Jump to content



Τι mp3 ακούτε αυτή τη στιγμή; v2.0 (MusicLab)


DJD

Recommended Posts

Βόλτα στον ΟΑΕΔ στη Σταδίου σήμερα.

Γυρνώντας από Αιόλου προς θησείο που είχα αφήσει το όχημα για να περπατήσω λίγο, στη γωνία με τη Σοφοκλέους εκεί που είναι τα γραφεία της Εθνικής τράπεζας, είναι αραγμένη μια ροκ μπάντα πιτσιρικάδων και παίζουν άψογα το παρακάτω κομμάτι.

Ο κόσμος, νέοι-γέροι περνάνε κι όλοι τους αφήνουν 0,50,1-2 ευρώ στην ανοιχτή θήκη μιας κιθάρας που έχουν απλώσει μπροστά τους.

Πριν τελειώσει το τραγούδι κι ενώ εγώ είχα σταθεί δίπλα τους να τους ακούσω, σκάει αστυνομικίνα παρέα με δύο δημοτικούς μπατσέους (ένας άντρας και μια μπόφα :p ) και λένε στον κιθαρίστα να τα μαζέψουν και να πάνε αλλού γιατί οι καταστηματάρχες κάνανε καταγγελία για φασαρία.

 

Σημ.1 Η μπατσίνα την ώρα που πήγαινα στον ΟΑΕΔ ήταν παρέα με ένα σεκιουριτά μπροστά από την κεντρική πόρτα της τράπεζας ως φύλακας.Την πρόσεξα γιατί είχε **λάρα!  :p

Σημ.2 Σε ερώτηση μου για το όνομα του καταγγέλοντος, και για το τι θα γίνει αν απλά χαμηλώσουν τη μουσική τους και παίξουν πιο χαλαρά αλλάζωντας το "ρεπερτόριο" τους, μου απάντησε με ύφος 105 καρδιναλίων: "Αυτόφωρο. Κι αν σ' αρέσει τόσο πολύ να τους ακούς σε μαζεύουμε κι εσένα..." 

Την ευχαρίστησα, χαιρέτησα τα παιδιά που μαζεύαν τα πραματά τους και την έκανα για σπίτι.

 

*Θυμάμαι σε μια πλατεία στο Παρίσι -ούτε που θυμάμαι ποια- καμιά δεκαριά μπάντες να παίζουν, τύποι να κάνουν ακροβατικά και δε ξέρω γω τι άλλο και κανένας "καταστηματάρχης" να μην ενοχλείται. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.