Jump to content



Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

Σχετικά με το Intelligence (για όσους δεν το έχουν δει ακόμα και σκοπεύουν να το αρχίσουν)

CBS completely butchered the air order for this show, which of course really hurt some of the plot threads and character development. If you have not started watching the series, or are just curious what the correct order is, here you go:

01 S01E01

02 S01E06

03 S01E02

04 S01E04

05 S01E10

06 S01E03

07 S01E08

08 S01E11

09 S01E05

10 S01E09

11 S01E07

12 S01E12

13 S01E13

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Intelligence (για όσους δεν το έχουν δει ακόμα και σκοπεύουν να το αρχίσουν)

γιατί το έκαναν αυτό; :o

Επίσης, μιλάμε για μια σειρά που θυμίζει chuck αλλά στο λίγο πιο σοβαρό του;;

Καλύτερο ή χειρότερο, αν το έχεις δει (chuck);

Link to comment
Share on other sites

Θυμίζει σαν concept τον Chuck, αλλά σε καμία περίπτωση δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο. To Intelligence είναι σοβαροφανές (αν και οι Cassidy μπαμπάς και γιος δίνουν μία κωμική χροια ορισμένες φορές) ενώ το Chuck είχε σαφώς περισσότερη πλάκα.

Επίσης ίσως λόγω του μπάχαλου με την σειρά προβολής το είχα ψιλοπαρατήσει (χωρίς να το ξέρω - απλά με είχε ελαφρώς ξενερώσει) και είδα μαζεμένα τα τελευταία επισόδεια την προηγούμενη εβδομάδα. Ενώ είχε ξεκινήσει σαν 100% αυτοτελή επισόδεια, προς το τέλος έδειξε ότι υπάρχει ένα κεντρικό plot στο οποίο θα βασιστεί ο δεύτερος κύκλος και με έκανε να ανυπομονώ για το φινάλε. Αν σε παίρνει από χρόνο, δες όλη τη σαιζόν αλλιώς μη το βλέπεις καθόλου.

Κοινώς αν περιμένεις να δεις το νέο Chuck, δεν θα το δεις. Πέρα από τον υπολογιστή στο κεφάλι του πρωταγωνιστή δεν υπάρχει κανένα κοινό. Επίσης δεν έχει Jeffster. Ούτε Yvonne Strahofski (την οποία ανυπομονώ να δω στο 24 live another day). Ούτε κορυφαίους χαρακτήρες όπως ο Morgan και ο Casey.

Και μιας και το έφερε η κουβέντα....

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=SGy_JOBJpwk]Jeffster - All songs - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Ποια σειρα να ξεκινησω?(καθολου αοριστη ερωτηση:))

Κατι διασκεδαστικο οχι πολυ σοβαρο αλλα οχι και χαζοχαρουμενο, με εντονο το φανταστικο στοιχειο (χωρις αυτο να ειναι περιοριστικο).

Να εχει ξεκινησει προσφατα,μην εχω δλδ να δω 3-4 σεζον.Το καλυτερο θα ηταν να εχει βγει 1 το πολυ 2 σεζον να τις τελειωσω γρηγορα.

Τελειωσαν τα himym,dexter,breaking bad,walkind dead,almost human που εβλεπα και εχω ξεμεινει.

Για να ακουσω προτασουλες.

Στο μυαλο μου εχω τα arrow,Agents of S.H.I.E.L.D,hannibal που βλεπουν φιλοι μου.

Εχω στο μυαλο μου επισης το orphan black που εχω διαβασει πολυ καλα σχολια.

Δεν ψαχνω κατι το εξαιρετικο,κατι να περασει η ωρα ευχαριστα.

Αλλα που βρηκα που φαινεται να ταιριαζουν στο προφιλ,Under the dome,revolution(Terra Nova without the dinos?),touch.

Για πειτε ρε παιδιααααααα

A τελος καλο θα ηταν να παιζει κανα σωστο κοριτσακι.:rolleyes:

Στο almost human πχ που παιζει η μιλκο κελι:hehe: πως την λενε ειναι πολυ ευχαριστη νοτα.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Rick and Morty. Animation στο Adult Swim. Από Dan Harmon (Community) και Justin Roiland. Υπάρχουν όλα τα επεισόδια διαθέσιμα στο site του AdultSwim.

Rick is a mentally-unbalanced but scientifically-gifted old man who has recently reconnected with his family. He spends most of his time involving his young grandson Morty in dangerous, outlandish adventures throughout space and alternate universes. Compounded with Morty's already unstable family life, these events cause Morty much distress at home and school.
Κατι διασκεδαστικο

οχι πολυ σοβαρο

αλλα οχι και χαζοχαρουμενο

Θα εξαρτηθεί από το εάν σου αρέσει. Δε θα το έλεγα χαζοχαρούμενο.

με εντονο το φανταστικο στοιχειο

Περισσότερο φανταστικό στοιχείο δε γίνεται. :p

Να εχει ξεκινησει προσφατα

Παίζεται πρώτη σεζόν.

Link to comment
Share on other sites

The Goldbergs

2 Broke Girls

The Neighbours

Αυτα εχουν πλακιτσα

Φανταστικa τα ζυζια της dennings αλλα δεν ειχα αυτο στο μυαλο μου ως φανταστικο:hehe:

[MENTION=9387]victor[/MENTION] No away animation.

Εχω αναφερει αρκετα απο πανω(μερικα με edit).Κατι απο αυτα βλεπετε?

Link to comment
Share on other sites

Και το agents of shield και το arrow έχουν συμπαθητικά κοριτσάκια.. κ βλέπονται ευχάριστα θεωρώ.. το arrow το βάζω πιο ψηλά βέβαια..

Και ένα outsider. Αν θέλετε το απόλυτο κάψιμο, είδα χθες από περιέργεια 2-3 επεισόδια του naked and afraid.. discovery channel, ένας άντρας, μία γυναίκα, από ένα αντικείμενο μαζί τους, πρέπει να επιβιώσουν μόνοι τους στην φύση για 21 μέρες.. δεν είχα δει ποτέ τα ανάλογα π.χ. survivor αλλά μου άρεσε.. σου επιβεβαιώνει πόσο ακατόρθωτο είναι να μείνεις έξω στη φύση μόνος. Κάθε επεισόδιο είναι με άλλο ζευγάρι.. δεν δείχνει κ τις 21 μέρες.

Τέλος, μην το δείτε για το γυμνό.. :haha:

Link to comment
Share on other sites

Το τέλος του HIMYM ΑΘΛΙΟ.

Μας έχετε φάει τη ζωή 9 σαιζόν να δούμε ποια είναι η μητέρα και πως την γνώρισε ο γκιόζης και στο τέλος κερδίζουμε εμφάνιση 1 ώρας σε όλο το σίριαλ για να μας πει ότι πέθανε και όλος ο σκοπός του σίριαλ ήταν για να μας πει πόσο αγαπάει ο Τέντ την Ρόμπιν, η οποία έφυγε και τους παράτησε όλους για να γίνει σούπερ στάρ, διάλυσε το γάμο της, ο Μπάρνει ενώ έφαγε 3 σαιζόν να γίνει "άνθρωπος" τελικά κατέληξε να γίνει σε 5 λεπτά το σκυλάκι της Ρόμπιν και μετά ο Μπάρνει που όλοι ξέραμε για άλλα 10 λεπτά μέχρι να πιάσει το μωρό στα χέρια του.

Ζώα σεναριογράφοι!

Για μένα το σίριαλ τελείωσε πριν δω το νοσοκομείο με τη μητέρα.-

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.