Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Warcraft (2016) - IMDb  7.5/10

 

Ωραίο για το είδος του. Τελείωσε και ήθελα να δω και άλλο.

 

Στην αρχή μου φάνηκε σαν να ξεκινάει κάπως απότομα και ξεκάρφωτα, ίσως λογικό μιας και δεν έχω παίξει το παιχνίδι, αλλά από εκεί και πέρα απόκτησε ενδιαφέρον. Υπάρχουν κενά πάντως τα οποία δεν ξέρω αν εξηγούνται κάπως. Για παράδειγμα δεν κατάλαβα πως η Garona - που αν κατάλαβα καλά είναι μισή Orc, μισή άνθρωπος - θα μπορούσε να υπάρχει στον κόσμο των Orc, εκτός και αν ο κόσμος των Orc είχε κάποια στιγμή και ανθρώπους. 

 

Anyway, περιμένω να δω αν θα αποφασίσουν για συνέχεια και πότε. Τα χαμηλά έσοδα στην Αμερικάνικη αγορά με κάνουν να φοβάμαι ότι δεν θα δούμε άλλο

Warcraft (2016) - Box Office Mojo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος yanni έγραψε:

Warcraft (2016) - IMDb  7.5/10

 

Ωραίο για το είδος του. Τελείωσε και ήθελα να δω και άλλο.

 

Στην αρχή μου φάνηκε σαν να ξεκινάει κάπως απότομα και ξεκάρφωτα, ίσως λογικό μιας και δεν έχω παίξει το παιχνίδι, αλλά από εκεί και πέρα απόκτησε ενδιαφέρον. Υπάρχουν κενά πάντως τα οποία δεν ξέρω αν εξηγούνται κάπως. Για παράδειγμα δεν κατάλαβα πως η Garona - που αν κατάλαβα καλά είναι μισή Orc, μισή άνθρωπος - θα μπορούσε να υπάρχει στον κόσμο των Orc, εκτός και αν ο κόσμος των Orc είχε κάποια στιγμή και ανθρώπους. 

 

Anyway, περιμένω να δω αν θα αποφασίσουν για συνέχεια και πότε. Τα χαμηλά έσοδα στην Αμερικάνικη αγορά με κάνουν να φοβάμαι ότι δεν θα δούμε άλλο

Warcraft (2016) - Box Office Mojo

Μισή Draenei  είναι νομίζω.

 

http://wow.gamepedia.com/Garona_Halforcen

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ΓιαγκΤ said:

Μισή Draenei  είναι νομίζω.

 

Garona Halforcen - Wowpedia - Your wiki guide to the World of Warcraft

Βασικά έχει ξεχωριστό κομμάτι για την Garona της ταινίας

ΠΡΟΣΟΧΗ SPOILER>>>Garona Halforcen (film universe) - Wowpedia - Your wiki guide to the World of Warcraft

το οποίο δίνει και άλλες πληροφορίες, που απλά μου ξέφυγαν στην ταινία. Όποιος έχει δει την ταινία αξίζει να διαβάσει αυτά που γράφονται στο link για την ιστορία της Garona και όχι μόνο αυτής. Όποιος δεν την έχει δει, ας το διαβάσει αυτό εδώ μετά, διότι αποτελεί spoiler, να δει αν τους ξέφυγαν οι λεπτομέρειες αυτές.

 

Thanks για το link. :)

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος yanni έγραψε:

Βασικά έχει ξεχωριστό κομμάτι για την Garona της ταινίας

ΠΡΟΣΟΧΗ SPOILER>>>Garona Halforcen (film universe) - Wowpedia - Your wiki guide to the World of Warcraft

το οποίο δίνει και άλλες πληροφορίες, που απλά μου ξέφυγαν στην ταινία. Όποιος έχει δει την ταινία αξίζει να διαβάσει αυτά που γράφονται στο link για την ιστορία της Garona και όχι μόνο αυτής. Όποιος δεν την έχει δει, ας το διαβάσει αυτό εδώ μετά, διότι αποτελεί spoiler, να δει αν τους ξέφυγαν οι λεπτομέρειες αυτές.

 

Thanks για το link. :)

Τραβηγμένο να είναι πατέρας της με δεδομένο ότι κάνει παιδί μαζί του, τον Med'an  το μάγο.

Spoiler

Στην ταινία προφανώς για το πιασάρικο  ειδύλλιο με τον Lothar δεν διχνει σχέση με τον Medivh. Όμως το δώρο που της έδωσε πρέπει να είναι ο Med'an που ακόμα και έτσι μοιάζει ψιλοανώμαλο.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει οι ταινίες πολλές φορές δεν ακολουθάνε το story του παιχνιδιού ή σε άλλες περιπτώσεις αυτό ενός βιβλίου. Όταν διάβαζα τον Άρχοντα των δακτυλιδιών δεν θυμάμαι κανέναν στρατό πράσινων απέθαντων φαντασμάτων να κατατροπώνει τα Όρκς έξω από την Μίνας Τίριθ.

Εδώ είχα βρει εχτές μια λίστα με διαφορές ανάμεσα στην ταινία και το παιχνίδι

Warcraft film universe - Wowpedia - Your wiki guide to the World of Warcraft

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ειδαμε το Concussion τελικα...

http://www.imdb.com/title/tt3322364/

 

Βαρεθηκα να πω την αληθεια.. Οκ ωραιο θεμα αλλα εντελως αγνωστο για τους Ελληνες το συγκεκριμενο σπορ και οπως συμβαινει με αρκετες ταινιες που βασιζονται σε αληθινα γεγονοτα εγινε λιγο βαρετο. Στα συν βεβαια η ερμηνεια του will smith!

Link to comment
Share on other sites

Μομέντουμ (2015) - IMDb

 

Ή αλλιώς πως να καταστρέψεις σκηνοθετικά μια ταινία. Η hi tech ληστεία στην αρχή είναι κακός προάγγελος και επιεικώς για γέλια. Η συνέχεια είναι ένας αχταρμάς, όπου το μόνο που έχει να επιδείξει είναι μια σκηνή με την Όλγα με εσώρουχα και τον James Purefoy να προσπαθεί να κάνει ότι μπορεί και αυτός να σώσει κάπως την κατάσταση.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μιας και ειδα το suicide squad, θα προσπαθησω να σας παροτρεινω να μην πατε σινεμα να το δειτε.

Κακη ταινια που την εσωζε λιγο ο deadshot(btw δεν θεωρω οτι πηγαινε στον will ο ρολος) και η queen.

Δεν ειχα ξαναδει την queen σε ταινια,αλλα ηταν αρκετα καλη στο ρολο της θεωρω.

Τα αστεια ήταν πολυ κρυα και δυστυχως ειχε παρα πολυ κοσμο.

Πηγα για την προβολη τον 9.10 και ηταν πληρης,οπως και αυτη των 9.30 και αυτη των 10.30,κατι τελευταιες τραγικες θεσεις ειχαν μεινει μπροστα μπροστα.

Πρωτη φολα με το batman vs superman και μετα αυτο.

DC δυσκολα θα παω να ξαναδω σινεμα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.