Jump to content




DJD

Recommended Posts

Είσαι σε μια κωμόπολη/χωριό με ένα κ μοναδικό αξιοθέατο, το κάστρο του Malbork. Σε πιάνει κατουρημα κ έχει τουαλέτες εκει τριγυρω επι πληρωμή. Κανείς την αναγκη σου, πας να αφήσεις τα κέρματα στη κυρα-καθαρηστρια που περιμένει υπομονετικά... Και τι κάνει?????

Αμολαει φορητό μαραφετακι κ κόβει ΑΠΟΔΕΙΞΗ!!!

ΣΟΚ...

4apu4ate.jpg

Ακριβά το έχουν, εδώ είναι 0.5-1.5 ευρώ στο κέντρο..

EDIT: Τώρα ειδα το νόμισμα, ίδια τιμή

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα απο διακοπες και βρηκα ενα γραμμα που ελεγε οτι πληρωθηκα παραπανω £1,700 απο το working tax credit και πρεπει να τα δωσω πισω!!! :hang3:

Δηλαδη εγινε λαθος και με πληρωναν καθε βδομαδα £52 για 8 μηνες και τωρα θελουν να τα δωσω πισω... :rant::rant:

Ελπιζω το λαθος να ειναι οτι πρεπει να πληρωσω πισω τα χρηματα....:giveup:

Link to comment
Share on other sites

https://www.gov.uk/working-tax-credit/overview

ίσως με αυτό να βρεις εάν έχουν δίκιο ή όχι (και να πράξεις ανάλογα)

Tα ειχα κανει ολα αυτα στην αρχη, και εβγαζαν οτι δικαιουμαι κλπ. Μετα μου εστειλαν να συμπληρωσω αιτηση αλλες δυο φορες μεσα στο χρονο και παλι μου ειπαν οτι συνεχιζω κανονικα και ειναι ολα ενταξει.

Και τωρα μου λενε στο τελος του χρονου οτι σου δωσαμε παραπανω και θελουμε να μας τα δωσεις πισω.

Δλδ μου ειχαν πει οτι θα παιρνω £52 τη βδομαδα για ενα χρονο και τωρα βαση του λαθους εγινε ενας χρονος 4 μηνες!

Link to comment
Share on other sites

- arvato εκεί;

- ναι

- έχω ένα κινητό με πρόβλημα κ θα ήθελα να μάθω περίπου το κόστος επισκευής

- ποιο κινητό;

- htc wildfire s

- πρέπει να το φέρετε εδώ για να δούμε το κόστος

- μα δεν είναι περίεργη βλάβη, τη γνωρίζω να σας την πω..

- ΕΣΕΙΣ ΤΗ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΥΡΙΕ, ΟΧΙ ΕΜΕΙΣ! (με φωνή) :eek:

- Δηλαδή αν σας πω πως το κινητό έχει απλά σπασμένη οθόνη δε μπορείτε να μου πείτε κόστος;

- Όχι.. φέρτε το εδώ..

- Πόσο κοστίζει ο έλεγχος;

- Αν το πάρετε ανεπισκεύαστο 18€

- .... τουτ τουτ τουτ

:TD::mad::rant:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.