Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Επιταχυνει αποτομα.

Αλλα αν δεν σαρεσει στην αρχη τοτε παιζει να μην σου αρεσει γενικα.

Δεν μου φανηκε αργο πχ εμενα σε καμια φαση.

Καλούτσικο ήταν τελικά. Λογικά δεν ήμουν σε μουντ για αυτήν την ταινία προχθές.

Link to comment
Share on other sites

300 no2.. τι γέλιο που έκανα.. όχι δεν ήταν κωμωδία αλλά είχε πολύ γέλιο έτσι όπως την έκαναν την ιστορία. Εντάξει χαβαλέ είχε για να περάσει η ώρα, αλλά παραπάνω από 3-4/10 δεν αξιζει.

Αμ εκεί που πήδαγε με το άλογο από πλοίο σε πλοίο μέσα στις φλόγες ήταν λες κι έβλεπα σκηνή από το fast and the furious 6

Link to comment
Share on other sites

Aνοργασμικια φαινεται μωρε η Eva Green.

Ειδα χθες τις παρακατω με την σειρα που τις αναφέρω.

1. Street Fighter Assassin's Fist

2. Land Of The Lost

3. The Campaign

4. Edge of Tomorrow

Ειπα να ξεκινησουμε την βραδια με λιγο δραση οποτε δοκιμασα street fighter (λιγο Hadooken ο Ryu και λιγο ShoRyuKen ο Ken) και πανω που τελειωνε και ημουν ετοιμος να συνδεσω το snes λεω τελικα δεν γαμιεταιιι και χωνω στο καπακι διαδοχικα 2 ταινιες με Will Ferrell και ηρθα στα ισα μου! Επειτα μετα απο τοσο γελιο δεν αντεχα να ξαπλωσω και επελεξα το Edge of Tomorrow το οποιο ηταν οτι επρεπε ωστε αφου σωθει η ανθρωποτητα να πεσω και εγω ηρεμος για υπνο.

:giveup:

Γενικα παντως και οι 4 βλεπονται ευχαριστα ειδικα αν εισαι με παρεα.

Link to comment
Share on other sites

Το δα και εγώ το 300 Rise of an empire χθες... Δεν είχα καμία απαίτηση από την ταινία, ήμουν προετοιμασμένος για τις ιστορικές ανακρίβειες (οι οποίες ήταν άνεφ προηγουμένου), αλλά σε γενικές γραμμές το απήλαυσα

Κορυφαία ατάκα :

You fight harder than you f@ck

Link to comment
Share on other sites

ΣΚ ταινιών και εδώ..

300 : 5/10 ... Ωραία γραφικά, ωραία ζιάβυ, αλλά με αυτά δεν κάνεις ταινία.

Robocop 6.5/10 Καλή ιστοριούλα...αλλά κάπως τελείωσε απότομα... Περίμενα να έχει και άλλο λίγο. Καλή προσπάθεια, τίποτα το ιδιαίτερο.

Pompeii 5/10 νταξ πιο κλισέ και σενάριο που μπάζει, σπάνια βρίσκεις.. Τίποτε το ιδιαίτερο.

Τουλάχιστον καθάρισε λίγο ο δίσκος!

Link to comment
Share on other sites

300 : 5/10 ... Ωραία γραφικά, ωραία ζιάβυ, αλλά με αυτά δεν κάνεις ταινία.

Το πρώτο ήταν καταπληκτικό, αλλα αυτό εξελίχτηκε σε απλά γραφικό.

Robocop 6.5/10 Καλή ιστοριούλα...αλλά κάπως τελείωσε απότομα... Περίμενα να έχει και άλλο λίγο. Καλή προσπάθεια, τίποτα το ιδιαίτερο.

Όντως μαρεσε αλλα όλα λάμβαναν χωρα πολύ απότομα και έδειχνε να πάσχει από σενάριο.

Pompeii 5/10 νταξ πιο κλισέ και σενάριο που μπάζει, σπάνια βρίσκεις.. Τίποτε το ιδιαίτερο.

Εντελως αδιαφορο σε σημειο που μου εδωσε την αισθηση για ξεπετα βιντεοκασέτας.

Τουλάχιστον καθάρισε λίγο ο δίσκος!

Ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες το 300 ειναι βασισμένο σε graphic novel. Τι περιμένατε, Θουκιδίδη; :hehe:

Frank Miller Ειναι ημαρτον...

Βασικά η σύγκριση, όπως αναφέρθηκε, γίνεται με το πρώτο, όχι με τον Θουκυδίδη. :p

Link to comment
Share on other sites

Hotel Rwanda 8.5/10

Ξέρω ξέρω κλασσική παλιά ταινία απλα τώρα έτυχε να την δω με το αμόρε.Πολύ ωραια ταινία.

Next one: Blood Diamond

(Πιάσαμε γεωγραφικά την Αφρική γιαυτό) :p

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η σύγκριση, όπως αναφέρθηκε, γίνεται με το πρώτο, όχι με τον Θουκυδίδη. :p
Το δα και εγώ το 300 Rise of an empire χθες... Δεν είχα καμία απαίτηση από την ταινία, ήμουν προετοιμασμένος για τις ιστορικές ανακρίβειες (οι οποίες ήταν άνεφ προηγουμένου), αλλά σε γενικές γραμμές το απήλαυσα

Κορυφαία ατάκα :

You fight harder than you f@ck

Έχει δράση, δεν είναι σαν το got, οπότε ίσως του αρέσει. Δεν θυμάμαι καθόλου ιστορία, αλλά άκουσα έχει πολλές ανακρίβειες.

Sent from my Migato GT-N7105

shut ur cornhole Thukidides :haha:

Link to comment
Share on other sites

300 Νο2= ξεράσογλου, χάλια λέμε, και δεν το λέω από ιστορικής άποψης, αλλά σαν ταινία απλά. Ούτε για πιτσα-time.... Αντε να δούμε πότε θα βγει το 3...

Δεν σαρεσουν τα αλογα ε?

:D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.