Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

σημερα το πρωι στις 9 , ειδα το POMBEII , ηταν "οκευ" και πολυ προβλεψιμη Το θεμα του ηφαιστειου νομιζω το παρατραβηξαν αλλα ετσι και αλλιως δεν εχω δει και ουτε θελω κανενα να εκρηγνυται live . Για να περασει η ωρα ειναι gg

μετα ειναι καπακι το Bill & Ted's Excellent Adventure , για ταινια του 1989 δεν με απογοητευσε καθολου , μην πω οτι μου αρεσε και περισσοτερο απο το προηγουμενο . gratz

woohooohooo

edit

3η ταινια στην σειρα

Thunderbolt and Lightfoot 1974

ο clint δεν χρειαζεται συστασεις

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

Rush (2013)

Ταινιάρα, πολύ την απόλαυσα! Καλό ηχοσύστημα είναι απαραίτητο, μη τη δείτε από τα ηχεία της TV.

Επίσης αφιέρωσα και χρόνο μετά για να δω συνεντεύξεις των οδηγών, το ατύχημα κτλ και γούσταρα.

Link to comment
Share on other sites

Χαζευω το divergent.

Αυτες οι μλκιες βγαινουν οταν εχουν αφησει το γυναικειο φυλο ανεξέλεγκτα να προσπαθει αν γραψει sci-fi.

Δεν το εχω τελειωσει βεβαια ακομα ελπιζω να την παλεψει λιγο στην συνεχεια.

Edit:Το τελειωσα.

facepalm.jpg

Btw εψαχνα χθες απεγνωσμενα να βρω ενα sci-fi να δω.

Χωρις αποτελεσμα γιαι τα εχω δει σχεδον ολα και ειπα να δω κατι που το εχω δει αλλα πριν χρονια και δεν το θυμαμαι.

Ξαναειδα το Deja Vu λοιπον.Καλο, μαρεσε οπως και την πρωτη φορα αν και οσο αφορα το σεναριο του διαφερει απο την κλασσικη θεωρια περι timetravel που εχει επικρατήσει.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Τρώγεται το Divergent, απλά δεν ξεχωρίζει από τον σορό παρόμοιων ταινιών που έχουμε δει πρόσφατα και μάλλον στοχεύουν αρχικά σε όλο το εφηβικό κοινό, αλλά τελικά καταλήγουν να απευθύνονται περισσότερο στο γυναικείο εφηβικό κοινό, παρά στο αντρικό.

Το κακό. Το πάνε και αυτό μέχρι το 2017 κάνοντας την τριλογία, τετραλογία, κλασικά σπάζοντας σε δύο κομμάτια το τρίτο βιβλίο.

Το καλό. Αύριο θα το έχω ήδη ξεχάσει ότι το είδα, οπότε δεν υπάρχει αγωνία για το πότε θα βγει το επόμενο. Παρόμοια περίπτωση με το The Hunger Games.

Η ώρα πάντως περνάει.

Link to comment
Share on other sites

νταξ προφανως και βλεπετε η ταινια αλλα ειναι κατω του μετριου.

Περασαν ακριβως μια ωρα και σαραντα για να τελειωσει το κλασσικο training τετοιων ταινιων και να μπει στο "ζουμι"(τρεις γραμμες παραπανω σεναριο δλδ...)

To μονο που αξιζει στην ταινια ειναι η πρωταγωνιστρια που ειναι δυνατο μωρακι αν και με τις μπουρδες που την ειχαν ολη την ωρα ντυμενη εχανε.Στο The Descendants ειναι με το μαγιουδακι ολη την ωρα:magic:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το Need for Speed.

Τραβηγμένο μεν με άπειρες μπαρούφες και κλισέ αλλά δεν περίμενα κάτι παραπάνω.

Στα + τα πανέμορφα dream cars και οι καλές σκηνές δράσης.

Το δίωρο πέρασε σχετικά ευχάριστα.

Sent from LG G2

Link to comment
Share on other sites

Dawn of the Planet of the Apes

:yawn: δε μπορώ να βάλω πάνω από 7..μη πω κι όχι πάνω από 6.5..

Είχε κάποια κουλά σημεία που με χάλασαν.. είχε κάποια ωραία εφέ αλλά ως εκεί. Δεν θα ήθελα να την ξαναδώ για κανένα λόγο, ούτε με καλή παρέα, αν προέκυπτε. Θα προτιμούσα να δω κάτι άλλο..

