Jump to content



Ανέκδοτα, αστείες φώτος και video (FunLab)


DJD

Recommended Posts

Ένας γιατρός Ισραηλίτης λέει…

«Η ιατρική στο Ισραήλ είναι τόσο προχωρημένη που εμείς βγάζουμε τους όρχεις από ένα άτομο, τους βάζουμε σε ένα άλλο και σε 6 εβδομάδες ψάχνει για δουλειά…”

Ένας γιατρός Γερμανός λέει…

… «Αυτό δεν είναι τίποτα, στην Γερμανία βγάζουμε μέρος από τον εγκέφαλο ενός ατόμου, το βάζουμε σε έναν άλλο και σε 4 εβδομάδες ψάχνει για δουλειά…

Ένας γιατρός Ρώσος λέει…

«Ούτε αυτό είναι τίποτα, στη Ρωσία η ιατρική είναι τόσο ανεπτυγμένη που βγάζουμε τη μισή καρδιά από ένα άτομο, τη βάζουμε σε ένα άλλο και σε 2 εβδομάδες και οι δύο ψάχνουν για δουλειά…”

Ακούγοντας όλα αυτά ο Έλληνας γιατρός απαντάει:

“Όλα αυτά είναι σαχλαμάρες, είστε όλοι πολύ πίσω!”

“Εμείς στην Ελλάδα πήραμε ένα άτομο χωρίς εγκέφαλο, χωρίς καρδιά και χωρίς καρύδια, τον βάλαμε πρωθυπουργό και τώρα… όλη η χώρα ψάχνει για δουλειά!”

Link to comment
Share on other sites

Δυο τύπου στη φυλακή κάνουν μαζί ντους. Κάπουα στιγμή, πέφτει το σαπούνι, κι ο ένας σκύβει να το πιάσει. Τότε ο άλλος, βρίσκει την ευκαιρία και του τον καρφώνει. Τότε αυτός, γυρνάει και λέει όλος έκπληξη :

- Ει! Μου τον έβαλες!

-΄Οχι ρε φίλε, τι είναι αυτά που λες...

- Νομίζω ότι τον έχεις βάλει...

- Ρε συ, εμείς είμαστε πολύ άντρες, όχι σου λέω!

- Τότε, θα κάνω ένα βήμα μπροστά κι αν με ακολουθήσεις κολλητά, θα πει ότι τον έχεις βάλει...

Κάνει ένα βήμα μπροστά, ακολουθεί κολλητά κι ο άλλος...

- Είδες που είχα δίκιο; Μου τον έχεις καρφώσει!!

- Ε, εντάξει... Αν θέλεις, τον βγάζω...

- Οχι μωρέ, εντάξει... Απλά, δεν μ΄αρεσει να μου λένε ψέμματα!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.