Jump to content




DJD

Recommended Posts

Αύριο έχει Ευρωπαϊκή Νύχτα Μουσείων. Πέρα από το Ίδρυμα Ευγενίδου, δεν έχω δει κάτι, για Αθήνα. Αν έχει πάρει το μάτι σας κάποιο άλλο μουσείο στην Αθήνα να συμμετέχει, πείτε

Link to comment
Share on other sites

Ότι καπνίζουν στις αίθουσες

Και ότι θέλει να τους ψεκάσει με τον πυροσβεστήρα...

Πες μου ότι πέφτεις από τα σύννεφα και δεν ήξερες ότι ο αντικαπνιστικός νόμος στην Ελλάδα δεν εφαρμόστηκε ποτέ και δεν ξέρεις ότι καπνίζουν στις αίθουσες.

(Λογικά δεν καπνίζουν πολύ όταν γίνεται μάθημα)

Link to comment
Share on other sites

Πες μου ότι κάνεις πλάκα

Όχι :/

Και ότι θέλει να τους ψεκάσει με τον πυροσβεστήρα...

Πες μου ότι πέφτεις από τα σύννεφα και δεν ήξερες ότι ο αντικαπνιστικός νόμος στην Ελλάδα δεν εφαρμόστηκε ποτέ και δεν ξέρεις ότι καπνίζουν στις αίθουσες.

(Λογικά δεν καπνίζουν πολύ όταν γίνεται μάθημα)

Ναι , η αλήθεια είναι ότι όταν γίνονται μαθήματα δεν το ξεφτιλίζουν ευτυχώς(φοβούνται το κράξιμο από καθηγητή και είναι είτε τέρμα πάνω στο αμφιθέατρο είτε κοντά στην πόρτα για να βγούνε γρήγορα αν τους δει). Αλλά σε κάτι συνελεύσεις δεν υπάρχει αυτό που γίνεται. Και τους λένε 15φορές να σταματήσουν αλλά αυτοί τον χαβά τους.

Link to comment
Share on other sites

Ναι , η αλήθεια είναι ότι όταν γίνονται μαθήματα δεν το ξεφτιλίζουν ευτυχώς(φοβούνται το κράξιμο από καθηγητή και είναι είτε τέρμα πάνω στο αμφιθέατρο είτε κοντά στην πόρτα για να βγούνε γρήγορα αν τους δει). Αλλά σε κάτι συνελεύσεις δεν υπάρχει αυτό που γίνεται. Και τους λένε 15φορές να σταματήσουν αλλά αυτοί τον χαβά τους.

Ξεχνάς την κατηγορία "καπνίζω κρυφά, έχοντας το τσιγάρο κάτω από το γραφείο και νομίζω ότι δεν βλέπουν ούτε τον καπνό, ούτε όταν το βάζω στο στόμα μου". :p

Όσο για τις συνελευσεις, το θέμα καπνίσματος είναι το ναδίρ του πολιτισμού μας.

Link to comment
Share on other sites

Και ότι θέλει να τους ψεκάσει με τον πυροσβεστήρα...

Με την σειρά σου, πες μου ότι κάνεις πλάκα...

Είναι δυνατόν το "να τους ψεκάσει με πυροσβεστήρα" να το παίρνεις κυριολεκτικά?

Πες μου ότι πέφτεις από τα σύννεφα και δεν ήξερες ότι ο αντικαπνιστικός νόμος στην Ελλάδα δεν εφαρμόστηκε ποτέ και δεν ξέρεις ότι καπνίζουν στις αίθουσες.

(Λογικά δεν καπνίζουν πολύ όταν γίνεται μάθημα)

Για τον νόμο εννοείται ότι γνωρίζω (πως κατάντησε). Δεν είχα ιδέα όμως ότι του πηδάν τη μάνα στο κάπνισμα μέσα σε αίθουσες και αμφιθέατρα. Να υποθέσω ότι στο διάλειμμα κάνουν ένα στα γρήγορα καθιστοί αντί να περπατήσουν μισό μέτρο έξω, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Με την σειρά σου, πες μου ότι κάνεις πλάκα...

