Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Ε και εσυ, το δειχνει και στο τρειλερ και κανεις δε περιμενει να πεθανει ο πρωταγωνιστης σε μια ταινια.

Θελω παντως να τη δω καποια στιγμη, πρεπει να ειναι ωραια ταινια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν έβαλες spoiler?

Το γράφει και στην περιγραφή της ταινίας ότι του επιτίθεται αρκούδα!! Αν έβαζα όλη τη σκηνή αυτή, ναι θα έβαζα spoiler!!

 

Όποιος τη δει ή την έχει δει, θα καταλάβει σε τι αναφέρομαι στη μάχη με την αρκούδα!!

Έγινε επεξεργασία από nikolas_7
Link to comment
Share on other sites

Γενικός κανόνας, αν μιλάμε για την πλοκή μιας ταινίας, spoiler. Κάποιοι από μας δε βλέπουν καν τρέιλερ για τον ίδιο λόγο. Δεν κοστίζει τίποτα και γλυτώνουμε όλη αυτήν την περιττή μουρμούρα.

Link to comment
Share on other sites

Αν οτιδήποτε έχει να κάνει με την υπόθεση ενός έργου, ακόμα και η περίληψη που κυκλοφορεί δημόσια πρέπει να μπαίνει σε σπόϊλερ, καλύτερα όσοι θέλουν να επικοινωνούν με πμ και να κλίσει το ΄θέμα.

Γιατί τα νούμερα του καθενός είναι για γέλια μπροστά στα χιλιάδες του imdb

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα, αν δεν κάνω λάθος, φτιάχτηκε για να συζητάμε ταινίες ΠΟΥ ΕΙΔΑΜΕ

Αυτό σημαίνει πως ήδη ξέρουμε τι συμβαίνει κ θέλουμε να το βαθμολογήσουμε και να το σχολιάσουμε.

Δέχομαι το ότι δεν πρέπει να λέμε τι ακριβώς συμβαίνει στην ταινία, μια κι αυτό χαλάει την ευχαρίστηση στον άλλο να τη δει κ να την απολαύσει.. μα όταν λέμε κάτι που το ξέρουν μέχρι κι οι πέτρες και το έχει και το trailer ή η περίληψη της ταινίας, καλό θα'ταν να'μασταν πιο χαλαροί. Όσοι δεν θέλουν spoiler ή φοβούνται μη μάθουν το παραμικρό και δεν βλέπουν καν τα trailer, ας μη δουν το υπάρχον μήνυμα.. εγώ προσωπικά, όπως και πολύς κόσμος (πχ όποιος πάει σινεμά, βλέπει 4-5 trailer πριν την ταινία), αν δεν δει το trailer, δεν ξέρει αν αξίζει η ταινία. Λίγοι νομίζω θα δουν μια ταινία απλά επειδή παίζει ένας ηθοποιός ή την σκηνοθέτησε ο Ταραντίνο, χωρίς να ξέρουν τι πραγματεύεται η ταινία. Επίσης, αν μην είμαστε τόσο υπερευαίσθητοι με τα spoiler. Αυτό είναι το internet. Και κατά λάθος να το κάνει ο άλλος, να τον αποκεφαλίσουμε δηλαδή;;; 

Τέλος, όποιος εμπιστεύεται το imdb, μπαίνει στο imdb. Εγώ τις βαθμολογίες του imdb τις έχω γραμμένες (κάπου τέλος πάντων)... γιατί ξέρω κ πώς μπαίνουν. Προτιμώ να δω τι είπε για την ταινία ο Ζάχος, ο Κώστας ή ο μρΓκρίγκας.. (τυχαία νικ λέω, δε θυμάμαι ακριβώς). Ξέρω όμως πως ταιριάζουν τα γούστα μου με 5-10 παιδιά από εδώ και περιμένω να δω δυο καλά λόγια για μια ταινία, προκειμένου να κανονίσω να την δω. Ας μη ζητάμε.. άλλος θέλει spoiler, άλλος απαιτούσε το λινκ της ταινίας από το imdb (googling is difficult), άλλος ζητάει ανάλυση των αιτιών που κάνει την ταινία άξια θέασης.. άλλος κρίνει με βάση τις γνώσεις του κ βρίσκει όλες τις ταινίες λάθος ή προβλέψιμες.. χαλαρώωωωωστε...  :D

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt3569230/ από μένα 5 βαριά.

