Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Δεν το χω δει.... χεχε

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

:-O :wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall:

Άσχετο. Ξανά είδα το Thor. Από τις ταινίες που χαλαρά ξανά βλέπεις. Λογικό εδώ που τα λέμε μιας και στην πλειοψηφία των βαρετών - για τέτοια ταινία - σκηνών, απλά χαζεύεις το Ναταλάκι.:o

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Safe House (2012) - IMDb

Δεν μου πού άρεσε , "δανείστηκε" πολύ απο την σειρά Bourne με τον Matt Damon ιδιαίτερα στις σκηνές μάχης, τουλάχιστον υπήρχε ο Denzel που μου αρέσει να τον βλέπω.:innocent:

Έγινε επεξεργασία από HellhammeR
Link to comment
Share on other sites

Safe House (2012) - IMDb

Δεν μου πού άρεσε , "δανείστηκε" πολύ απο την σειρά Bourne με τον Matt Damon ιδιαίτερα στις σκηνές μάχης, τουλάχιστον υπήρχε ο Denzel που μου αρέσει να τον βλέπω.

Εγώ του έβαλα 8/10. Μου άρεσε αρκετά, είχε ωραία πλοκή, ούτε πολύ μπέρδεμα όπως πολλά κατασκοπικά, ούτε εντελώς προβλέψιμη, δράση, ελάχιστη κοιλιά, τόση ώστε να χαλαρώνεις λίγο και γενικά καλογυρισμένη χωρίς ιδιαίτερες υπερβολές.

Το μόνο που με χάλασε το γλυκανάλατο τέλος, που ο κατάσκοπος που έδωσε στη δημοσιότητα τα απόρρητα έγγραφα, μπορεί και κυκλοφορεί ελεύθερος και πάει να δει τη γκόμενα...

:slap:

Act of valor

Αν και οι ηθοποιοί δεν το κατείχαν το άθλημα,...

Ηθοποιοί...; Αδιάβαστο σε βρίσκω :)

During production, after the SEALs became frustrated that they were not being accurately depicted, they were invited to play key roles in the cast.
Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Ghost Rider 2 - Spirit of Vengeance

1/10

Το 4.6 είναι μεγάλη βαθμολογία για εμένα. Απο τέτοιες ταινίες δεν περιμένεις ούτε τρελό σενάριο/πλοκή όυτε ΟΣΚΑΡικη υποκριτική. Περιμένεις δράση. Μόνο αυτό δεν είχε. Λιγοστές σκηνές με δράση όπου και αυτές δεν είχαν πολύ ζουμί, ηταν βαρετές. Καμμία σχέση με το 1ο (οχι οτι ήταν ταινιάρα το 1ο αλλά συγκριτικά πολύ καλύτερο).

Chronicle

4/10

7.2? Νταφ@κ? Δυστυχώς το επίπεδο των "αξιολογητών" στο imdb πάει από το κακό στο χειρότερο. Κακομαθημένα παιδάκια με issues και ειδικές δυνάμεις από μετεωρίτη (ring a bell?!?!) που ήρθε με κουριέρ από διάστημα? Seen that, hated it.

Safe House

7.5/10

Καλή ταινιούλα με δράση, πλοκή, σενάριο κτλ. Μόνο το τέλος είναι λίγο ξενέρωτο αλλά δεν πειράζει.

Coriolanus

6.5/10

Μοντέρνος σαίξπηρ? Ενδιαφέρον αλλά κάπου κάπου είναι σαν να σου λέει η ταινία μόνη της τράβα δες την θεατρική παράσταση (που όμως) και ασε τις ταινίες. Αλλά μιας και είναι η πρώτη απόπειρα σκηνοθεσίας από τον μέγα ηθοποιό Ralph Fiennes lets give him a brake :)

Link to comment
Share on other sites

God Bless America (2011) - IMDb 9/10 γιατί αντικατοπτρίζει το χάλι που ζούμε.

Sin Nombre (2009) - IMDb 7/10 ωραία ταινία που δείχνει τι γίνεται στην λατινική Αμερική με θέματα βίας συμμοριών κλπ.

Safe House (2012) - IMDb 6/10 μπαμ μπουμ χαμός κλπ.τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Men in Black III (2012) - IMDb

Δεν αξίζει το εισιτήριο στο σινεμά, τουλάχιστον η απλή (μη 3D) έκδοση. Περίμενα κάτι πιο διασκεδαστικό και ίσως περισσότερα εφέ. Το σενάριο ήταν οκ, δεν βαρέθηκα, αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας. Το ίδιο θα την έβλεπα και σε 720p στο σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

John Carter (2012) - IMDb ψιλό αδιάφορη ήταν.ποιο πολύ για πιτσιρίκια.Δεν θα χάσει και τίποτα κάποιος αν δεν την δει.

This Means War (2012) - IMDb 7/10 καλή κωμωδία, χωρίς αυτό το τρισάθλιο και κρύο χιούμορ που έχουν όλες οι καινούριες χαζοκωμωδίες.

Link to comment
Share on other sites

Safe House (2012) - IMDb

Δεν μου πού άρεσε , "δανείστηκε" πολύ απο την σειρά Bourne με τον Matt Damon ιδιαίτερα στις σκηνές μάχης, τουλάχιστον υπήρχε ο Denzel που μου αρέσει να τον βλέπω.:innocent:

Εγώ του έβαλα 8/10. Μου άρεσε αρκετά, είχε ωραία πλοκή, ούτε πολύ μπέρδεμα όπως πολλά κατασκοπικά, ούτε εντελώς προβλέψιμη, δράση, ελάχιστη κοιλιά, τόση ώστε να χαλαρώνεις λίγο και γενικά καλογυρισμένη χωρίς ιδιαίτερες υπερβολές.

Πιθανοτατα απο τις χειροτερες ταινιες του Denzel.. Αργη δραση και χωρις "φρεσκαδα" οπως προειπωθηκε εφερνε πολυ σε κοπια, και οι μαχες και το τελος.. Παντως η ωρα περασε ψιλοευχαριστα.

Link to comment
Share on other sites

The Machinist (2004) - IMDb 7.5/10 εξαιρετικος Christian Bale

O Bale τελικα πρεπει να ειναι ηθοποιαρα.. Ακομα θυμαμαι το σοκ μου οταν απο Βatman τον ειδα στο "The fighter" και σαν σωματοδομη και σαν ερμηνεια..

Link to comment
Share on other sites

Dark Shadows 5/10 γιατι πολυ απλα για να την δεις κ να σ'αρεσει πρεπει να'σαι φαν του ειδους.

Πηγα μαζι με το συναισθημα σινεμα, εγω εφυγα με τρελη νυστα και κεινη με τρελη χαρα :yes4:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.