Στην αίθουσα είχαν έρθει να το δουν πολλοί ξένοι.. ξεκινάει η ταινία κ συνειδητοποιούν ότι οι πίθηκοι δεν μιλάνε αγγλικά (μόνο λίγα/βασικά κι όταν έρχονταν σε επαφή με τους ανθρώπους), αλλά ειδικά στο πρώτο μέρος της ταινίας "μιλάνε" είτε με νοήματα ή απλά κοιτάζονται.. εμείς βλέπαμε υπότιτλους.. μα αυτοί, δεν κατάλαβαν γρι.. :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Raid 2

Καλύτερο απο το πρώτο (που για μένα ΜΑΜΗΣΕ).

Δείτε το...

Τέτοιο ξύλο έχει να δει ο κόσμος απο τον Ίβιτς και την Πετρουλάκη.

πόσο περισσότερο απο το πρώτο να έχει?:o και στους διαλόγους ξύλο πέφτει ?

Link to comment
Share on other sites

The Royal Tenenbaums

Σκεφτόμουν στην αρχή πως το σενάριο με αυτή την dysfanctional οικογένεια δεν με κράταει για να νιώσω ή να ενδιαφερθώ για αυτούς. Μέχρι το τέλος είχα αλλάξει 180 μοίρες. Εξαιρετική μουσική.

Rushmore

Παλιά την πετύχαινα ξημερώματα στο Star, έβλεπα λίγο και την αγνοούσα. Κάκιστα. Όμορφη ιστορία, ωραία και γλυκιά ταινία.

The Darjeeling Limited

Μέτριο στην αρχή, από ένα κομβικό σημείο και μετά στην πλοκή βελτιώθηκε αισθητά. Πολύ ωραίο τέλος. Καταπληκτική μουσική.

Είχε πει πριν από μερικές σελίδες ο [MENTION=10521]jesus[/MENTION] ότι ο Anderson και σκατά να δώσει θα πέσει χειροκρότημα. :p Κατ' εμέ, ο άνθρωπος αυτός πιάνει σκατά και τα κάνει χρυσό. Καμία ταινία του δεν είναι κακή. Ακόμα και ο Steve Zissou που είναι η χειρότερή του, αυτό είναι επειδή συγκρίνεται με τις υπόλοιπες.

Είδα και Nausicaa of the Valley of the Wind και Princess Mononoke.

Η δεύτερη ήταν σε σύνολο καλύτερη ταινία, αλλά το τέλος της πρώτης ήταν συναισθηματικά δυνατότερο και καλύτερο.

Έγινε επεξεργασία από victor
Link to comment
Share on other sites

Amazing Spiderman 2 6.9/10

Οπτικά πολύ πράγμα, γεμάτο, από ουσία μέτριο, συνηθισμένο. Πάντως ασχέτως της δικής μου άποψης, έχουν ρίξει πολύ δουλειά και έχουν προσπαθήσει πολύ να το φέρουν στην κορυφή της σειράς.

Link to comment
Share on other sites

Amazing Spiderman 2 6.9/10

Οπτικά πολύ πράγμα, γεμάτο, από ουσία μέτριο, συνηθισμένο. Πάντως ασχέτως της δικής μου άποψης, έχουν ρίξει πολύ δουλειά και έχουν προσπαθήσει πολύ να το φέρουν στην κορυφή της σειράς.

Να ρωτησω κάτι? Ποιά η διαφορά του 6.9 από το 7?

Link to comment
Share on other sites

Divergent...

Μήνυση σηκώνει για τις 2 χαμένες ώρες;

Πωω, μου χάλασες τα βραδινά σχέδια :p

On topic, είδαμε μέσα σε λίγες μέρες τα american pie.(main story). Όταν τις βλέπεις με παρέα η ώρα περνάει πολύ ευχάριστα μπορώ να πω. Καλύτερα από όταν τις είχα δει μόνος, σίγουρα. Το reunion μου άφησε και μια μελαγχολία, σε φάση τελείωσε ένας "κύκλος".

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάτι? Ποιά η διαφορά του 6.9 από το 7?

0.1

:p

Απλά ως σύνολο δεν νιώθω ότι πρέπει να της βάλω ένα γεμάτο 7. Οπτικά είναι ένα γεμάτο και πλούσιο πιάτο, αλλά ως σύνολο σε κάποιο σημείο ψιλό βαρέθηκα κιόλας. Αλλά και αυτοί, πόσα Spiderman θα φτιάξουν μέσα στην ίδια δεκαετία;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.