 

Ο Hardy είναι καλός. Η ταινία δεν λέει.

 

Μιας και τον ανέφερες, σήμερα είχα Locke (2013). Στις άλλες ταινίες του που τον είχα δει είχε 2ο ρόλο και δεν του είχα δώσει σημασία. Σήμερα μου άρεσε ο ρόλος του.

Μιάμιση ώρα μόνο αυτόν βλέπεις στην ταινία. Αυτόν και την BMW του.

 

Ε και εσυ, το δειχνει και στο τρειλερ και κανεις δε περιμενει να πεθανει ο πρωταγωνιστης σε μια ταινια.

Θελω παντως να τη δω καποια στιγμη, πρεπει να ειναι ωραια ταινια.

 

Σε ταινίες του Tarantino, Είναι πολύ πιθανό! :p

 

Γενικός κανόνας, αν μιλάμε για την πλοκή μιας ταινίας, spoiler. Κάποιοι από μας δε βλέπουν καν τρέιλερ για τον ίδιο λόγο. Δεν κοστίζει τίποτα και γλυτώνουμε όλη αυτήν την περιττή μουρμούρα.

 

Σωστά. Το έχουμε συμφωνήσει και στο παρελθόν αυτό.

 

Αυτό το θέμα, αν δεν κάνω λάθος, φτιάχτηκε για να συζητάμε ταινίες ΠΟΥ ΕΙΔΑΜΕ

Αυτό σημαίνει πως ήδη ξέρουμε τι συμβαίνει κ θέλουμε να το βαθμολογήσουμε και να το σχολιάσουμε.

Δέχομαι το ότι δεν πρέπει να λέμε τι ακριβώς συμβαίνει στην ταινία, μια κι αυτό χαλάει την ευχαρίστηση στον άλλο να τη δει κ να την απολαύσει..

 

Ας μη ζητάμε.. άλλος θέλει spoiler, άλλος απαιτούσε το λινκ της ταινίας από το imdb (googling is difficult), άλλος ζητάει ανάλυση των αιτιών που κάνει την ταινία άξια θέασης.. άλλος κρίνει με βάση τις γνώσεις του κ βρίσκει όλες τις ταινίες λάθος ή προβλέψιμες.. χαλαρώωωωωστε...  :D

 

Κι εσύ ηρέμησε. Να λάβεις υπ' όψιν σου ότι πολλές από τις ταινίες που βάζουμε στο πρόγραμμα, είναι γιατί τις είδαμε εδώ και διαβάσαμε μια γνώμη κάποιου. Οπότε τα πολλά-πολλά να μπαίνουν σε spoiler. Εγώ για παράδειγμα σπάνια έως ποτέ δεν παρακολουθώ trailer. Πολλές φορές όμως διαβάζω την περίληψη.

Και εγώ είμαι ένας από αυτούς που απαιτώ το link του imdb. Κακό είναι να ακολουθούμε κάποιους κανόνες;

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

San Andreas (2015)

6 λόγω των εφέ. Δεν περίμενα και κάτι καλύτερο από ανάλογη ταινία (καταστροφής). Υπερβολές, τρύπες στο σενάριο, κλπ.

Αλλά με ένα παιδί να τριγυρίζει στο δωμάτιο, δε μπορείς να δεις και κάτι σοβαρό :)

Link to comment
Share on other sites

 

Μιας και τον ανέφερες, σήμερα είχα Locke (2013). Στις άλλες ταινίες του που τον είχα δει είχε 2ο ρόλο και δεν του είχα δώσει σημασία. Σήμερα μου άρεσε ο ρόλος του.

 

 

Δεν το έχω δει!  :lol:

Το βάζω στα προσεχώς!

 

(Θεωρώ αυτονόητο ότι ξέρεις ότι έπαιζε τον Bane στο τελευταίο Batman, έτσι?)

Link to comment
Share on other sites

(Θεωρώ αυτονόητο ότι ξέρεις ότι έπαιζε τον Bane στο τελευταίο Batman, έτσι?)

