Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

The best offer 9.5/10 ταινιάρα.

http://www.imdb.com/title/tt1924396/?ref_=fn_al_tt_1

 

Πως μου είχε ξεφύγει αυτή; Ωραία ήταν. 7,0

Την είδα σήμερα. Πολύ καλή, μου άρεσε.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

San Andreas

 

 

Είχα να δω ταινία κάνα 9μηνο λόγο διαφόρων συνθηκών και επέλεξα την πιο ΓΤΠΚ που μπορούσα :hehe: 

 

Καλά τα κλισέ και το ανύπαρκτο σενάριο, ούτε για δράση/περιπέτεια δεν τα καταφέρνει. Highlight η σκηνή με το τσουνάμι και το κοντεινεράδικο :hehe: :hehe: :hehe:

 

Επίσης όταν γίνεται ο σεισμός και τον καλόύν στην υπηρεσία, πώς μετά βρίσκεται να πετάει μόνος το ελικόπτερο και να πηγαίνει όπου του καπνίσει; Μια βοήθεια εδώ πλιζ.

 

Αποθέωση η Daddario aka Βυζζάριο

Έγινε επεξεργασία από Spirosssss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rogue Nation vs U.N.C.L.E. 1-0

 

+φωνώ.. είδα το 2ο κι όλο βαριόμουνα.. έλεγα πότε θα γίνει κάτι ενδιαφέρον... η χειρότερη αντιγραφή bond movie EVER... 

(με το ζόρι να κάνουν μούρη τον superman έναν πράγμα)

Link to comment
Share on other sites

San Andreas

 

Aποθέωση η Daddario aka Βυζζάριο

10/10 η ταινια μονο για την daddario.

Δεν την ηξερα και εκανα την αναζητησουλα μου μετα.Βρηκα μια σκηνη απο το true detective, που δεν το εχω δει , που ακομα με στοιχειωνει..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10/10 η ταινια μονο για την daddario.

Δεν την ηξερα και εκανα την αναζητησουλα μου μετα.Βρηκα μια σκηνη απο το true detective, που δεν το εχω δει , που ακομα με στοιχειωνει..

Είπα να βάλω κανα λινκ της σκηνής από το true detective στο πρώτο μου ποστ αλλά λέω θα γίνει μακελειό το θέμα :hehe:
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Interstellar 8/10

Μια χαρά η ταινιούλα.

Η φάση στο τέλος με χάλασε λίγο, μπορούσανε να βρούνε πιο ωραία ιδέα/σκηνικό για την φάση που βλέπει τον εαυτό του.

Υπερ-ευχάριστα κύλισε η ώρα, είχε ωραίες σκηνές, ένα σασπένς υπήρχε, δεν έχω παράπονο.

Παρέα με το Predestination από τις καλές mindf*ck ταινίες της χρονιάς.

Περιμένω το The Martian τώρα να δούμε ( μάλλον φόλα θα είναι :D )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt2379713/?ref_=nv_sr_1

 

Βλεπεται ευχαριστα, δε βαριεσαι σε καμια φαση. Ισα ισα που αυτο ειναι που δε μου αρεσε, η εξελιξη ειναι τοσο γρηγορη που δε παιρνεις καν χαμπαρι τι παιχτηκε.

Επισης η ταινια ειναι γεματη κλισε. Απο κλισε του Τζειμς Μποντ(η παλια αστον μαρτιν, τα γκατζετακια που τελικα ειναι ανυπαρκτα και παλι, η συμπεριφορα και οι ατακες του πρωταγωνιστη κλπ) μεχρι κλισε του Χολυγουντ (πως στηνονται στη καμερα, τι λενε, τι παιχνιδια παιζουν στον φακο). Τελος να αναφερω οτι απεχει πααααρα πολυ απο την πραγματικοτητα. Ο Τζειμς Μποντ κινουνταν παντα στα ορια του ρεαλιστικου και τα ξεπερνουσε τοσο ωστε να αναρρωτιεσαι αν πραγματι αυτα που κανει και γινονται μπορουν να ισχυουν. Ε, αυτη τη φορα το παρακαναν. Καμια επαφη με την πραγματικοτητα. 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, διαβάζεις στην περίληψη του imdb ότι πρόκειται για μια ταινία με θέμα ένα μαύρο που προσπαθεί να σώσει τη σκλάβα γυναίκα του από έναν κακό ιδιοκτήτη φυτειών στον παλιό Μισσισσιππή. Κανένα ενδιαφέρον για μένα.

 

Και μετά από παρότρυνση φύλου, βλέπεις την ταινία. Ποια ταινία δηλαδή, ΕΠΟΣ!!

 

 Django Unchained (2012)

 

Απλά υποκλίνομαι. Και επιβλητική μουσική από τον Ennio Morricone και πλάνα για χάζι στις 82 ίντσες από τον Tarantino!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.