Είναι δυνατόν το "να τους ψεκάσει με πυροσβεστήρα" να το παίρνεις κυριολεκτικά?

Γιατί όχι? Πλάκα θα είχε στα πλαίσια μιας φάρσας να το κάνει.

Για τον νόμο εννοείται ότι γνωρίζω (πως κατάντησε). Δεν είχα ιδέα όμως ότι του πηδάν τη μάνα στο κάπνισμα μέσα σε αίθουσες και αμφιθέατρα. Να υποθέσω ότι στο διάλειμμα κάνουν ένα στα γρήγορα καθιστοί αντί να περπατήσουν μισό μέτρο έξω, σωστά?

Α δεν ξέρω.. Δεν θυμάμαι τέτοιες λεπτομέρειες, αλλά νομίζω ότι βγαίνουν έξω για να καπνίσουν..

Link to comment
Share on other sites

Σε φέρνω εδώ [MENTION=5513]GoMaR[/MENTION]

Κάποιο tip για να τραβάω "σωστά" φωτογραφίες με το κινητό έχεις να δώσεις? Υπόψιν, ότι είμαι τέρμα νουμπας και μέχρι τώρα κάνω όπως οι Ιάπωνες που πατάνε 1 mil clicks στις κάμερες για ΕΝΑ πράγμα.

Να κεντράρω/φοκουσαρω/whatever σαν άνθρωπος όταν πηγαίνω σε μουσείο ή εξωτερικού χώρου sightseeing.

Δεν μιλάω για μονταρισματα αλλά τα πολύ βασικά τι να προσέχω αν θέλω να βγάλω μια καλή λήψη. Αν υπάρχουν tips :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν tips, αλλά να πάτε στο κατάλληλο θέμα να τα συζητήσετε.

Ε, ας απαντήσει εκεί και ας με κάνει ένα quote να το δω. Στο άλλο thread off-topic έβγαινα οπότε το έφερα .... στα off-topic :hehe:

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION]

Μετά από καιρό που έκανα διάφορα low πραγματάκια, την τετάρτη ξεκίνησα δουλειά!!!

Γιέεεειιιι.. και πέρνω και καλύτερα λεφτά από την προηγούμενη...

Καλή σας μέρα!

Σε τι αντικείμενο?

Σε εσένα δεν έχει κακόγουστες κατάρες. Τις κρατάω όλες για τον [MENTION=4802]PetrosD[/MENTION] :p

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

Αυριο θα τρεξω μαζι με τους φιλους μου απο τη δουλεια σε "μαραθωνιο" 10χλμ στο Μαντσεστερ. Μαζευουμε χρηματα για να τα δωρισουμε στην ερευνα για την Κυστική ίνωση. Οποιος μπορει ας βοηθησει. Αυριο ειναι ο αγωνας, οποτε μεχρι σημερα το βραδυ.

Virgin Money Giving | Fundraising | Go For Zo's fundraising page

Manchester 10k run for cystic fibrosis in memory of Zoe Parkin - Manchester Evening News

Στη φωτο δεν ειμαι μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Σε τι αντικείμενο?

Σε εσένα δεν έχει κακόγουστες κατάρες. Τις κρατάω όλες για τον [MENTION=4802]PetrosD[/MENTION] :p

Σε φαρμακευτική εταιρεία. Χειρισμός μηχανήματος που παράγει φάρμακα.

Όσο για τις κατάρες.. τι να πω..Εγώ ούτε στον Πέτρο θα τις έλεγα, όσο cool κ αν είναι ο άλλος.

Είναι περίεργη η εποχή για τέτοιο humor. Άντε πες την 1η φορά είναι αστείο.. μετά νοτ.

Προσωπικά δεν με ενοχλεί πάντως ..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.