Jump to content



Ανέκδοτα, αστείες φώτος και video (FunLab)


DJD

Recommended Posts

-Πιάσε 10 hansaplast, μια γάζα, λίγο Betadine και τρία πιτόγυρα..

-Γιατί ρε φίλε?.....

-μ' έκοψε η πείνα

Συζητούν δυο Λαρσινές αγελάδες:

-Σε λίγου θα έρθ’ ένα φουρτηγό να μοι πάρρ’...

-Κι που θα παέν’ς?

-Όπου Μεβγαλ...

- Να σκάσω είμαι.

- Έρωτας?

- Στιφάδο.

- Ξέρεις κάτι; Έχεις ένα φοβερό ελάττωμα.

- Α, ναι; Ποιο;

- Δίνεις δίκιο στους ηλίθιους.

- Έχεις απόλυτο δίκιο!!!

-Μου είπε ότι αν δεν σταματήσω να χαρτοπαίζω, θα με χωρίσει...

-Κι εσύ τι θα κάνεις; Θα κόψεις;

-Ανακάτεψες;

-Μου είπε πως τα βράδια που γυρνάω μεθυσμένος, την δέρνω και μετά δεν το θυμάμαι...

-Κι εσύ τι της είπες;

-Πως από το πολύ ξύλο, δεν ξέρει τι λέει!!!!!!

- Τι δουλειά κάνεις γιόκα μου;

- Προγράμματα φτιάχνω γιαγιά.

- Το Σουλεΐμάν να ξαναβάλετε.

-Άντε πλησιάζει και η γιορτή σου!

-Αχ ναι του Αγίου Βαλεντίνου!!

-Εγώ τα καρναβάλια εννοώ...

-Αγόρι μου, πέθανε ο μπαμπάς σου.

-Τι λες ρε μάνα, τώρα τον είδα στη κηδεία του κυρ-Κώστα του χασάπη.

-Δεν με προσέχεις όμως. Πάμε ξανά μια...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι μου φταίει...

Θες να παντρευτούμε και να μου φταις εσύ για όλα;

- Ναι, γεια σας, θα ήθελα 2 πίτες απ' όλα, απ' αυτές που δεν παχαίνουν.

- Δεν έχουμε τέτοιο πράγμα!

- Ε, τι να κάνουμε, βάλτε κανονικές..

Τα παιδιά στο πίσω κάθισμα προκαλούν ατυχήματα.

Τα ατυχήματα στο πίσω κάθισμα προκαλούν παιδιά...

Βλήματα έχουμε πολλά, αν είχαμε και κανόνια θα ήμασταν υπερδύναμη.

Την ανάπτυξη στην Ελλάδα τη μυρίζεις κάθε μέρα... Ξυλόσομπα λέγεται..!

Το ποτό δεν έδωσε ποτέ καμία λύση σε κανένα πρόβλημα, αλλά πάλι ούτε και το γάλα...

Το "δεν είναι αυτό που νομίζεις" είναι πάντα αυτό που νομίζεις συν κάτι ακόμα που δεν έχεις πάρεις χαμπάρι.

Mε το σταυρό στο χέρι, μόνο οι παπάδες κάναν λεφτά...

Γυρνάει η μάνα μου από 8ωρο καθαρίστρια, πλένει, μαγειρεύει.

Γυρνάω από γυμναστήριο:

- Κάτσε αγόρι μου να σου βάλω να φας, θα 'σαι κουρασμένος.

Το πρωί μου χτύπησαν το κουδούνι:

- Γεια σας, είμαστε από τον έρανο της αγάπης.

- Δεν μου κάνετε πλάκα, ε; Και πόσο βοήθημα θα μου δώσετε;;

-Μαμά στο σχολείο με λένε χοντρή.

-Μην τους δίνεις σημασία! Ρίξε ΟΛΟ σου το βάρος στα μαθήματά σου..

Ο κλέφτης και ο ψεύτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται... Εκτός από την Ελλάδα που χαίρονται απο το 1974 μέχρι σήμερα...

Και τέλος πάντων η κλασσική μουσική που ακούω τελευταία με έχει κάνει άλλον άνθρωπο.

Πλέον δεν λέω "Πάρε τα α%^^*α μου",

λέω "Άρπα τα α%^&α μου".

Αν δε φύγει σύντομα το μανάρι από δίπλα μου με βλέπω να πηγαίνω από ανακοπή ρουφήγματος κοιλιάς...

