότι η αγορά θα γίνει από το εξωτερικό οπότε ας μην μπλέξουμε τιμές και σκρουτζ.

Link to comment
Share on other sites

Giga και απο μενα! Μην αγχωνεστε με και τρομαζετε με οτι ακουτε! Θεματα με loop boot εχουμε οταν ξεζουμιζουμε την μητρικη μεχρι το τελευταιο MHZ και επειδη ολοι νομιζουν πως με το την βαλω και την αναψω θα εχω ετσι 4Ghz αλλα θελει καλες και σωστες ρυθμισεις!

Link to comment
Share on other sites

απο τις 2, πηγαινε για την Giga ;)

αν δεν εχεις κολληματα με m-atx, εγω θα σου έλεγα την Maximus IV Gene.

Like! Maximus IV Gene-Ζ 170ευρο έχει ελλάδα άρα και εσύ απο το εξωτερικό μπορείς να βρεις και καμια 20αρια ευρο φθυνότερα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Full για Gigabyte! Εγώ 7 μήνες τωρα ούτε ένα προβλημα! Και ναι και εγώ είχα τρομάξει πριν την αγορά με αυτά που διάβαζα αλλά αν διαβάσεις προς το τέλος των post θα δεις πάντα η μαμακία είναι των χρηστών και όχι του mb...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ έχω gigabyte μητρικές (όχι 1155 αλλά socket A και 775). Γενικά την gigabyte την εμπιστεύομαι περισσότερο από την asus και γιατί βγάζει καλύτερους drivers και γιατί έχει λιγότερες ασυμβατότητες.

Αλλά καλού κακού ψάξε στο google με

"Μοντέλο μητρικής" + issue ή problem για να δεις αν έχουν άλλοι προβλήματα με τα συγκεκριμένα μοντέλα.

Επίσης επισκέψου το Newegg που έχει κριτικές να δεις τι προβλήματα έχουν οι άλλοι

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα την Asus P8Z68V-PRO.. Μέχρι στιγμής είναι μια χαρά, φτού μη την ματιάσω!!

Βασικά είναι ολόιδια με την Gigabyte Z68XP-UD4 με τη μόνη διαφορά ότι η ASUS έχει το καινούργιο bios και bluetooth..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.