 

Όχι, έχω μείνει αρκετά πίσω στα Μπάτμαν. Το τελευταίο που είδα ήταν αυτό πριν από εκείνο με τον Άρνολντ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, έχω μείνει αρκετά πίσω στα Μπάτμαν. Το τελευταίο που είδα ήταν αυτό πριν από εκείνο με τον Άρνολντ.

100 ραπίσματα στην πλατεία και ξεκινάς με Batman Begins. Τα παλιά είναι για γέλια...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια, δεν τρελαίνομαι για Batman. Αλλά ίσως όπως λες, αυτά που έχω δει να είναι για γέλια.

Μόλις έκανες στον εαυτό σου δώρο, μια πλήρη κ γ@μ@τη τριλογία! Ξεκίνα ΤΩΡΑ!  :locked:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω την εξαίρεση και θα πω πως προτιμώ τις πρώτες του Burton.

Μου αρέσουν πολλές ταινίες του Burton, τα Batman δεν είναι από αυτές. Θεωρώ ότι το Batman είναι σκοτεινό, όπως ακριβώς τα τρία του Nolan. Θα μπορούσαν να έχουν γυριστεί από το ντουέτο Frank Miller-Robert Rodriguez (Sin City, 300), αλλά επειδή ο Miller φτιάχνει comics σε άλλο όμιλο, δε θα ήταν δυνατόν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Star Trek: Nemesis (2002) - IMDb

 

Μιας και αναφερόσασταν στον Hardy. Του ταιριάζει και ο ρόλος, αυτό το αργό και βαρύ στυλ.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

The Revenant -> 7/10 Καλή+

Λίγο τραβηγμένο από τα μαλλιά το ότι επιβίωσε από την αρκούδα με τα τράυματα που είχε, για εκείνη την εποχή. Φοβερά τοπία όμως!!

 

 

Το ότι δεν έβαλες spoiler?

 

Γενικός κανόνας, αν μιλάμε για την πλοκή μιας ταινίας, spoiler. Κάποιοι από μας δε βλέπουν καν τρέιλερ για τον ίδιο λόγο. Δεν κοστίζει τίποτα και γλυτώνουμε όλη αυτήν την περιττή μουρμούρα.

 

Αν οτιδήποτε έχει να κάνει με την υπόθεση ενός έργου, ακόμα και η περίληψη που κυκλοφορεί δημόσια πρέπει να μπαίνει σε σπόϊλερ, καλύτερα όσοι θέλουν να επικοινωνούν με πμ και να κλίσει το ΄θέμα.

Γιατί τα νούμερα του καθενός είναι για γέλια μπροστά στα χιλιάδες του imdb

Όποιος δεν θέλει ποτέ του να δει spoilers μπορεί να μην κοιτάει τέτοια θέματα καν. Και σιγά και τι χάλασε το παιδί. Η περιγραφή της ταινίας είναι: A frontiersman on a fur trading expedition in the 1820s fights for survival after being mauled by a bear and left for dead by members of his own hunting team.

 

Αν ρωτήσει κανείς δηλαδή, τι ταινία είναι το Revenant?

- Είναι με έναν τύπο που τον χτυπάει μία αρκούδα και επιβιώνει.

- Όχι ρε φίλε μου χάλασες την ταινία τώρα!

 

Άσε που η σκηνή αυτή θα είναι τι, τα 5 πρώτα λεπτά της ταινίας; 

 

#pestenamefate, ξέρω

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν θέλει ποτέ του να δει spoilers μπορεί να μην κοιτάει τέτοια θέματα καν. Και σιγά και τι χάλασε το παιδί. Η περιγραφή της ταινίας είναι: A frontiersman on a fur trading expedition in the 1820s fights for survival after being mauled by a bear and left for dead by members of his own hunting team.

 

Αν ρωτήσει κανείς δηλαδή, τι ταινία είναι το Revenant?

- Είναι με έναν τύπο που τον χτυπάει μία αρκούδα και επιβιώνει.

- Όχι ρε φίλε μου χάλασες την ταινία τώρα!

 

Άσε που η σκηνή αυτή θα είναι τι, τα 5 πρώτα λεπτά της ταινίας; 

 

#pestenamefate, ξέρω

 

Ζω για την στιγμή που θα θεωρείτε spoiler ο σκηνοθέτης και οι ηθοποιοί.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.