Έντονος ο ερωτισμός στην ατμόσφαιρα. Ήδη ένας ταρίφας με έναν πεζό δίνουν υποσχέσεις για συνευρέσεις με συμμετοχή των μανάδων τους.

- Γιατι κλαις;

- Με ειπε ασχημη...

- Eλα μην κλαις... Καμμία γυναικα δεν ειναι ασχημη... Σηκωσε το προσωπακ... Ο XPIΣTOΣ ΚΑΙ Η ΠANAΓIA!!

Mια πολύ συγκινητική Κινέζικη ιστορία...

朣楢琴执㝧执瑩浻牡楧㩮㔱硰执㝧执獧浻牡楧敬瑦瀰絸朣杢㑳执獧扻捡杫潲湵潣潬㩲昣昸昸㬸慢正牧畯摮椭慭敧敷止瑩札慲楤湥楬敮牡氬晥⁴潴敬瑦戠瑯潴牦浯㡦㡦㡦潴捥捥捥戻捡杫潲湵浩条㩥眭扥楫楬敮牡札慲楤湥潴昣昸昸攣散散戻捡杫潲湵浩条㩥洭穯氭湩慥牧摡敩瑮琨灯㡦㡦㡦捥捥捥㬩慢正牧畯摮椭慭敧獭氭湩慥牧摡敩瑮琨灯㡦㡦㡦捥捥捥㬩慢正牧畯摮椭慭敧楬敮牡札慲楤湥潴昣昸昸攣散散戻捡杫潲湵浩条㩥楬敮牡札慲楤湥潴昣昸昸攣散散汩整㩲牰杯摩䐺䥘慭敧牔湡晳牯楍牣獯景牧摡敩瑮猨慴瑲潃潬卲牴昣昸昸䔬摮潃潬卲牴攣散散㬩潢摲牥硰猠汯摩⌠㙣㙣㙣搻獩汰祡戺潬正潭潢摲牥爭摡畩㩳瀲㭸漭戭牯敤慲楤獵㈺硰敷止瑩戭牯敤慲楤獵㈺硰戻牯敤慲楤獵 ㈺硰执獧搴摻獩汰祡戺潬正瀻獯瑩潩㩮敲慬楴敶执獧搴筮楤灳慬㩹湩楬敮戭潬正漻敶晲潬

Ειδικά στο σημείο που λέει: 椭慭敧獭 … ΕΚΛΑΨΑ...

- Κατάλαβες; Με είπε και αλλήθωρο η γελοία!

- Και εσύ τι έκανες;

- Καταρχάς δε μιλάω σε σένα..

-Εσύ τι δηλώνεις στην εφορία;

-Γοητευμένος.

-Αρχίζω πάλι να μετράω πρόβατα για να κοιμηθώ. Τι να δω; Λείπανε δύο. Αστυνομία, κακό, τέσσερις το πρωί κοιμήθηκα. Είναι να μη σου τύχει.

-Έβαλα τα συμπτώματά μου στο internet κι απ' ο,τι φαίνεται έχω πεθάνει εδώ και περίπου πέντε μέρες.

-Σήμερα ξέχασα να πάω γυμναστήριο για δέκατη συνεχή χρονιά.

-Αυτό που σε ρωτάει ο γιατρός "πού πονάς" και μετά σε πιέζει ακριβώς εκεί; Ύπουλο καθίκι.

-Αν ο καφές μας ξυπνούσε, η κυβέρνηση θα τον είχε κηρύξει παράνομο.

-Ρε μάνα, σου' πα την πίτσα να μου την κόβεις σε 6 κομμάτια, όχι 8, αν φάω 8 θα σκάσω. Τι δεν καταλαβαίνεις; !!!!!

-Τα υπονοούμενα τα πιάνεις, με τα αυτονόητα έχεις ένα θεματάκι.

-Η μόνη περίπτωση να πας σε δουλειά και να βρεις χαμογελαστούς και χαλαρούς συνεργάτες είναι να δουλεύεις σε φυτεία χασισιού.....

-Να ρωτήσω, μια που είπε ο Σαμαράς ότι θα ξαναβάλει την Ελλάδα στον παγκόσμιο χάρτη, θέλετε να μπούμε δίπλα στις Μαλδίβες που δεν έχω πάει ?

Link to comment
Share on other sites

Mια πολύ συγκινητική Κινέζικη ιστορία...

