Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Είδα και εγώ το tinker tailor soldier spy, αλλά μου άρεσε. Ήταν λίγο αργό (0 εφέ κτλ, μη περιμένεις να δεις δλδ james bond/bourne's identity) αλλά είχε καλό σενάριο, καλοί ηθοποιοί, ε υποθέτω και πιο ρεαλιστικό από τα προαναφερθέν για όσους τους τραβάει κάτι τέτοιο.

Βέβαια και το The Good Shepherd που αναφέρατε μου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

30 Days of Night.8/10.

Tα σπασε η ταινια.Φοβερη ατμοσφαιρα, πολυ αγωνια.

Μαματοι βρυκολακες απιστευτα τρομακτικοί και πααααρα πολυ αιμα.

Το παγωμενο απομονωμενο τοπιο πιστευω ταιριαξε γαντι με τους βρυκολακες.

Tην ειδα και γω! Ισως η καλυτερη ταινια με βρυκολακες που εχω δει! Αν και το τελος με χαλασε λιγο. 7,5/10

Σειρα εχει το δευτερο μερος.

Link to comment
Share on other sites

The Girl with the dragon tattoo - 8/10

Θα έβαζα 9/10 αλλά ως fan των βιβλίων, ίσως να μην είμαι τόσο αντικειμενικός όσο κάποιος άλλος.

Συγκρίνοντας την ταινία με την παλιότερη Σουηδική, την βρήκα πολύ καλύτερη και παρουσιάζει την ιστορία με λιγότερες παραλείψεις και αλλαγές.

Ειδικά η Rooney Mara τα σπάει!

Καλό θα ήταν να μας πει την γνώμη του κάποιος που την είδε χωρίς να έχει διαβάσει το βιβλίο.

Link to comment
Share on other sites

Warrior (2011) - 8/10

Πολυ καλη ταινια! δεν ξερω κατα ποσο οι σκηνες ηταν ρεαλιστικες αφου δεν εχω παρακολουθησει ΜΜΑ, αλλα μου φανηκε γενικα αρκετα καλογυρισμενη, αρκετα ενδιαφερουσα χωρις να κουρασει σε κανενα σημειο.

Link to comment
Share on other sites

Drive

Οπως λεει και ενας φιλος ,ο τιτλος ειναι παραπλανητικος.

Αλλο περιμενεις να δεις και αλλο πραγμα σου βγαινει.

Και γενικα η ταινια ειναι ΟΛΗ ετσι.

Σου δειχνει κατι και λιγη ωρα μετα ειναι κατι τελειως αλλο.

Η ταινια ειναι βασισμενη σε βιβλιο.Και εχει γινει πολυ καλη μεταφορα του στην οθονη.

Κ ο σκηνοθετης εχει κανει καταπληκτικη δουλεια.

Ο Gosling θα παει πολυ ψηλα αν συνεχισει ετσι.

Καταπληκτικο soundtrack και σκηνες που σου χαραζονται στο μυαλο.

Modern Classic.

Μπηκε αβιαστα στην 3αδα των καλυτερων ταινιων του 2011.

Μπορω να μονολογω για ωρες γι αυτο το κοβω εδω.

Δειτε την, χθες.

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

^ετσι ωραιος,ακριβως την ιδια αποψη εχω για το Drive,βασικα βαραγε μουσικαρες χαοτικες,με αποτελεσμα τα ηχεια να υποφερουν

μολις ειδα το Dream house,καλο ταινιακι 6αρακι απο με

Link to comment
Share on other sites

Tinker Tailor Soldier Spy (2011) - IMDb αυτή λες; Η μοναδική ταινία που με πήρε ο ύπνος στον κινηματογράφο.

Δεν ετυχε να δεις το Stone (2010) - IMDb γι αυτο ειναι η μοναδικη:smoke:

Link to comment
Share on other sites

The Ides of March - Πολύ μέτρια. Ούτε σασπένς, ούτε τρελές δολοπλοκίες, ούτε τίποτα.

Crazy Stupid Love - Τέρμα γκέι τίτλος, γι' αυτό και την απέφευγα καιρό. Τελικά για το είδος της, αρκετά καλή.

Link to comment
Share on other sites

The Ides of March - Πολύ μέτρια. Ούτε σασπένς, ούτε τρελές δολοπλοκίες, ούτε τίποτα.

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το Real Steel για το βράδυ και μέχρι στιγμής νικάει το The Ides of March. Προτείνεις διαφορετικά; :p

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το Real Steel για το βράδυ και μέχρι στιγμής νικάει το The Ides of March. Προτείνεις διαφορετικά; :p

Έχεις αϋπνία και πρέπει να σηκωθείς νωρίς; Ides of March.

Δεν βιάζεσαι να κοιμηθείς και θέλεις να απολαύσεις το δίωρο παρέα με κάτι φαγώσιμο; Real Steel

Link to comment
Share on other sites

Inhale.7/10.

Ωραια ταινιουλα,δυνατη.

Perfect Sense.5/10.

Στην αρχη της ταινιας με ειχαν πιασει τα γελια με οτι εβλεπα.Γενικα κατι πηγε να πει η ταινια αλλα πιστευω οτι απετυχε.Δεν μαρεσε.

The Mexican.6/10.

Τιποτα το ιδιαιτερο.Λιγο περιπέτεια λιγο κωμωδια οτι πρεπει για να περασουν ψευτοευχαριστα 2 ωριτσες.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.