朣楢琴执㝧执瑩浻牡楧㩮㔱硰执㝧执獧浻牡楧敬瑦瀰絸朣杢㑳执獧扻捡杫潲湵潣潬㩲昣昸昸㬸慢正牧畯摮椭慭敧敷止瑩札慲楤湥楬敮牡氬晥⁴潴敬瑦戠瑯潴牦浯㡦㡦㡦潴捥捥捥戻捡杫潲湵浩条㩥眭扥楫楬敮牡札慲楤湥潴昣昸昸攣散散戻捡杫潲湵浩条㩥洭穯氭湩慥牧摡敩瑮琨灯㡦㡦㡦捥捥捥㬩慢正牧畯摮椭慭敧獭氭湩慥牧摡敩瑮琨灯㡦㡦㡦捥捥捥㬩慢正牧畯摮椭慭敧楬敮牡札慲楤湥潴昣昸昸攣散散戻捡杫潲湵浩条㩥楬敮牡札慲楤湥潴昣昸昸攣散散汩整㩲牰杯摩䐺䥘慭敧牔湡晳牯楍牣獯景牧摡敩瑮猨慴瑲潃潬卲牴昣昸昸䔬摮潃潬卲牴攣散散㬩潢摲牥硰猠汯摩⌠㙣㙣㙣搻獩汰祡戺潬正潭潢摲牥爭摡畩㩳瀲㭸漭戭牯敤慲楤獵㈺硰敷止瑩戭牯敤慲楤獵㈺硰戻牯敤慲楤獵 ㈺硰执獧搴摻獩汰祡戺潬正瀻獯瑩潩㩮敲慬楴敶执獧搴筮楤灳慬㩹湩楬敮戭潬正漻敶晲潬

Ειδικά στο σημείο που λέει: 椭慭敧獭 … ΕΚΛΑΨΑ...

Google translate

Light from the rising moon Ballad executive 㝧 executive Ying Qin Mu Yang Jiong executive 㝧 executive 㩮 㔱 Sha Mu Chuan Jiong Yang Jing Wu Mi Jian Chuan beaten up light from the rising moon Lap 㑳 executive pigwash You pick Si Min Tan 㩲 Zhendong Dong 㬸 slowly being elliptical sooner Qi Qiao Mu overseer apply ended Yingzhamansong Tu Qiaxiamuya Han ⁴ Zhujingwuzhi Langzhumaowu 㡦 㡦 㡦 Zhuwanwanwan Tijianxishao You Hao of 㩥 Suidenjiqia Xiamuzhaman Songtuzhuzhen Dongdong twin Reversal of loose powder pigwash You pick Si Hao Kuang Se Dong Dong of 㩥 unfeigned Wing Lin Kun Xiao Mu WHATSOEVER lights 㡦 㡦 㡦 Wan Wan Wan 㬩 slowly being elliptical sooner Qi Qiao Mu overseer Rex Dongdong unfeigned Wing Lin Kun Xiao Mu WHATSOEVER lights 㡦 㡦 㡦 Wan Wan Wan 㬩 slowly being elliptical sooner Qi Qiao Mu overseer peg Sapporo Man elata Tu Mu Xia retention Zhendong Dong twin loose powder doubtful pigwash You pick Si Hao of 㩥 peg Sapporo Man elata Tu Mu Xia retention Zhendong Dong Luan confused scattered scattered throughout 㩲 You Cup Mount 䐺 䥘 sooner Qi Bo Yu Xi revolves around Ben fill up animal husbandry WHATSOEVER Xiao Xun King Wing Lin Yuan Xin Tan Shao conflict deterrence tinkling of gems Zhendong Dong 䔬 Qiao Xin Tan Shao conflict twin loose powder 㬩 pond mow Fangshaceonhong Mount ⌠ 㙣 㙣 㙣 Nuohui Taichaishitan Zhengtanhuangchan Fangzhenggaiyi 㩳 prettily 㭸 expansive You Gukemansong hunting ㈺ Shafuzhiying You Gukemancong hunting ㈺ Shatiguke Man elata hunting ㈺ Sha Zhijuanqianchan Hui Taichaishitan Zhengdaixunying Yi 㩮 knock Jinshizhenzhi Juanqianshicong Huijin 㩹 Dongjiexiayan Shanzhengxiaozhen Nishan

N6NDB.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.